התאמת מעבד i9 9900k לזיכרון

zeevofir

Member

שלום,
אני מעוניין לשדרג את המחשב שלי ולהתקין מעבד i9 9900k.
לפי המפרט שלו מעבד זה תואם זיכרון DDR4 2666 MHZ.
הזיכרונות שברשותי כרגע הם DDR4 2133 MHZ.
האם יש בעיה להשתמש בזיכרונות אלה עם המעבד i9 9900?
תודה, זאב.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
זה הרצוי

&nbsp
על מנת לנצל לפחות באופן מינימאלי את יכולות המעבד...אפשר כמובן מהירות גבוהה יותר...ונפח גדול יותר..
&nbsp
כמו כן חייב לוח אם מתאים..הן למעבד והן למהירות הזיכרון...ודיסק מהיר ( NVME )למערכת הפעלה ותוכנות...אולי אולי לשדרג ספק כוח ...אם הוא על המגבלות שלו כעת..
&nbsp
אני לא חושב ש2133 לא יעבוד..אלא שזה לא שייך למעבד רציני ויקר כזה...
&nbsp
אם אני מנחש נכון שיש לך שימוש כבד למחשב..עריכה משחקים וכדומה...אז יש פה שיקול גדול לטובת מהירות הזיכרון..מהיר יותר טוב יותר..
&nbsp
משהו שאתה יכול לעשות..זה לשדרג...עם הזיכרון הנוכחי ..יעבוד ואתה מרוצה מה טוב..לא יעבוד קח בחשבון מראש לדאוג לכסף לקנות זיכרון חדש גם.
&nbsp
אישית לא הייתי משדרג בלי לקנות גם זיכרון..רק ליתר ביטחון שלא זרקתי סכום לא מבוטל לפח..אלא אם כן בחנות יתקינו יראו שזה עובד ובמידה ולא ..לא יחייבו אותך . ותשאר במצב הנוכחי שלך.

zeevofir

Member

תודה על תשובתך.
אם אני מבין נכון, הרי שאפשר לחבר זכרון מכל מהירות עם כל מעבד בתנאי שלוח האם מתאים לשניהם, אלא שממש חבל לא לנצל את מכסימום היכולת של המעבד בעבודה עם הזיכרון. לכן, במקרה זה, מה המגבלה הסופית? לוח האם, או המעבד כאשר נתוני היצרנים הם:
מעבד - 2666 MHZ
לוח אם - 3763 MHZ
לשאלתך, אני עוסק בעריכת סרטים ויצירת אנימציות.
מודה לך על תשובה, זאב.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תביא דגם מדוייק של לוח האם

&nbsp
לפי זה נדע איזה מהירות זיכרון וכמה נפח זיכרון יכול לוח האם לקבל ואיזה סוג וכדומה...

vortec

New member
תגובה

אני מבין שזה שידרוג למחשב קיים.
&nbsp
בעניין הזיכרון אם הוא עובד כעת על המחשב הקיים
אין עם זה שום בעיה.
תדר 2666 הוא התדר המקסימלי לעבודה ללא אוברקלוק
אבל המעבד יעבוד גם עם זיכרונות 2133
התאימות היא מול הלוח.
אגב ההבדלים בין 2133 לבין 2666 הם זניחים ביותר
על אחת כמה אם הזיכרונות שלך מגיעים עם CL נמוך
השאלה היא האם אתה מתכנן אוברקלוק
ואם לא אז למה ללכת על מעבד סידרה K .?
&nbsp
בנוגע ללוח התאימות היא ברמת התושבת LGA1151-V2
עבור דור 9 "קופילייק" אני מניח שאתה היום עם לוח בעל
ציפסט Z370 זה ידרוש ראשית שידרוג של הביוס
כמובן שמה שמומלץ יותר זה לרכוש לוח אם
עם ציפסט Z390 שבא מותאם עבור דור 9 בבסיס.
&nbsp
אם אתה בעל ציפסט אחר מסידרה 300 אתה לא יכול
בכלל לבצע אוברקלוק.
&nbsp
מעבר לזה :
ייתכן שתצתרך שידרוג הקירור למעבד
בטח אם אתה מתכנן אוברקלוק
&nbsp
&nbsp
שורה התחתונה
רצוי שתציין מה המפרט המדוייק של המחשב
על מנת לקבל התייחסות יותר מדוייקת למצב ולמה
שנידרש לעשות.
&nbsp

