נתקלתי במסך טלויזיה שלא נדלק. כשפתחתי אותו

רוב הזמן נח

Well-known member
נתקלתי במסך טלויזיה שלא נדלק. כשפתחתי אותו

היה רעש מהכיוון של הספק. בהתחלה כמו צפצוף בתדר מאוד גבוה ואז רעש של תקתוקים.

מה הסיבה הכללית לבעיה הזאת? מאיזה חלק בספק זה בוקע? קשה ממש לקבוע לפי השמיעה.

frankthe

New member
תראה

הכלל בפורום עשו זאת במו ידיכם (774) הוא שלא מייעצים בענייני חשמל, ספק כוח הוא דבר שאוגר הרבה חשמל ונגיעה לא נכונה במקום הלא נכון ואתה תחטוף מכת חשמל מאוד לא נעימה. אני לא מאמין שיש כאן טכנאי חשמל ומעלה (או טכנאי טלויזיות ומעלה) שייעצו לך במסגרת הפורום הזה או במסגרת הפורום הנכון יותר פורום עשו במו ידיכם.
עיצה בכל מקרה - אל תדחוף ידיים לספק כוח!

רוב הזמן נח

Well-known member
נו באמת..

זה לא פורום של ילדים. אני לא צריך עיצות בטיחות בחשמל. יש לי קצת ניסיון בנושא כולל תעודות.
&nbsp
את פורום עשו במו ידכם אני לא כל כך מכיר.
&nbsp
רק רציתי לדעת מאיזה חלק בספק בוקע הקול אולי בשביל לנסות להחליף אותו ספציפית או אם אי אפשר לתקן את הבעיה אז להחליף לחלוטין את כל החלק.
&nbsp
כי פיזית נראה לי שהמסך עצמו תקין לגמרי.
&nbsp

arseny92

Well-known member
מנהל
בדוק את הקבלים שהאלקטרוליט לא התעדף והקבל לא התנפץ עקב כך

אחרת יש עודף זרם כי הקבלים לא נטענים

רוב הזמן נח

Well-known member
לא הבנתי מה זה "התעדף" אבל במבט ראשון הקבלים בסדר

אתה אומר שהרעש הזה זה מהם?

arseny92

Well-known member
מנהל
אמרת שהרעש מהספק, וההתקן אינו פועל, אך אם הקבלים בסדר

וספק פועל אך שאר הדברים לא אז כנראה מה שלא בסדר נמצא ליד, אך אי אפשר להציע בוודאות אם לא יודעים איך ההתקן ארוז, איפה הספק ואיפה כל הדברים האחרים, אולי כדאי שתצרף כמה תמונות של כל החומרה שאתה רואה לאחר שפתחת את המארז, כי בכל מסך זה יכול להיות אחרת תלוי מיצרן ודגם, וגם - לא ציינת אם מדובר על טלויזיה או על מסך מוניטור מחשב מלפני עשור וחצי מבוסס שק"ק (CRT)
&nbsp
כל הזרם מגיע בגבהים הנכונים לכל המקומות שצריך (לבדוק במולטימטר עם מהדק זרם (קלאמפמטר) ללא קרע המעגל)?
אם מדובר על מסך טלויזיה עם מקלט או מסך מוניטור, אז לפני שהזרם מגיע לשק"ק הוא עובר בשנאי הזרם, אשר קיבל זרם ומתח גבוה או נמוך יותר דרך שנאי המתח, לכן כשאתה בודק את זה, וודא שבידדת את עצמך טוב כדי שלא תתחשמל

רוב הזמן נח

Well-known member
צרפתי תמונה

הכרטיס התחתון שבתמונה.

שמתי לב שכל המסכים מגיעים אותו הדבר במבנה הבסיסי הזה.

HelpSupport

Active member
צלם שוב רק את החלק של ספק הכוח ואם אפשר ברזולוציה טובה יותר.

רוב הזמן נח

Well-known member
כבר סגרתי את המסך ושמתי בצד.

יש לי כל מיני ספקים ממסכים אחרים שפירקתי וחשבתי או לפרק מהם קבלים דומים ולהחליף אם צריך.
או ממש לקחת כרטיס שלם דומה ממסך אחר ולשים שם.
&nbsp
&nbsp

למעלה