NUC6i3SYH לא מפסיק להתקע

הנסיך.

New member
NUC6i3SYH לא מפסיק להתקע

קניתי אתמול NUC - אחרי שנים עם מחשב נייד שמחובר למערכת ולDAC חיצוני החלטתי לקנות NUC שיהיה מעין HTPC.

קניתי NUC6i3SYH (או נוק דור 6 עם מעבד I3 ומארז שתומך בכונן קשיח 2.5)

יחד עם הנוק קניתי RAM של 8GB של קינגסטון (הייפר-אקס) בסלוט אחד
וכונן SSD של סאנדיסק (Z400S) של 256GB

על הנוק מותקן WIN7 SP1 וכל הדרייברים הנדרשים

כבר מייד לאחר ההתקנה החלו לאגים רציניים בפעולה של המחשב, שעון חול למשך 15-30 שניות כל פעם, עם דפדפן פתוח ולשונית אחת (יו טיוב) או חמישה לשוניות

בזמן ניגון MP3 (מכונן חיצוני של 1TB מחובר בUSB3) או בזמן התקנה של דרייברים מה-SSD או מדיסק און קי בחיבור ישיר

עשיתי עדכון ביוס, התקנתי את כל הדרייברים האחרונים מהאתר של אינטל, ועדיין - הקופסא הזו מגמגמת היטב.

הרצתי בדיקת RAM של ווינדואוז - עבר חלק

היום במשך עבודה רגילה (יו טיוב) קיבלתי מסך כחול.
בלוגר של ווינדואוז מופיעות המון תקלות של מייג'ור, ועם ההתרסקות הופיעה גם תקלת CRITICAL עם הפניה לKERNEL ONE

יש רעיונות מה לבדוק? מה לעשות בנושא או שפשוט לשלוח את כל הסט הזה חזרה לחנות ולקחת את הכסף בחזרה?

vortec

New member
תגובה

חד משמעית להחזיר ,אם המחשב תקול כבר בתחילת הדרך
ויש לך אחריות ,תחזיר.

blzvi

Active member
לדעתי בעיה של תאימות

למה מי אמר שהזכרון תואם או ה SSD ?
אני הולך לשם פשטות לפי amazon זכרון מומלץ :
Kingston Technology HyperX Impact 16GB RAM DDR4 2133 HX421S13IBK2/16
כונן SSD מומלץ :
Samsung 850 EVO 250 GB M.2 SSD (MZ-N5E250BW)
כמו כן (ראה בטקסט) ,מעבד זה מותאם ספציפית ל windows 10.
למה להתחכם?

הנסיך.

New member
תודה על התגובה

אכן המוצרים הוזמנו מאמזון,
את הזיכרון קניתי בגלל ההמלצה, אם כי הלכתי על סלוט אחד של 8 ולא על שניים של ארבע או שמונה (אבל הדגם והיצרן הם בדיוק כמו במפרט)

לגבי הSSD - יש פה שיקול של BANG FOR THE BUCK, לא רואה סיבה לשלם על סמסונג 120 דולר אם אני מקבל דיל טוב יותר על הדגם שקניתי מסאנדיסק (60 דולר)

בכל מקרה, את ההערה על WIN10 לא ראיתי, ש טעם לשדרג בכלל לWIN10? הבנתי שמדובר במ"ה לא משהו (בלשון המעטה)

blzvi

Active member
תעשה מה שמומלץ

וכאשר יהיה מסך כחול בדוק למטה stop 0x000000yy
מה הבעיה?

הנסיך.

New member
אחרי המסך הכחול האחרון ההודעה שהופיעה

בEVENT VIEWER
היתה ברמת CRITICAL והתייחסה לKERNEL
בנוסף יש המון הודעות ERROR רמת MAJOR שמתייחסות להמון התקנים במחשב -
DELAY WRITE
DHCP
WIFI MODULE
BT MODULE
ASAPI וכל מיני אחרים

כל זה אחרי עדכון של כל הדרייברים והתקנת אפליקציה של אינטל שאמורה לעדכן הכל אוטומטית.

עומר TT

New member
לדעתי לא צריכה להיות בעיית תאימות

לא עם ה ssd (ממתי אכפת לזכרון איזה דיסק מורכב במחשב?) ולא עם חלונות 7.
להערכתי ההמלצה לחלונות 10 נובעת מאינטרסים של קרטל וינטל יותר מכל דבר אחר. אם יש דריברים רשמיים של אינטל לחלונות 7 עבור כל רכיבי המערכת זה צריך לעבוד.

הנסיך.

New member
אני נוטה להסכים

מבחינתי המחשב הזה כבר גוזל ממני יותר מידי זמן -
לא מכיר סיטואציות בהן מחשב חדש מגמגם ככה, בטח לא עם מיטב הרכיבים.

קיוויתי לשמוע שעשיתי משהו פטאלי לא נכון ושאולי זה מה שגורם לבעיה, אבל מהתגובות פה לא נשמע שעשיתי איזה פאול רציני
אתמול המשכתי לנסות ולהשתמש במחשב -
כשהוא עובד הוא עובד נהדר - הכל טס, הכל עובד מהר, הבעיה היא שזה ממש SINGLE TASK AT A TIME, ברגע שמנסים לעשות סטרימינג במקביל לניגון MP3 לגלישה באינטרנט - כל המגדל הזה מתמוטט.

אני לא רגיל לזה מלפטופ פוג'יטסו ישן שיש לי (בן 5 שנים), לא מהלנובו קרבון X1 שלי ולא מהלנובו של בת הזוג (תחליף דסקטופ ענקי בן שנה)

הנסיך.

New member
עדכון וסוף דבר

פניתי לתמיכה של אינטל לגבי המחשב -
הנציגה שלהם המליצה לבצע שדרוג תכנה ושחזור הגדרות דיפולט בBIOS של המחשב,
הדבר לא עזר - המחשב המשיך להעלות הודעות שגיעה וקפיאות, המסקנה שלה היתה שהNUC שקניתי באמת היה פגום.

בשלב הבא היא פנתה אלי באופן אישי וקישרה אותי עם שירות הלקוחות כדי שיחליפו את המחשב.

שורה תחתונה - המחשב חזר אליהם, הכסף אלי.
החיפושים אחר HTPC ראוי נמשכים :)

למעלה