רכשתי SSD ומה עכשיו?

טםצאםה

New member
רכשתי SSD ומה עכשיו?

ברשותי לפטופ לנובו T420 ,עם ווינדוס 7 250 ג'יגה ,אין לי דיסק התקנה למחשב ,כך שאם אני מבין נכון ,אני חייב להעתיק את תכולת ה-HDD ל-SSD (בגודל 500 ג'יגה).
איך אני מתקדם מכאן? איזו תוכנה חופשית טובה תעשה זאת? האם אני צריך לפרמט את הכונן החדש?

טםצאםה

New member
גיליתי שלפטופ LENOVO ,יש אפשרות בלוח בקרה ליצור דיסק הצלה ?

1. אם אכין דיסק/דיסקון הצלה שכזה ,האם אוכל בעזרתו להעביר לדיסק SSD החדש את המערכת באופן נקי? ולא אזדקק לדיסק התקנה של לנובו (אותו אין לי)?

2. כמו כן גיליתי ,שבמחשב יש כונן משני קטן המשמש כונן גבוי וכך גם שמו, האם אוכל לעשות גיבוי ל-SSD החדש?

יש תוכנות גיבוי אימג'

יש תוכנות גיבוי אימג' שניתן ליהנות מהן עד 30 יום חינם. אז אפשר להוריד ולהתקין. אני מכיר את ACRONIS TRUE IMAGE HOME, שאפשר להוריד ולהתקין וגם לתפעל אותה.

אם אתה רוצה, אתה יכול לגבות את האימג' של "מחיצת ההתקנה" ( "מחיצה נסתרת" ) מהדיסק הקשיח הישן, ולשחזר אותה אל ה SSD.
בשלב הבא, עליך להפעיל את ההתקנה מ"מחיצת ההתקנה", אל מחיצה C, ב SSD החדש. כך תקבל למעשה התקנה נקייה של חלונות 7 עם כל הדרייברים והתוכנות הנלוות שסופקו עם קניית המחשב שלך כפי שהיה בהדלקה הראשונית של המחשב.
מחיצת ההתקנה, או המחיצה הנסתרת, תוכל לשמש אותך גם להתקנות חוזרות בעתיד.

יתכן שגיבוי כמו זה האחרון, יאלץ אותך להקליד צירוף מקשים ייחודי ללנובו, או להיעזר בתוכנה לניהול מחיצות ( כמו GPARTED ) בעזרתה תגדיר את מחיצת ההתקנה כמחיצת BOOT ( אחרת זה לא יעבוד ).

אם לא הבנת את ההסבר האחרון, פשוט תתעלם מהכל, גבה את מחיצה C ושחזר אותה אל מחיצת היעד ב SSD.

טםצאםה

New member
יש לי מחיצת משנה בה יש רק גבוי של C, איך אני מעביר את הגבוי

אל הSSD החדש?
צריך לפרמט את ה-SSD?
החלפתי בין הכוננים ,והHDD מחובר דרך התקן DVD והמערכת עולה כרגע דרך ההתקן הזה.

למעלה