המסך LCD החדש נכבה בכל פעם שהמזגן מתחיל לפעול

lightflake

New member
המסך LCD החדש נכבה בכל פעם שהמזגן מתחיל לפעול

הוא נכבה ומיד נדלק כשאני מזיז את העכבר
אני מנחש שזה מנגנון הגנה מפני שינוי המתח שנוצר בגלל הפעלת ((טרמוסטט)המזגן
האם זה תקין ואם לא מה לעשות?
המסך dell ultrasharp

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
זה אולי עיניין של עומס חשמלי

נסה להשתמש בשקע אחר...הוא כנראה על אותו ממ"ט ..והמסך כבה כי יש לו הגנה..זה נשמע לי הכי הגיוני.

שנה טובה :)

dudi4321

Member
לתקן אחרת

בהשקעה יותר גדולה, להחליף את החוטים לשקע של המזגן. או לחזק את החיבורים של החוטים למזגן אם רופפים.
זו עבודה לחשמלאי.

lightflake

New member
מה הבעיה במזגן?

בכל פעם שהטרמוסטט מורה למנוע להתחיל לפעול הוא מתחיל לפעול ואז איזו כנראה נפילת מתח משפיעה על המסך
בינתיים נזכרתי שכשקנינו את הטלויזיה המליצו לנו לקנות שקע מיוחד שמתחבר לחשמל ושאליו מחברים את הטלויזיה או כל מכשיר רגיש אחר כדי למנוע שינויי מתח פתאומיים, אז שמתי את השקע הזה וחיברתי אליו טת המסך ואני רואה שיש איזה שיפור למרות שעדיין מדי פעם יש ניתוק רגעי של המסך (כשהמזגן שוב מתחיל)
&nbsp
מממ.... זה לא מפריע אני רק מקווה שזה לא פוגע במסך

רוב הזמן נח

Well-known member
בשביל שהמסך יעבוד הוא צריך לקבל מתח מסויים.

אם ההפעלה של המזגן גורמת לנפילת מתח, המסך לשניה לא מקבל מספיק מתח ואז הוא לשניה מתנתק.
&nbsp
&nbsp

dudi4321

Member
הבעיה משולבת. מזגן ותשתית החשמל

חברת חשמל מחוייבת שבכניסה לבית יהיה מתח מינימום (שאיני יודע כמה הוא וחבל). לצרכנים של עומס גדול עם מנועים כמו מזגן, מקרר, תנור חשמל, דוד שמש עם חמם חשמלי, או כלי כמו רתכת חשמלית צריך שמלוח החשמל יהיו חוטים בעובי שיתאים לעומס. אז במקרה הפרטי של המזגן עם הטרמוסטט, בכל שינוי שהטרמוסטט מחבר את המנוע יש זרם רגעי גבוה, כי המנוע עצור ומתחיל להסתובב המתח "נופל" ובמקום 230V התקני זה יכול לרדת, נגיד ל-100V. צרכנים שמוזנים מאותו קו יקבלו רגעית גם את נפילת המתח ואם הם רגישים למשל נורת פלורסצנט או מסך עם הגנה יהבהבו ויכנסו לכיבוי והדלקה.
לכן אם יש חוטים עבים 2.5 קוודראט זה פותר את רוב הנפילות. אם יש מגע לא מהודק שוב יהיה מפל מתח.
חתימה טובה

lightflake

New member
וואו.. עכשיו הבנתי, תודה

למעלה