סיפור ובקשת סיוע

סיפור ובקשת סיוע

ובכן, אני סופר העוסק בכתיבת ספרים העוסקים בעובדות והיסטוריה, גם שלי וגם של המדינה בנושאים מסויימים.

המחקרים שלי אינם קצרים, למשל: "רכבת העמק - תחנות וסיפורים" (בכתובים 17/22 תחנות סה"כ, אצלי 50 - סיפורים מוכרים שניים-שלושה, אצלי קרוב לאלפיים...) את הספר הזה אני חוקר מזה 24 שנים,

הספר "שפירא חוקר ומטייל בכרתים" - מחקר של 30 שנה כמעט וספר ענק שמתעדכן ככל האפשר יחד עם המפה.
וכך ספרים אחרים בנושאי בטחון, משטרה, החיים בארץ בימי הצנע וכו.

ע"פ החוק סופר חייב להקצות שני עותקים מכל ספר ל-"ספריה הלאומית" שהיא משרד ממשלתי, אי ביצוע הינה עבירה פלילית.

וכעת לאיטימות .
פניתי אל הספריה הלאומית וכתבתי שאני מוכן להעביר אליהם את 13 הספרים שכתבתי + מערכי הדרכה שונים למורי דרך.
הספרים שלי כולם על מדיה דיגיטלית (DOK) .

קבלתי תשובה מוזרה, שבשורה התחתונה היא שאם הספרים לא יצאו לאור (משמע- הודפס) הם מנועים מלקבל אותם.....

זה כמובן בניגוד להגיון האומר שתפקידם לשמור ולקטלג כל מידע הקשור למדינה, וכמובן גם בניגוד לחוק.

כמובן שאין לי מה להתלונן בפני שר החינוך הממונה, כיוון שאנחנו יודעים כיצד פקידים מתנקמים וגם אם יתן להם הוראה , הם יכולים או להשליך לפח (אופס...נעלם...) או סתם לגנוז אותם במקום שכוח אדם.....

שמעתי שאפשר להכניס את הספרים לספריה דיגיטלית באינטרנט ואפילו לעשות מזה כמה גרושים. וכך כל מי שירצה, יוכל לקרוא בהם, או להוריד.

אשמח לדעת אם יש למישהו כתובת כזו ?

prizman

New member
תוספת.

ההוצאות שציינתי מתמחות בעיקר בהוהעברה לפורמט דיגיטלי ספרים קיימים
אם כי הן מוציאות ספרים גם בהוצאת המחבר.
עוד שתי הוצאות לאור ממש שמוציאות ספרים ייחודיים בעצמן גם בפורמט דיגיטלי:
חרגול-מוציאה גם ספרים ייחודיים. http://www.xargol.co.il/
בבל-כנ"ל. https://www.babel.co.il/
אלו הוצאות קטנות יחסית ומשובחות.
שווה לפנות גם אליהן.

אז הנה התוצאות

1. עיברית רוצים 8.250 שקל ורק בפורמט שאיננו pdf אלא וורד, זה רק לגבי הכתב, לגבי תמונות יש תמחור גבוה יותר.....
מכאן שהתשובה, לא - (הרי אם היה לי כסף כל כך הרבה ,[ענין של שש ספרות] הייתי מוציא לאור לבד).

2. לגבי ההוצאה השניה, התשובה דומה.

3. בינתיים כנראה שבסיפריה הלאומית הבינו שהתשובה היתה לא עניינית לחלוטין ובניגוד לחוק, התנצלו וביקשו לקבל את כל הספרים על מדיה מגנטית.

מחר החומר יישלח אליהם, ולפחות יהיה החומר לעיון כל אחד במדינה באופן חופשי.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
וואו ואני חושב על להוציא ספר..דיגיטאלי גם

&nbsp
שירה שלי מנעוריי עד היום...עם המחירים האלה בלי מישהו שיקח הון סיכון עליי...אבוד לי גם..ולא נראה לי שיש מי שעושה את זה בתחום ספרותי....
&nbsp
באמת מצב עגום גם את התרבות הכסף מעכר..חבל מאוד..עלה והצלח בכל מקרה זכית ..לפחות בפרסום מה אם לא כסף...שיהיה מוכן ואפשר יהיה לראות דווח בבקשה.
:)

prizman

New member
מניח שהכסף היה הגורם הפחות חשוב אצלך

ועצם הפרסום היה חשוב יותר, אז טוב שזה מתקיים.

אגב

היום התקשרו אלי ממבקר המדינה בקשר לתלונתי נגד משרד התחבורה שלא מאפשרים לי פטור מחגורת בטחון (אני שתול קוצב לב), לספר לי שהם לא מתערבים בנוהלים של משרד התחבורה (הטענה שאני צריך אישור מרופא לא לחגור, כשהם יודעים שאף רופא לא יקח זאת על עצמו), ואגב כך דיברנו עלח הסיחפור של הספריה הלאומית, הוא זעם, כי הרי זה בניגוד לחוק, ואמר שידבר עם הפונקציה שם בנושא.

טרם סיימתי לכתוב וחטפתי את הבירוקרטיה הבוכהלטרית בחזרה.

הדרישה שאכתוב על כל דף את שם הספר מכל 14 הספרים על טופס נפרד ואפרט את כל בעלי זכויות היוצרים, כאשר הסברתי לו שפרק 99 ברכבת העמק מכיל את כל 1754 המקורות לתמונות וספרים.
כל זה במקום לצלם את פרק 99 ולצרף לטופס.....

השקעתי משך השנים עשרות אלפי שקלים במצטבר לחומר לספרים ולקניית מעל 850 ספרים ישנים עם מידע אפילו זעיר על רכבת העמק למשל. את כרתים אני חוקר מזה כמעט 30 שנה, אפילו קניתי רחפן לצלם את המצודות בראשי ההרים בכרתים.

רק לתרגם את "קודקס גורטינה" (החוקים הדוריים שמהם הועתקו חוקים לתנ"ך...) עלה לי 1500 שקלים. ורק אחרי שהשגתי עותק יקר ערך שמתרגם מיוונית לאנגלית.

אז, לאור כל ההתנהלות של הספריה הלאומית שאני צריך להתחנן שיקבלו את הספרים שלי, החלטתי שאני מחלק את הספרים שלי חינם לכל מי שירצה (פרט לספר על כרתים שצריך לסייע לי לפחות סימלית בהוצאות) .

מי שיגיע אלי עם dok 8 ג'יגה, יקבל עותק מהספרים.
לפחות המידע יגיע לעוד אנשים ולא ילך לאיבוד.
וזה סופי.

למעלה