מעבר לאיטליה - דרכון גרמני

nnicol

New member
מעבר לאיטליה - דרכון גרמני

שלום !
אני מקווה שזה הפורום הנכון לשאול בו את השאלה ומקווה שאחד המומחים שעבר את אותו הדבר, יוכל לעזור :).
ברשותי דרכון גרמני ואני מעוניינת לעבור לאיטליה.
לפני שאתחיל ללמוד שם אני רוצה לגור שם מס' חודשים אך כדי לממן את כל זה אני צריכה לעבוד שם לפני. (קראתי קצת את האפשריות של וויזת הסטודנט שיכולה לאפשר לעבוד כמה שעות אך בפיתרון זה ל"בעיה" אני לא מעוניינת).
שאלתי היא, כיצד מתחילים את תהליך הוצאת אישורי העבודה כאשר אני בעלת אזרחות אירופאית?
אני בורה לגמרי בנושא ולכן אשמח להכוונה כלשהי...
תודה רבה

תותי-בת

New member
צ'או ניקול

את בעלת אזרחות ודרכון גרמני? למה את צריכה אשרת סטודנט?

ככל הידוע לי את יכולה לחיות, לעבוד וללמוד באופן חופשי באיטליה, אלא אם כן לא הבנתי אותך.
לילה טוב, ליאת.

nnicol

New member
לא הסברתי את עצמי טוב...

מצטערת, לא הסברתי את עצמי טוב...
בלי קשר לאשרת סטודנט... אם אני בעלת אזרחות גרמנית, האם אני צריכה עוד מסמכים חוץ מאת הדרכון שלי כדי שאוכל לעבוד באיטליה?
כלומר, לא צריך לבקש כל מיני אישורים ומסמכים מסויימים ? אני פשוט יכולה לפתוח חשבון בנק באיטליה ולהתחיל לעבוד? האם כל מה שצריך בשביל זה, זה דרכון? מה עם ביטוח בריאות וכל הדברים האלה שאזרחים דואגים להם? כמו הדברים שאני דואגת להם פה, בישראל...
יכול להיות שהשאלות קצת מוזרות אבל אשמח להכוונה כלשהי לגבי מה אני צריכה לעשות כדי לעבוד באיטליה, באופן מסודר ובטוח.
תודה רבה

תותי-בת

New member
אוקיי
ככל הידוע לי, את אמורה להביא איתך את הדרכון ואת זכאית לכל השירותים שאיטלקים זכאים להם, לא כולל בחירות.
לגבי חשבון בנק וביטוח בריאות אני לא יודעת לענות לך בוודאות וכדאי שתפני לשגרירות איטליה בישראל לקבלת תשובה וודאית.
אל תשכחי לציין שאת בעלת אזרחות גרמנית.
בהצלחה ואל תשכחי לעדכן גם אותנו לטובת אחרים, לילה טוב, ליאת.

למעלה