מחשב Intel NUC - האם מומלץ?

מחשב Intel NUC - האם מומלץ?

אני מחפשת מחשב ביתי שלא יתפוס הרבה מקום.
היום יש לי לפטופ מיושן ושוקלת להחליפו.
היתרון בלפטופ מבחינתי - כבל 1 (חשמל), עומד בפינת אוכל מבלי להפריע. ניתן לכבות ולהזיז ברגע.
חשבתי על מחשב AIO או על Intel NUC.
הבנתי ש AIO הם סתם יקרים, פחות אפשרויות שינוי מפרט ויקרים לתיקונים.
ב NUC, אני קובעת את המפרט.
ניתן לבחור מפרט לא רע עם מעבד i7 ודיסק SSD, כולל מערכת הפעלה WIN10 ולהגיע לסדר גודל של 3800 ש"ח (ללא מסך).
הצרכים שלי ממחשב הם בסיסיים ביותר - אינטרנט, אופיס, לא משהו היסטרי.
היתרון בניגוד ללפטופ הוא גודל המסך (בלפטופ המסך קטן לי מידי).
רוצה NUC מבחינת מקום.
מוצא חן בעיניי שאפשר לחבר אותו לצד האחורי של המסך.
מה דעתכם בנושא?
האם זהו מחשב מומלץ או לא?
אילו דברים אני צריכה לשים דגש עליהם?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
מבחינתי

הייתי רוצה גם אחד כזה:)
מחשב עם מעבד I7 לצרכים שלך ממש לא צריך. מעבד I5 ו 8 גיגה זיכרון עם SSD וכרטיס רשת אלחוטי די והותר .
מבחינת בעיות לא ידוע לי על בעיות . מחשב קטן יעיל נוח וחזק .
נכון זה שאפשר לחבר אותו ישר למסך בישראל בהחלט זה יתרון...במיוחד במקומות שצריך להעביר את המחשב לממ"ד לעיתים..(נראה שכל הארץ כבר ככה)
גם לגבי מחשבי AIO את צודקת..עשית אחלה מחקר :)
אם המחיר מתאים לך קני ותהני ואני בטוח שתהני :)

מה דעתך על המפרט הזה?

צירפתי תמונה של מפרט לדוגמא.
אם אני לוקחת מעבד i5, אני מגיעה ל 3800 ש"ח כולל מסך.
האם אני צריכה להוסיף עוד דברים?
כל שאר הדברים מגיעים במחשב עצמו, לא?
אני מניחה שאצטרך להוסיף עכבר ומקלדת אלחוטיים ואולי כמה כבלים שיהיו חסרים....
מה דעתך?
&nbsp

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
בגדול הכל טוב מסך הייתי משנה

מעבד טוב מאוד
זיכרון טוב מאוד
דיסק קשיח טוב מאוד
מערכת הפעלה טוב מאוד

המסך הוא טוב..סה"כ אבל אם כבר את קונה מסך לכמה שנים קדימה עדיף להשקיע עוד קצת
למסך עם פאנל IPS וכי למה? איכות צבע דיוק בצבע זויות צפייה רחבות יותר..בכלל הנאה גדולה יותר ושלל חיבורים יותר מתקדמים
אני מציע מסך זה
Dell Professional P2417H 23.8'' LED IPS
איכותי ביותר באיכות בניה ואמינות , ארגונומית זה עולם אחר ניתן לשנות זויות מסך וגם גובה ..חיבורים מתקדמים כמו HDMI ו displayport שזה החיבור הכי טוב שיש גם אם אין לך אותו כרגע צריך לחשוב קדימה מסך מחזיק שש שנים בממוצע מחשב רק שלוש..גם חיבורי USB במסך עצמו ובמחשב עם מעט חיבורים זה יתרון שיש גם ממסך את האפשרות
מבחינת מחיר ההפרש 200 ש"ח אולי 300 ש"ח לדעתי זניח בהחלט לעומת ה יתרונות .ועכשיו יש תקופת מבצעים..
למפרט של המסך הנה לינק
http://ksp.co.il/?select=.1024..230...maxprice=0&intersect=&rintersect=&store_real=
:)

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
לשאר הדברים ותוספת על המסך..

כן מקלדת ועכבר אלחוטיים שיקחו רק USB אחד ...

אנטי וירוס אני מציע של ESET עולה כסף אבל שווה.

אם תקחי את המסך שהצעתי של DELL אז צריך אם לא מגיע עם המסך כבל Mini Display port ל Display port ...שמתי לב שזה כן קיים במחשב שבחרת ..בהחלט חובה אם כך המסך של DELL שהצעתי קודם ובהחלט יהיה שינוי גדול מאוד באיכות התצוגה.

dudi4321

Member
מניסיון של כמה חברים

הם קנו NUC וכולם התאכזבו.
כי גם יקר וגם "סגור" שאי אפשר לשפר. נכון ה-SSD משפר ביצועים אבל אין כ. מסך וכו'.
בנוסף צריך ספק כוח שזה עוד מודול. יש מחשבים נייחים מיני ATX או בסגנון ויש להם לוח אם עם ביצועים שבמקביל ובהשוואה לNUC חזקים פי כמה וגמישים לתוספות ושינויי חומרה.
היה להם עם I7 ועם הרבה RAM ועדיין הם חלשים. ניקנו דרך אתרי קניות מסין.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
לא ברור לי פה מה אתה אומר..

