בקשר למחיקת קובץ

רמי אב

New member
בקשר למחיקת קובץ

איך יודעים בארד דיסק מה שטח האחסון הפנימי שלו?
כי אמרו לי שאם מוחקים קובץ כלשהו במערכת ההפעלה של המחשב מסל המחזור, אז הקובץ לא באמת נמחק והוא עובר אל שטח האחסון הפנימי של הארד דיסק, ולכן אם עושים שחזור מערכת הפעלה אז הקובץ שנמחק חוזר.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
לא מדוייק, אעשה סדר..

&nbsp
קודם כל לראות את הנפח שיש לך בדיסק.
&nbsp
תפתח את -המחשב שלי- ושם יש לך כוננים במחשב שלי זה כותב מתחת לשם של הכונן את הגודל ומה נשאר לדוגמה
&nbsp
כונן F
265 ג'יגה מתוך 265 ג'יגה פנויים
&nbsp
כונן C
143 ג'יגה פנויים מתוך 149 (ואם תפחית את ה143 הפנויים מה149 מלאים תקבל את ה6 ג'יגה שזה בעצם מה שיש לי על המחשב.. משחקים תוכנות או כל דבר אחר.)
&nbsp
אם לא כתוב לך אז תלחץ עכבר ימיני לדוגמה על כונן C ואז מאפיינים ויהיה כתוב לך שם ב -כללי- כמה פנוי/תפוס
( למען הצדק העתקתי ממישהו אחר את הדוגמא הזו)
&nbsp
לגבי מחיקת קובץ...זה יותר מורכב קצת...תלוי מה עשית מהתחלה שלחת לסל מחזור ונשאר שם..מחקת ישר לצמיתות..? מבל מחזור אפשר לשחזר ישירות ממנו...מחיקה לצמיתות זה רק עם תוכנת שיחזור קבצים..בערבון מוגבל ..
&nbsp
כל קובץ שנמחק עובר בעצם סימון שניתן לכתוב בדיסק עליו..עד שלא נרשם עליו..ההוא כאמור ניתן לשחזור בתוכנה..אם נרשם זה מסובך יותר לשחזר..
&nbsp
שחזור מערכת בפני עצמו לא משחזר קבצים שנחמקו לגמרי..ובטח לא אם נכתב מידע במקומם כבר...זה יותר משחזר הגדרות שהשתבשו ..דרייבים קודמים וכדומה לא קבצים שנמחקו.

רמי אב

New member
אם אתה אומר שבסוף כל הקבצים נמחקים בצורה מלאה

אז איך יש מקומות שעושים שיחזור מידע של הארד דיסק שנמחק?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אמרתי גם שאפשר לשחזר..

זו שאלה אחרת כבר...למעשה

ניקח דיסק חדש מגנטי אני מדבר SSD זה מורכב יותר...לא נסבך...אסביר בנפרד קצת בסוף

הוא מגיע נקי פלטה נקייה...כל רישום כמו התקנת מערכת תוכנות וכו'...נצרב עליו..קלות ..

מחקת?. המקום פנוי ? אם שחזרת מיידת עם תוכנה זה יחסית קל...יש תוכנות ביתיות לשחזור..אם כבר נכתב עליו..זה כבר
יותר קשה..וכמה פעמים יותר קשה....אבל המידע זמין..כמובן למעבדות מקצועיות איך הם עושים את זה זה עם ציוד מיוחד וכו'...בכל מקרה זה אפשרי ( ויקר מאוד) ..

בשורה התחתונה חברות או או צבא וכו'..שיש מידע לחלוטין שלא רוצים יפול לאחרים..פשוט משמידים פיזית לגמרי את הדיסק...

ב SSD העיקרון דומה הקושי הוא טכני מקצועי יותר בגלל שזה דיגיטאלי ויש כל מיני קשיים כמו במגנטי....יותר קשה לחלץ מידע בעיקר שיש כבר שכתובי מידע..גם למקצוענים אבל שוב..זה אפשרי במעבדות .

רמי אב

New member
מה הכוונה לנכתב עליו?

כל שמירת קובץ זה כתיבה על האמצעי איחסון, לא?

yalel

New member
כותבים עליו קובץ אחר- הסבר מעט ארוך

למעשה מחיקת קובץ מוחקת את הכתובת הראשית ולמעשה אומרת למחשב שהמקום הזה פנוי ואז הוא ממלא אותו מחדש.
למעשה, בדומה לספר, המחשב יודע אם מקום פנוי או לא לפי קובץ בתחילת הדיסק שאומר לו איפה נמצא הקובץ (כתובת) ממש כמו תוכן העיניינים בספר. מחיקה רגילה מוחקת את הכתובת בתוכן העיניינים כך שמבחינת מערכת ההפעלה המקום פנוי למרות שכל המידע קיים עליו. אז כשהיא שומרת קובץ חדש היא עשויה לכתוב אותו בכתובת הזו ו"לדרוס" את מה שהיה שם. ככה עובדות תוכנות מחיקה טובות, המחמירות שבן כותבות ומוחקות כמה וכמה פעמים לאותה כתובת כדי לוודא שלא נשאר ביט חשוף.
למרות הכל, ככל הנראה, ניתן איכשהו לחלץ מידע גם אחרי כל המחיקות הללו -בהמון המון כסף

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אפשר לשחזר מידע...שלא יאומן מאיזה מצבים

ההסבר שלך מאוד נכון..רק אני מחדד אפשרי לשחזר מידע..כמעט מכל מצב..( לכן אמרתי שצבא וכו' פשוט משמידים פיזית , תוכנות מחיקה לצרכים שלהם לא מספקות)
אבל מאחר וזה מרתק..למרות שהדיון קצת אקדמי רובינו לא נגיע למצי קיצון..

תראה דוגמא בקישור וידאו הזה...כמובן זה עולה סכומי עתק בהתאם למצב..

https://www.youtube.com/watch?v=tNUsoangGFs

למעלה