שאלה + קטע משעשע !

dmaryan

New member
שאלה + קטע משעשע !

טוב, קודם השאלה... מה זה כל הRAM CIS2, CIS3 וכדומה... מה זה אומר? מה ההבדל ביניהם? והקטע המשעשע קרה לי בחנות מחשבים היום: שאלתי את המוכר כדרך אגב מה זה RAID ומה הוא עושה (יום לפני זה הוא הציע לי לקנות שני הארדיסקים ולהשתמש בהם עם RAID על הלוח אם). הוא הסביר לי דבר כזה, תגידו לי אם מה שהוא אמר זה לא שטות מוחלטת: הוא אמר שהפונקציה הזו (RAID) עושה ככה שלהארדיסק אחד נרשמים אחדות ולהארדיסק השני אפסים, יענו נכון האינפורמציה שבאה להרשם לזיכרון נרשמת בו בצורה של אחדות ואפסים? אז הוא רושם בהארדיסק אחר אפסים ובשני אחדות. כשהקשתי עליו בשאלה של "אם אחד נהרס אז כל האינפורמציה נהרסת?" הוא אמר שלא, כי האחדות והאפסים נרשמים רק כשיש פעולה (כמו למשל קידוד מWAV לMP3), אחרי שהפעולה נגמרה אז האינפורמציה נרשמת באחד מן ההארדיסקים במלואה. שאלה שהייתי צריך לשאול היא "מה אם יש 3 הארדיסקים? אז מה הוא רושם בשלישי? ספרות של 2?" תגובות?
תענו לי לגבי הCIS2, שהמוכר לא יספר לי שטויות גם לגבי זה... תודה, דימה.

dmaryan

New member
בבקשה להגיב!!

אני ניסיתי לחפש דרך גוגל מה זה CIS אבל אחרי 10 דקות נמאס לי, אני מעדיף שיסבירו בעיברית וככה שאני אבין טוב. דימה.

matanush39

New member
שלום דימה..מה שלומך?

תשמע..ההגדרה הפשוטה ביותר של RAID : דרך לאיחוד של שני דיסקים קשיחים או יותר, במעיין מערך, המשמש להגברת ביצועים או יכולת ספיגת הנפילות של המערכת או שילוב של שניהם...(תלוי בהגדרת ה-RAID שאותה מגדירים במערכת..) אין לי מושג על מה מדבר המוכר כאשר הוא אומר שהמידע נרשם בצורת אפסים ואחדות... בקשר לשאלה "מה קורה אם אחד נהרס אז כל האינפורמציה נהרסת?" תשובה: הכל תלוי בהגדרת ה-RAID שאתה בוחר למערכת... למשל, הגדרת RAID 0 - ההגדרה הנ"ל אומרת ל-RAID לבצע פעולה הנקראת DISK STRIPING (המשמעות היא פריסת מידע) כלומר, הוא מפצל את המידע באופן שווה על כמות הדיסקים המוגדרת במערך (מערכת הקבצים משולבת על גבי כל הדיסקים) כך ,שיותר מדיסק אחד יכול לכתוב בעת ובעונה אחת..החסרון בהגדרה זאת היא אמינות..מכיוון שמערכת ההפעלה מחולקת על גבי כל הדיסקים במערך..מה קורה כאשר דיסק אחד נופל..?? אוי ואבוי.... (RAID1= מהירות) יש את ההגדרה RAID 1 - ההגדרה הנ"ל מבצעת פעולה הנקראת MIRRORING (המשמעות היא כפילות או שיקוף) כלומר, הוא מבצע העתק מדוייק של כל המידע על שני דיסקים או יותר (לא מתבצע כאן שום פיצול מידע!) כך שבמקרה ודיסק אחד נופל..המידע עדיין ישאר בשלמותו ומערכת ההפעלה תשאר שלמה...(לאחר שהדיסק שנפל מוחלף, בקר ה-RAID יכול לבנות מחדש את המידע שאבד מהדיסקים האחרים הנמצאים במערך... (RAID1= אמינות גבוהה נגד נפילות נתונים) יש גם הגדרות RAID נוספות המשלבות בין מהירות להגנה מפני נפילות נתונים, אך זה כבר לזמן אחר.... תשמע, אני לא יודע מה זה זכרון CIS2 או CIS3...אולי אתה מתכוון ל-CAS2 או CAS3 ? מחכה לתגובה על כך...

benjy337

New member
תוכל לקראו עוד קצת ../images/Emo26.gif

על RAID כאן, בתחתית הדף יש קישור להסבר על כל סוגי הRAID

benjy337

New member
OOPS הנה הקישור ../images/Emo26.gif

כאן ובמידה שלא עובד הקישור גם בפעם הזה, הנה הכתובת : http://www.robustdigitalsolutions.com/html/raid-0-1.html

dmaryan

New member
כן כן בדיוק

CAC2 CAC3... לזה התכוונתי... מה יותר טוב, לקנות DDR2 או DDR400 עם CAC2 ? (הם עולים בהפרשים דיי קטנים...) תודה ! החכמתי מאד
דימה.

matanush39

New member
שלום דימה! הסבר עבורך...