זה שיש ספק כח חצוני זה זניח לכל מחשב יש ממילא כבל חשמל..ובטח לנייד גם קופסא חיצונית

לדעתי לצרכים של הגברת ..לא משנה אם זה "סגור" גם בעוד שלוש ארבע שנים לצרכים האלה לא תצטרך מעבד חזק יותר..זיכרון היא יכולה להוסף וגם להגדיל SSD .. לדעתי זה מספיק . כרטיס מסך היא בכלל לא צריכה. ויש לה חיבור של דיספלייפורט והמלצתי לה על מסך מעולה עם החיבור הזה לקבל את התצוגה הכי טובה שאפשר.. גם עם המעבד הגרפי שיש לה.

מחשבי מיני ATX גם אי אפשר לחבר למסך...וקצת יותר קשה לשים בתיק שנוסעים לבית מלון..שם אפשר בקלות להתחבר לטיוי ולעבוד עם המחשב .

אני ראיתי כמה שקנו מחשבים NUC והם מרוצים המחשב עומד בציפיות.גם אני בעז"ה שאחליף מחשב רוצה אחד כזה + דיסק חיצוני ומסך IPS
אז לא ברור לי לי למה בכלל היא צריכה מחשב עם יותר ביצועים בלוח אם...לפחות לפי דבריה והיא גם עשתה סקר שוק אני מניח שהיא יודעת מה הדרישות שלה ממחשב.

seeyou

New member
לדעתי אם טלו הצרכים שלך אז למה לא PIPO X10 Mini PC TV Box 10

• <table> <tbody> <tr> <td></td> </tr> </tbody> </table>
<h1>PIPO X10 Mini PC TV Box 10.8" Tablet Windows 10 Android 4G+64GB Intel Z8300 D0O6</h1>

seeyou

New member
לדעתי אם טלו הצרכים שלך אז למה לא PIPO X10 Mini PC TV Box 10

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אלה לא מתקרבים להיות מחשבים סבירים בכלל

ולא מתקרבים ליכולות של NUC ..שהוא ממש מחשב שלם חזק לא פחות ממשבים שולחניים .אני גם לא מכיר שמוכרים אותם בארץ עם אחריות ושירות וכו' ...זה למי שרוצה להמר על כספו.

תודה על התשובות

אני מחפשת מחשב ב"עוצמה" של מחשב שולחני.
שכחתי גם שאחד השימושים הנפוצים שלי הוא להתחבר מרחוק למחשב של העבודה.
כשקניתי את הלפטופ לפני כ-7 שנים, קניתי את הכי חדיש של אותה התקופה, שזה היה טושיבה עם מעבד i3, ו-4GB זיכרון.
המחשב עובד מצוין לצרכים שלי, רק שבזמן האחרון המסך הקטן מאוד מפריע לי והמחשב קצת זז באיטיות (לא היסטרי).
המחשבה שלי היא שאם אני קונה עכשיו מחשב "עוצמתי" יחסית למה שיש היום - כלומר: מעבד i7 או i5, זכרון של לפחות 8GB, דיסק SSD - אז המחשב הזה יספק את צרכיי ליותר מ - 3 שנים.
אם אתפשר ואקנה משהו זול יותר, אז באמת אצטרך להתעסק שוב עם שדרוג אחרי 3 שנים.
הרעיון מבחינתי - למצוא מחשב בעוצמת מחשב שולחני טוב ושיתפוס כמה שפחות מקום בבית (וכמה שפחות כבלים).

האם למחשב NUC אני צריכה לקנות ספק כוח חיצוני? זה אומר שחוץ מהמארז הקטן של המחשב, תהיה לי קופסא חיצונית נוספת?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
לגבי קופסא כן

זה כמו בנייד ..וגם למחשב "רגיל" יש כבלים

חיבור שולחן עבודה מרחוק זה תלוי מערכת הפעלה אין קשר לחומרה ממש.

מכבלים אי אפשר ממש לגמרי לחמוק.. קונים מקלדת עכבר אלחוטיים , אם רוצים עוד איחסון דיסק קשיח פנימי מראש. אז אין כבלים של חיצוני. אין מסך שמתחבר אלחוטית , רמקולים יש אם מוותרים על איכות של רמקולים רגילים .
יש פתרונות בשולחנות ..אני למשל יש לי שולחן תלוי בקיר..יש חור לכבלים וכל הכבלים מתחת לשולחן רק מה שצריך להתחבר יוצא מעט בצורה מאורגנת לציוד...
מלמטה יש מתקן שמרכיבים לשולחן מתחת לארגן עליו את הכבלים. כפי שאמרת אפשרת להצמיד את המחשב למסך ולקנות כבלים הכי קצרים שאפשר..יש פתרונות :)

לדעתי למה שרצית מחשב מינימאלי. מסך גדול ואיכותי. מעבד I5 יהיה טוב לצרכים שלך גם בעוד 5 שנים.כך גם המסך (במיוחד זה שהצעתי) הNUC בחירה מצויינת .

למעלה