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
צודק טוב שאתה פה ..

zeevofir

Member

שלום, מתשובתך אני מתרשם שאתה מתמצא ומבין בנושא.
אני עוסק בעריכת סרטים ויצירת סרטי אנימציה בתלת מימד. המחשב שלי היום כולל את הרכיבים הבאים:
מעבד-i75820K
לוח אם -X99-GAMING 5 תוצרת ג'יגבייט.
זיכרון - DDR4 2133 MHZ. בנפח 32 GB
דיסק קשיח ראשי - 1TB SSD
ספק כח 750W גוף קרור למעבד גדול וכבד (הטמפ' בעבודה הכבדה ביותר לא עולה מעבר ל 50 מעלות)
בעריכת אנימציה בתלת מימד עובדת במעבד ליבה אחת בלבד. זה משום שבבניית אנימציה אין פעולות המתבצעות במקביל אלה רק בסריות, כך שהמעבד לא יכול לעבוד במקביל עם כמה ליבות. לכן אני משתמש בסידרה K שבה הליבה שעובדת מתמהרת באופן אוטומטי בעוד יתר הליבות נשארות ללא שינוי.
בכוונתי לשדרג את המחשב למפרט הבא:
מעבד - i9-9900k
לוח אם Asus ROG STRIX Z390-H GAMING LGA1151v2, Intel Z390, DDR4, 3xPCI-E, HDMI, DP
דיסק קשיח ראשי - Samsung 970 EVO M.2 MZ-V7E1T0 1TB SSD
זכרון בנפח 64GB (אשמח אם תוכל להמליץ על זכרון מתאים)
תודה, זאב.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
סבבי יהיה שיפור ללא ספק

המלצה שלי תוודא שהדיסק NVME הם מהירים יותר זה חשוב בשבילך

קרוסייאר בזיכרון הם טובים מאוד והמון עורכים וכו' משתמשים בהם חברה טובה

שים לב לקנות גובה מתאים של זיכרון! שלא תהיה בעיה עם הקירור...אם הוא מעל הזיכרון בעיקר . יש בפרופיל נמוך או גבוה מעשית זה לא משנה..רצוי עם צלעות קירור זה עדיף.

ונאמר כבר רק אציין שוב....מהירות של 2666 זה המסגרת של אינטל שם יש אחריות . מעבר לזה למיטב ידיעתי לא.

ניתן להתקין מהירות זיכרון יותר גבוהה אבל צריך לעשות אוברקלוקניג..זה כן ישפר בהחלט ..CL נמוך ככל הניתן יותר טוב. הנפח של 64 אחלה . נפח משמעותי יותר כככל ממהירות זיכרון...64 זה מקום טוב מהבחינה הזו.

שים לב למה שאמר פרנק על עיניין הביוס..שעדיך לוח שהביוס שלו מותאם מאשר מעודכן..

הבנתי את עיניין הליבה...סבבי .

