שדרוג מחשב נייד

שדרוג מחשב נייד

היי,
יש לי נייד Lenovo G510 שהכונן הקשיח שלו (1TB) המכאני חולה. המחשב נעשה איטי (למשל בהרצת מכונות וירטואליות) ואני מעוניין להחליף אם כבר ל-SSD.

בגלל שה-SSD שאני עומד לקנות הוא די יקר (1TB) הייתי רוצה לדעת אם הוא יוכל ללוות אותי בעתיד שארכוש מחשב נייד מתקדם יותר.

בנוסף אני מעוניין להכניס עוד 8GB RAM, וגם כאן אותו הסיפור, ארצה לקחת אותו איתי למחשב הנייד הבא.

אני מעלה דו"ח חומרה שעשיתי (שמתי אותו בקובץ DOC)...מישהו יוכל בבקשה לומר לי מה מצבי?
האם יש לי סלוט פנוי נוסף לזכרון RAM? איזה מהירות/תקן זכרון לקנות כדי שיתמוך במחשב חדש בעתיד?

כנ"ל לגבי ה-SSD, אם אני קונה עכשיו יש סיכוי שבעוד שנתיים נאמר הוא כבר יהיה איטי יחסית לחדשים או משהו? או שהתקן חיבור שלו כבר יהיה מיושן?

תודה רבה רבה מראש!

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
SSD אולי זיכרון כבר לא, ואופציה אחרת

קשה מאוד לחזות מה עוד שנתיים, בכל מקרה היום כבר עוברים ל SSD NVME (הרבה יותר מהירים כבר היום ) בצורת סטיק שדומה לזיכרון..זה לא קיים במחשב שלך הנוכחי..בעתיד מי יודע..
ייתכן והכל יהיה רק סטיקים ..ירידת מחירים שמירה על גודל קטן של נייד וכו'..

לפחות 1000 ש"ח צריך..זה לא זול שאתה לא יודע אם עוד יהיה שימושי..בודאות
אולי יותר סביר שיהיה בתור גיבוי חיצוני ..
בכל מקרה אין ודאות לפה או לשם הסיכון הוא עלייך.

הזיכרון שלך DDR 3 היום אנו על DDR 4 ...את זה לשדרג 300 ש"ח לא נורא יחסית...יהיה שיפור גם..אם אתה משתמש בכל הנפח. להעביר כמובן לא תוכל..

לשלם מעל 1300 ש"ח לשדרג את שלך ? אני לא הייתי עושה את זה..

מה כן ? שילוב

כונן קשיח למחשב נייד HGST Travelstar 7K1000 HTS721010A9E630 1TB 7200RPM

עלות כ320 ש"ח + זיכרון כ 300 ש"ח ..זה ימהיר קצת וישפר זיכרון..והמחיר יחסית סביר למשוך איתו עוד שנתיים..סביר

למעלה