ssd כן או לא ?

יוטו2

New member
ssd כן או לא ?

אני בתהליכים של בדיקת מחשב חדש לקניה .

בין היתר נתקלתי במאמר הלא ממש מובן הנ"ל :

http://www.iopanel.net/forum/thread48823.html

1- אם אני יתקין את המערכת הפעלה על ה ssd אני צריך לעבוד עם זה שונה ממה שאני רגיל כיום ? ( אם כן אני מעדיף בלי זה )

2- האם יש אפשרות שרק עלית המחשב תהיה עם זה אבל כול שאר הדברים מהארדיסק הרגיל ( גם התוכנות מכונן c שיהיו מהארדיסק הרגיל) ?

3 - איך הוא מתקלקל ? זאת אומרת הוא כמו הארד דיסק הגריל מראה סימנים ברורים שהוא עומד להתקלקל ? או שזה מגיע די בבום ?

תודה .

vortec

New member
תגובה

אני אענה לך בצורה הכי פשוטה וברורה שיש
דיסק קשיח מסוג SSD הוא דיסק פלאש ללא חלקים נעים
היתרון שלו הוא מהירות כתיבה\קריאה משמעותית גבוהה משל דיסק מכאני.
החיסרון המובהק שלו הוא נפח איחסון משמעותית קטן יותר
ביחס לעלות של דיסק מכאני.
&nbsp
בנוגע לשאלות שלך.
&nbsp
אתה עובד איתו רגיל
הדיסק SSD מגיע בנוסף לדיסק מכאני ולא במקומו ברוב המקרים
על הדיסק SSD מתקינים את מערכת ההפעלה ואת התוכנות משמע כונן C
והדיסק המכאני הוא כונן D ,מה שגורם למערכת באופן כללי להיות מהירה יותר.
&nbsp
את הדברים החשובים לך רצוי לאחסן בכונן D
משתי סיבות אם מערכת ההפעלה שלך תיפגע כתוצאה
מוירוס או גורם אחר יהיה קל ופשוט לפרמט את כונן C ולהתקין
מערכת הפעלה חדשה כאשר כל החומר החשוב שמור בכונן D
מעבר לכך כפי שקראתה במאמר חיסרון נוסף
הוא שדיסק SSD לא מודיע לך כאשר הוא שובק חיים
הוא פשוט לא עובד יותר ,ולא ניתן לשחזר את המידע שהיה עליו.
דיסק מכאני יותר אמין וגם במיקרים חריגים ניתן לשחזר מידע עליו
במעבדות שמוסמכות לכך.
&nbsp
בשורה התחתונה
כיום כמעט בכל מחשב חדש מתקינים דיסק SSD
בנוסף לדיסק מכאני זה הפך כמעט לסטנדרט בשוק
וזה משפר את ביצועי המערכת בצורה דרמטית ,אז כן הייתי ממליץ
לך ללכת על דיסק SSD בנוסף ,ופשוט קח בחשבון את הדברים
שציינתי למעלה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תשובות

1 לא...מערכת ההפעלה עובדת כרגיל רק פי כמה וכמה יותר מהר כולל עליית המחשב פתיחת תוכנות וקבצים.
2 רצוי שמערכת ההפעלה תהיה על SSD וכן התוכנות זה מיועד לכך ומשפר כאמור ביצועים פי כמה וכמה. כמובן שיש אפשרות אם התוכנה מאפשרת מיקום שינוי התקנה אבל מה הטעם ...אם כבר אז לא כדאי לקנות SSD .
3 לגבי אמינות ..SSD נחשב יותר אמין כי הוא לא מכאני אין בו חלקים נעים. לחברות יש כלי חינמי לבדיקה וניטור של SDD כך שאפשר לראות אחוזי בריאות .

היתר זה מזל...אני מכיר קשיחים חדשים שיומיים אחרי שקנו אותם שבקו חיים , מצד שני יש כאלה ששורדים גם 8 שנים עדיין...
אותו דבר בSSD .

היום רוב המחשבים שקונים כבר עם SSD אנשים נהנים מיתרון המהירות הגדול בנוסף קונים לקבצים גדולים כמו סרטי HD סרטוני מצלמה מסמכים תמונות וכדומה קשיח מגנטי כי בSSD לא הכי רצוי לכתוב ולמחוק כמויות גדולות של מידע הוא יותר בנוי למערכות הפעלה ותוכנות שיפעלו עליו.
זה הסטנדרט כיום .
אני לא מבין מה נכנסת למאמר. מה צריך את כל הבלה בלה הטכני הזה שממילא הוא מלפני כמה וכמה שנים ודברים השתנו.
לסיכום אתה עם SSD עובד אותו דבר כמו עם קשיח מגנטי רק נהנה ממהירות הפעלה גבוהה פי כמה...SSD אמינים יעילים והם הסטנדרט. אין כל סיבה שלא לרכוש אחד כזה במחשב חדש נהפוכו.

hagrisha

New member
מספר דברים שכן "סיבכו" אותי עם SSD

ראשית אני כן עובד עם SSD ומסכים שיש המון יתרונות...
מה כן קרה לי עם SSD:
1. רכשתי SSD חדש (240 גיגה של קינגסטון) ובמקום לעשות התקנה מחודשת של כל הדברים (מע" הפעלה וכול השאר) רציתי להשתמש בתוכנת CASPER תוכנה שאיתה אני מעתק דיסקים קשיחים-התברר שיש בעיה עם זה?!-נאלצתי להתקין הכול מחדש.
2.למחשב אחר(חדש) רכשתי SSD נוסף (אתו דבר 240 גיגה של קינגסטון). רציתי להתקין מע" הפעלה WINDOWS 7 64 BIT (ואז לבצעה שדרוג בחינם ל WIN 10-אז היה אפשרי) התברר שיש איזה בעיה אם שילוב: SSD,WIDOWS 7, ולוח אם (GA-H170-HD3 DDR3). (פתרתי את הבעיה כך שהתקנתי WINDOWS 8 ואותו שידרגתי ).

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
מקרה מקומי ומקרה שלא אמור לקרות...

לסיפור 2 זה היה בעבר...היום SSD לסוגיו כי יש כבר כמה סוגים מתחבר ללא בעיה.

לגבי שיכפול והעתקת הווינדוס יש כמה תוכנות שעושות את זה בלי בעיה..מזה שנים , יש גם חברות שיש להן תוכנת הגירה שבאה עם הSSD.

למעלה