מחשב נייח או מחשב נישא

מחשב נייח או מחשב נישא

אני עובד עם מחשב נייח ואשתי עם מחשב נייד. השיקול של מחשב נייד אינו כלל הצורך להשתמש בו מחוץ לבית אלא מטעמי נוחות/מקום.
לאחרונה המחשב הנייד עושה בעיות ואנו מתלבטים בין החלפתו בחדש לבין החלפתו במחשב נייח.
מה כדאי יותר?
תודה למשיבים

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
רק אתה יכול לענות

&nbsp
יש היום אופציות ...אפשר מחשב עם לוח אם זעיר מארז קטן וחסכוני במקום בלי להתפשר על יכולת לשדרג בעתיד בעיקר מעבד ,כרטיס מסך. הוספת קשיח וכדומה.
&nbsp
מבחינת מסך בנייד אתה מוגבל גודל..ואיכות להשיג זה רק בממש יקרים. בנייח אתה קובע גודל איכות וכו'
אותו דבר מקלדת , עכבר כזה או אחר ..
&nbsp
בנייד הדברים האלה יחסית עדיין מוגבלים.בעיקר שלא חשוב להוציא אותו מן הבית..
&nbsp
השאלה גם לאיזה צרכים צריך מחשב..ביתי זה סיפור אחר , לגרפיקה אחר..לעיבוד וידאו ..אחר משחקים אחר..
בכל מקרה אפשר לבנות מחשב חזק מאוד בקטן מאוד..
&nbsp
אופציה אפשרית לך אם אתה ממש רוצה זעיר Intel NUC Kit ומסך שאתה יכול לחבר את המחשב מאחור זה חסכוני במקום. יש מבכים עם רמקולים לחסוך מקום מקלת ועכבר אלחוטי וחסכת חיווט..
&nbsp
להמחשבה מה אפשר לעשות בקטן ( אם כי חוששני שאולי מארז תצטרך להזמין מחו"ל בארץ יש קצת בעיה עם זה לא מייבאים הרבה מארזים שיש שם) אשים לך קישור..של "מפלצת קטנה"..
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=_37weJAqDg0
&nbsp
זה חומר למחשבה לך מה מתאים לך...:)
&nbsp

צפיתי בוידאו

נראה פנטסטי. בדקתי בגוגל - לא ראיתי שמוכרים בארץ [כמו שכתבת]. למען האמת לא ראיתי מחירים בחו"ל, אבל מערכות דומות [ואולי עם קצת פחות ביצועים] עולות כ- 800 דולר. אשמח אם תוכל להמליץ על מערכת עם פחות ביצועים [שקיימת בארץ] - אין כבר ילדים בבית כך שאין צורך ביכולת למשחקים מורכבים ואין שימוש בגרפיקה. המכשיר משמש את אשתי בעיקר לגלישה+דואר אלקטרוני.
תודה

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
הנה הצעה

מיני מחשב + מסך בחרתי אחד שאפשר לחבר את המחשב פיזית למסך מאחורה ויש סוג של הכל באחד...גודל מסך מקובל היום 23.8 . יש מסכים יותר טובים קשה לבדוק תאימות להרכבה מאחורה אם זה לא חשוב ממש אז הייתי הולך על מסך DELL
Dell Professional P2417H 23.8'' LED IPS
790 ש"ח ומעולה מכל בחינה יש לי אותו אישית.

המחשב עצמו יותר חזק ממה שהיא צריכה היום אבל עם מבט לעתיד שתוכנות נהיות דורשניות יותר זה טוב..חיבורים יש ועוד..הלכתי על SSD יחיד ללא אחסום נשמע שהיא לא צריכה. יש שם זיכרון מספק. כל מה שצריך ויותר קצת בחבילה קטנה.
ווינדוס קצת יותר יקר מהרגיל אבל היתרון שלו שתוכל להעביר אותו למחשב אחר ,כל עוד הוא לא מותקן על הקודם כלומר נמחק משם.

המחיר בארץ קצת יותר יקר..אבל יחסית למחשב רגיל או נייד..( שאין לו גודל מסך כזה..ובעיקר לא האיכות של DELL שאני ממליץ יותר ) ..

מקלדת עכבר זה טעם אישי..יש רגילות יש מכאניות עם חוט בלי חוט..עכברנוח ליד לא נוח כל אחד וטעמו אם צריך . עיצה לבדוק עכבר ביד לא בעיניים.

dudi4321

Member
אני באופן מוחלט בעד מחשב נייח + מסך "27 + מערכת רמקולים

+ מקלדת חוטית או אלחוטית + עכבר לייזר חוטי או אל חוטי.
בפנוכו שיהיה כרטיס מסך יחודי PCIE והרדיסק רק SSD.
זכרונות לשדרג בעתיד, אם צריך יותר.
אחרי שמתרגלים לטוב אי אפשר לעבור לגרוע ומוגבל. במקרה שלכם המחשב יהיה קבוע!
&nbsp

danieleitan

New member
מחשב משומש

בני מומה מחשבים הזהיר אותי מלקנות מחשב משומש
אז קניצי מחשב allinone 27

dudi4321

Member
AllInOne תצורה זיבלית של מחשב חדש

שאלי את בנך "המומחה".
יש אפשרות להשוות ביצועים עם תוכנות benchmark
אני חושב שאולאיןוואן יהיו אחרונים ברשימה.
לתקן כזה זו בעיה.
לשדרג אי אפשר.

למעלה