לפטופ - Lenovo Yoga 300-11IBR נפל ומאז יש בעיה

daniel22001

New member
לפטופ - Lenovo Yoga 300-11IBR נפל ומאז יש בעיה

שלום

לפטופ - Lenovo Yoga 300-11IBR

נפל על הרצפה, ומאז נהיה מאוד מאוד איטי,ונתקע לכמה זמן בכל התחלת פעולה, אבל עדיין עבד. כ"כ יש לי רושם שהוא התחמם יותר מהרגיל.
לא הצלחתי לבצע בדיקות לדיסק במחשב עצמו, אז הוצאתי את הדיסק קשיח וחיברתי למחשב אחר בתור כונן חיצוני וסרקתי באמצעות 2 תוכנות לבדיקת דיסק קשיח. מצ"ב התוצאות.
אני לא טוב באנגלית, אז איני יודע מה כתוב. אבל לפחות לפי אחת התוצאות אני רואה שהמצב על הפנים והבריאות של הכונן היא 10 אחוז בלבד.
יש לציין שאני מצליח לראות קבצים שנמצאים בדיסק הקשיח כשהכונן מחובר ככונן חיצוני.
מאז שהחזרתי את הכונן למחשב, אני לא מצליח לבצע שום פעולה, זה נתקע איך שאני מנסה לעשות משהו, וכך שוב ושוב נתקע.

1. מה פשר התוצאות? והאם זה בהכרח קשור לנפילה?
2. האם פירמוט (או כל פתרון תוכנתי) יעזור או שזו בעיה של חומרה ולא ניתן לתיקון?
3. מה הסיבה שבתור כונן חיצוני אני כן מצליח לעבוד איתו?
4. האם ניתן לוודא שהבעיה היא רק בדיסק קשיח ולא שנפגעו עוד רכיבים במחשב? יש דרך לבדוק את המחשב (למשל במחשב דל יש תוכנת דיאגנוסטיקה שמובנית במחשב בלי קשר למערכת ההפעלה)?
5. אם אין מנוס ויש להחליף דיסק קשיח, היכן ניתן לקנות? האם ההבדלים משמעותיים בין קניה בארץ או באיביי?
6. קניתי את המחשב עם מערכת הפעלה, האם בהתקנת דיסק קשיח חדש אוכל להתקין את מערכת ההפעלה? למי עלי לפנות בקשר לזה?

רב תודות לעונים

dudi4321

Member
להתקנת מערכת IOS פנה למומחי מאק

וקנה הרדיסק כל שהוא, כנראה SATA בגודל פי כמה מהגודל המקורי.אם שלך 500 ג'יגה, קנה 2000 ג'יגה שזה 2T
מהנפילה יכול להיות שגם אנטנת הWIFI נקרעה, או נזקים אחרים ששה לדעת בלי שהמחשב מתפקד, כלומר מותקן (מותקנת בו מערכת הפעלה) ועובד.
אולי בחב' אפל (בדומה למייקרוסופט) יש רישום של מערכת ההפעלה שלך ותעזר בהם לשחזר רשיון. לא יודע! אולי.
זה שהנזקים מהנפילה, זה כמעט ודאי, ביחוד לפי פירוט הפעולות שעשית והדיאגנוזה (בגרוש).

dudi4321

Member
טעות גדולה שלי. מתנצל

מישהו בפייסבוק תיאר מקרה שמחפש הרד דיסק למאק ועשיתי סלט טורקי.

daniel22001

New member
זה מערכת הפעלה של מייקרוספט. צירפתי תמונות של הסריקה

תודה

daniel22001

New member
מצ"ב תמונות מתוצאות הסריקה (שכחתי לצרף אתמול)

תוצאות מהתוכנה - Crystal Disk Info
ותוצאה מהתוכנה Hard Disk Sentinel

אשמח לעזרת החברים לגבי מה כתוב בתוצאות ומה המשמעות של זה.

arseny92

Well-known member
מנהל
המשמעות היא שצריך להחליף דיסק, ולא בהכרח קשור לנפילה

אם תמשיך להשתמש באותו דיסק, יכול לבוא יום והוא יקרוס בבלי שתצפה לכך, וסימן לכך זה שהוא החל לתקוע את המחשב כאשר מאתחלים ממנו.
לגבות נתונים חיוניים, זה מזל לך שאתה עדיין יכול להגיע לדיסק בחיבור חיצוני.