אפשר במעבד שאתה רוצה לקנות גם לעשות המהרה שוב האחריות אובדת , אבל אם עושים המהרה נכונה יהיה שיפור בביצועים זמן עבודה וכו' וכו'..שיקול שלך. נראה שהקירור שלך מתאים ומעולה אפילו לפי הטמפרטורה בעומס ..יעמוד באוברקלוקינג

מצאתי רק בחנות אחד מתאים , המהירות תהיה 2666 גם אם זה גבוה יותר ( מקסימום קובעים בביוס ) כמובן שני סטים...היתרון שאפשר להעלות מהירות.

https://www.pccenter.co.il/product/זיכרון-למחשב-נייח-corsair-ddr-4-32g-16gx2-3200-vengeance-lpx-red

או 2666 בלי להתעסק

https://www.pccenter.co.il/product/...x-sport-lt-gray-16gb-ddr4-2666-bls16g4d26bfsb

ויש בדף היצרן רשימה של זכרונות שהם בדקו ואישרו...זה יותר בטוח אפילו לקנות מהדגמים האלה...
יש בעיה למצוא בארץ לדעתי, זיכרונות ברמה הזו...אם לא מפריע לך אחריות וכו' יש מבחר רחב בחו"ל סביר להניח יותר זול.
:)

zeevofir

Member

תודה לירון.
אתה מציע לי זכרונות בודדים. בגדלי הזיכרון שאני מבקש יש צורך בקיטים.
4X16 GB או 2X32 GB. הרכבת 2 או 4 זכרונות שאין בינהם התאמת קיט פוגעת ביכולת התפקוד שלהם עד כדי "נפילות" חוזרות ונשנות של המחשב בזמן העבודה. מנסיון שלי!.
ההצעות שלך הם לגבי "פי סי סנטר" בראשון לציון. זהירות!. מצאתי אי התאמות חמורות בין הרכיבים שהם מציעים למחשבים. לדוגמא: במחשב לגימרים במחיר 9,499 ש"ח לוח האם המוצע לא תואם את המעבד באותו מפרט. שים לב!
בכל אופן, תודה על האינפורמציה. זאב.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אמרתי זה מה שמצאתי..

&nbsp
לגבי הקיטים לא הבנתי קונים כפול פשוט...בעיקרון לא אמורה להיות שום בעיה לאכלס 4 סלוטי זיכרון..יש לה יותר יתרונות אלא כם כן אתה תרצה 128 גיגה בעתיד..מה ההבדל בין קיט לבין 4 בודדים זהים לגמרי? אין פשוט...אבל כן יש קיטים של 64 נחולקים כך או כך..
&nbsp
את החנות אני לא מכיר...הבאתי המחשה של מה שאפשר ואמרתי אין בארץ מבחר..KSP או IVORY לדוגמא אין באתר שלהם...

zeevofir

Member

תקרא חומר באינטרנט לגבי קיטים של זכרונות.
יש הבדל משמעותי בין קיט ובין סתם להרכיב קבוצת זכרונות זהים בגודל ובמהירות.
הזכרונות "מדברים" זה עם זה בזמן העבודה. אם אין בניהם התאמה מלאה נוצרים "פקקים" שגורמים להאטת העבודה ולפעמים גם לנפילת המחשב.
הקיט נוצר ע"י כך שהיצרן בודק ומרכיב קבוצה הומוגנית שעובדת בצורה מתואמת זה עם זה.
לגבי החנות, הבנתי. תודה, זאב

vortec

New member
תגובה

ראשית הייתי רוצה להתיחס לביצועי ליבה בודדת
במעבד הקיים שלך ,ישנו תדר בסיס של 3.3 ותדר טורבו של 3.6
באוברקלוק אנשים ברשת הצליחו להגיע לתדר בסיס של 4.5
האם המעבד שלך מומהר.? {המהרה מבצעים דרך הביוס}
&nbsp
מעבר לכך שאלה תמימה
איפה ההתיחסות לכרטיס המסך .?
&nbsp
בנוגע לשאלה שלך
ישנה רשימה של זיכרונות מאושרים ע"י היצרן
https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/...82.1337132069.1547228284-911244971.1546546048
הייתי בוחר קיט 16X4
בעל תדר גבוהה ככול האפשר שיאפשר אוברקלוק
בעל ה CL הכי נמוך בקטגוריה שלו
&nbsp
&nbsp
&nbsp

למעלה