שאלה: מה אומר הסימון CAS2,CAS2.5,CAS3 בזכרון...? תשובה: CAS LATENCY או בקיצור CAS הוא נתון המתייחס לכמות הזמן שלוקח לזכרון שלך להגיב לפקודה מסויימת.. באופן יותר ספציפי, זהו כמות הזמן הלוקח לזכרון לקבל פקודה, לקרוא אותה ולשלוח את החלק הראשוני שלה בחזרה... כל התהליך הזה נמדד במחזורים. ככל שמספר המחזורים של הפעולה הוא יותר קטן, כך הזכרון יותר מהיר... כמו כן, אני רוצה לציין, שלרוב לא מרגישים בהבדלים ממשיים בין עם אתה קונה זכרון CL3 לבין CL2.5 או CL2. המחירים לחלוטין לא מצדיקים את התוספת הקטנה לביצועים שבקניית זכרון בעל CL יותר גבוה..(ההבדלים יבואו בעיקר ביישומים אוכלי זכרון, כמו משחקי תלת מימד, תוכנות גרפיות מקצועיות, קידודים והמרות כבדים וכדומה...) הסיבה העיקרית, שבגללה אנשים ירצו לקנות זכרון בעל תזמונים לחוצים יותר (CAS2 בעיקר וישנם עוד ערכים נוספים) היא עבור OVERCLOCK! כאשר עושים OVERCLOCK למערכת..אחד הרכיבים העיקריים שיקבעו, משמעותית, כמה רחוק תוכל להגיע, הוא הזכרון..הוא חייב להיות יכול לעמוד בנטל המאומץ! כמו כן, זכרון איכותי בעל תזמונים נמוכים הפועל במהירות מסויימת (נגיד 400MHZ) יאפשר לנו, להגיע למהירויות גבוהות יותר...(ככל שהזיכרון יכול לעבוד במהירות גבוהה יותר כך ב-OVERCLOCK נוכל להגיע רחוק יותר...) בקשר לשאלה : " מה יותר טוב, לקנות DDR2 או DDR400 עם CAS2 ?" תשובה: התשובה לשאלה היא תלוי (אני עונה מבחינת הביצועים בלבד)...אם אתה משווה זכרונות סטנדרטים של DDR2 (בעלי CAS4 ורצים במהירות 533MHZ) הרי ש-DDR400 עם CAS2 יהיו קצת יותר מהירים בחלק גדול מהמקרים המקרים...(הסיבה היא ערך ה-CAS הנמוך...) אך כאשר אתה משווה זכרונות DDR2 הרצים במהירות גבוהה יותר מ-533MHZ או בעלי תזמונים נמוכים יותר ל-DDR400 עם CAS2...זכרונות ה-DDR2 נעשים הרבה יותר תחרותיים.... אבל אני מזכיר, שוב, שמדובר בהבדלי ביצועים מאוד מזעריים (יתכן 2-5 FPS במשחקים)... אבל זה ברור ש-DDR2 הולך ונעשה מהיר יותר,בעל תזמונים נמוכים יותר, בעל יכולת OVERCLOCK טובה ומתפתחת...לא רחוק היום שבו, הוא ימחץ לחלוטין את DDR1 החזק ביותר(תזמונים 2-2-2-5)...

benjy337

New member
מטוגלן ../images/Emo70.gif תודה מתן ../images/Emo45.gif ../images/Emo9.gif

חי בר

New member
באופן פשטני ה-CAS LATENCY

זה הזמן שלוקח לזכרון מהרגע שהוא מקבל פקודה "לשלוף" מידע, ועד הרגע שהוא מספק את המידע שהתבקש. זה נמדד בקלוקים של המחשב, ולכן עבור תדר נתון (נניח 400MHZ) ככל שהמספר נמוך יותר זה נחשב מהיר יותר. צריך לשים לב שלא משתמע שמחשב עם זכרון CL2 יהיה פי 1.5 יותר מהיר ממחשב עם זכרון CL3, מאחר ומדובר רק על הזמן שלוקח לתחילת קריאת זכרון- מהרגע שהקריאה מתחילה המהירות קריאת זכרון תהיה שווה ולכן מדובר על הבדל די קטן ברוב המקרים- בסופו של דבר קלוק של מחשב הוא בסדרי גודל של נאנו-שניניות (יעאני כמה מיליארדיות השניה) ככה שזה לא באמת הבדל גדול כל כך
לכן, אם יש לך אפשרות לבחור זכרון (אני סתם זורק מספרים לדוגמא) 100MHZ עם CL2 או 133MHZ עם CL3, עדיין עדיף הזכרון המהיר יותר (ה-133) אפילו שיש לו CL3.

dmaryan

New member
רגע רגע...

אז CIS או CIC? כי מה שאני ראיתי זה שזיכרון עם CIC2 עולה כמעט פי 2 מזיכרון DDR400 רגיל... הסבר נא :-\ דימה.

lmnop

New member
../images/Emo5.gif היית חיב להזכיר את זה?! ../images/Emo13.gif

למעלה