בעיית חומרה, לא קשור לפירמוט, כי גם אם תפרמט על אותו דיסק, הבעיה מנתוני ה-SMART (לינק נוסף) תישאר.

אם המצב הנוכחי של המערכת שמותקנת לך בדיסק הזה חשוב לך, באפשרותך לקנות דיסק חדש באותו גודל אחסון או גדול יותר, ופשוט לבצע עיתוק של כלל הדיסק. מקרה דומה תיארתי כאן.

אם תלך על התקנת המערכת מחדש על דיסק חדש, סביר להניח כי רישיון למערכת שלך מובנה בביוס, כך שתוכנת ההתקנה של וינדוס תזהה אותו ולא תידרש להזין מפתח מוצר חדש.

לא שולל אפשרות כי אולי התקנים אחרים התקלקלו גם, על אנטנת הוי-פי כבר ציינו לך
אפשר לנסות בדיקת פעילות של התקנים אחרים של המחשב בניסיון לשמש אותם בעת אתחול מ-liveusb עם לינוקס כלשהו שכולל את מרבית מנהלי ההתקן (דריברים) עם המערכת, אם הויפי יתחבר, סימן שהוא פועל

daniel22001

New member
תודה על התשובה המפורטת, ושאלה בקשר לזה

אקנה דיסק קשיח חדש ואחליף

מהיכן מתקינים את מערכת ההפעלה? מורידים את מערכת ההפעלה מהאתר של מייקרופסט?

בקשר לבדיקת פעילות של התקנים אחרים, במחשבים (לפחות בחלקם) של דל יש אפשרות לעשות בדיקת דיאגנוסטיקה של החומרה עוד בשלב לפני שמערכת ההפעלה עולה ובלי קשר לתקינות מערכת ההפעלה.
האם גם במחשב הזה ניתן לעשות?

לגבי ההצעה שהצעת עם לינוקס, איך עושים את זה? מתקינים מערכת הפעלה כלשהי על התקן USB?
יש איזה מדריך לזה?

תודה רבה

arseny92

Well-known member
מנהל
תשובות

1. את Windows 10 אכן אפשר להוריד מהאתר של מיקרוסופט.
2. בדיקות דיאגנוסטיקה בסביבה ללא מערכת הפעלה הם בדיקות בסיסיות ביותר עד רמה של בדיקת זיכרון ורק קיום של התקנים בסיסיים ביותר בלבד, הכוונה אם מזוהים בביוס, זה לא אומר שהתקן בהכרח פועל כמו שצריך.
3. לכן לפני שאתה קונה דיסק, כדאי לך לבדוק עם מערכת כלשהי אם התקנים אחרים של המחשב פועלים כנדרש, כי אם לא אז צריך לא דיסק אלא את כל המחשב כבר.
4. מורידים לינוקס עם סביבה יחסית ידידותית למשתמש, ושיכלול את מרבית הדריברים להתקנים. עושים liveusb (דיסקאונקי עם ההתקנה), מכבים (זמנית) SecureBoot בביוס (כי כשזה פועל, רק חלונות ניתן לאתחול), ומאתחלים מהדיסקונקי (סדר התקני אתחול בביוס) אל מצב התנסות המערכת (שאומנם גם יציע להתקין את הלינוקס, אבל אפשר להתעלם מזה ולהשתמש במערכת שעלתה מה-USB) לבדיקות התקנים כמו הויפי ובלוטות' והאם הכונן האופטי עדיין קורא דיסקים (רק שכאשר אתה בסביבה זו, אל תוציא את ה-USB).
5. לגבי היצע של לינוקס ספציפי לבדיקות מהסוג הזה (מרכב עם דריברים, אפשר גם בלי אבל אם לא פועל משהו "מהקופסא" (למשל הויפי), צריך לחבר קווית לאינטרנט אל הנתב עם כבל רשת ולהוריד דריברים למערכת הזמנית ואז לבדוק את ההתקן), מניח שב-
[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/236/[/URL]
יעזרו יותר עם זה, למרות שהפורום הזה לא בדיוק פעיל...

daniel22001

New member
עדכון לאחר החלפת הארד דיסק

עדכון

רכשתי כונן SSD והחלפתי, התקנתי את מערכת ההפעלה מחדש באמצעות USB, הרישיון התעדכן אוטומטית (הוא נמצא בביוס), והכל עובד בסדר.

תודה לכולכם

למעלה