תכנה לניקוי המחשב

תכנה לניקוי המחשב

שלום. איזו תכנה לניקוי מחשב היא הטובה ביותר, CCleaner או Iobit System advance Care ? כמובן בגרסה הלא חינמית.

dudi4321

Member
Ccleaner

רק לודא שמה שנמחק באמת לא רצוי
תשאיר קוקיז, תשאיר ססמאות
אחר כך לעשות ניקוי בכלי של חלונות.
יש שם גם הסרת תוכנות, הסרת גיבויים ישנים אפשר לעבור תוכנה תוכנה ואם ידוע שמיותרת להסיר. גם בתפריט של תוכנות שעולות בהפעלת המחשב אפשר לא לאפשר ואפשר למחוק ממה שיעלה מראש.
כולל בדיקת תקלות בקובץ הרישום- registry
IOASC עלולה למחוק דברים שתצטער אחר כך ביחוד במוד האוטומטי!

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
CCleaner אם תוכנה אבל אפשר ידני ולא מסובך לבצע

&nbsp
רק אל תנקה רישום, גם אם התוכנה הזו לא מומלץ.בעיות רישום מטפלים נקודתית שיש ממש בעיה. קוקיס אישית אני מנקה זה באתרים מסומיים אף נחוץ בשימוש שלי בכל אופן לא מזיק מידי פעם.
&nbsp
Iobit System advance Care אני ממש לא ממליץ ..בעייתית
&nbsp
הכי טוב לדעתי ידנית עם ההדרכה הזו בלי תוכנות ובלי התקנות..
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=z3cjTqCQemU&t=0s
&nbsp
&nbsp
&nbsp

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
כתוב בתוכנה עצמה "רישום" לא להפעיל ולנקות חלק זה

&nbsp
רישום זה ה"מחסן" הענק של כל מערכת ההפעלה הכל נרשם שם, מכאן השם ומפה כל פעולה וכל תוכנה ויישום ובעצם כל המחשב מתנהל...לכן שם רצוי מאוד לא לגעת כשאין סיבה ממשית של פתרון תקלה.

רוב הזמן נח

Well-known member
אתה עדיין חושב שזה מזיק? אני מ-XP מנקה איתה את הרישום

היא רק מנקה דברים שחסרים. היא לא מנסה לשפר ביצועים עלי ידי שינויים ברישום כמו שכל מיני תוכנות עושות. לי זה מעולם לא יצר נזק. והיא מאפשרת גם לגבות את הקובץ לפני, במקרה ויהיה צריך לשחזר מה שנמחק מהרישום. גם בזה מעולם לא הייתי צריך להשתמש.
&nbsp

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
יש מקרים לא מעטים שכן

&nbsp
כל אחד והניסיון שלו ..גם מיקרוסופט ואחרים לא ממליצים על זה ..עדיף לא לגעת . אין בזה צורך ממשי לניקוי המחשב ..הניקוי יותר לקבצים מיותרים להוריד נפח איחסון מיותר וכדומה...
&nbsp
ואפשר גם ידנית את כל זה בלי תוכנות ..וגם שמנקה איזורים שהתוכנה לא נוגעת..

בתכנות הקנויות, יש גם

ניקוי פרטיות, ניקוי קיצורי דרך, תיקון פגיעות, הסרת רוגלה, יעול התחלה, מיטוב מערכת, כל אלו רשומים כברירת מחדל (בתכנת Advanced System Care). האם הם נחוצים? או סתם לעשות רושם??

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
Advanced System Care עשויה להזיק יותר

&nbsp
פשוט ככה .
&nbsp
יש כלים מובנים של ווינדוס . יש ניקוי איפוס דפדפנים אם צריך. כל היתר המחשב עובד? תקין? אין צורך לגעת!
&nbsp
יחד עם זאת מה שלא תעשה אחרי תקופה שנה נניח תרגיש איטיות או תהיה והסתגלת אליה..זה בעיה ישנה מאוד של ווינדוס מאז ומעולם...לכן אחת לשנה אני תמיד מציע התקנה נקיה מחדש ...אחרי ניקוי פיזי יסודי של המחשב בדיקה של המאווררים שמסתובבים וכו' אם יש עדכון ביוס ויודעים איך לעשות גם אפשר ( רצוי עם UPS )
&nbsp
בכלל ניקוי פיזי של מחשב , יותר יעזור לאיטיות ומניעת בעיות מאשר ניקוי תכונתי כזה או אחר...המון בעיות הן פשוט מהתחממות של צבירת אבק.
&nbsp
אלה הדברים שאני עושה בלי תוכנות עזר יש לי רק CCLENER לניקוי עצמו כי שם היא לא מזיקה , פעם בחודש עושה ניקוי כמו בוידאו שהבאתי וזהו. פעם בשנה התקנה נקיה וב"ה הכל טוב ועובד.

תודה ירון. למה התכוונת במשפט: "CCLENER לניקוי עצמו"

או בשאלה יותר פשוטה: באיזה דברים להשתמש ב CCLEANER.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
התאם אישית ונקה

זה החלק באייקון יש לו מברשת ..בזה אפשר להשתמש.

למעלה