במדפסת ברדר MFC-5440CN - איפוס מונה ניקויים לא עוזר

• פותח הנושא dovk
  • פורסם בתאריך

dovk

New member
במדפסת ברדר MFC-5440CN - איפוס מונה ניקויים לא עוזר

שבת שלום ובוקר טוב,

המדפסת אכן מלווה אותנו בנאמנות שנים רבות ולמרות זולוּת המדפסות היום, לא הייתי רוצה להחליפה סתם.

המדפסת מודיעה "Unable to Clean".
מצאתי ברשת הנחיות לאיפוס מונה הניקויים, איפסתי אותו בהצלחה, אבל ההודעה לא יורדת. עשיתי את האיפוס פעם שניה (כך כך המליצו), וזה לא עוזר.
1. האם זה מעשי רק לנקות את המיכל הסופג (absorber box)?
2. הבנתי שיש הנחיות לפירוק המדפסת, ולא מצאתי... אני מאמין שאני יכול לבד, אבל מעדיף לפעול "לפי הספר"

כל עזרה תתקבל בתודה רבה!

בנוסף, נא תשומת ליבכם - אני מציע עזרה, רובה חינם, לאיתור, בדיקה ורכישה של רכב יד שניה מבלי ליפול בפח. ראו כאן.

HelpSupport

Active member
כשאתה נכנס בפעם השניה לאיפוס המונה Purge ...

המונה מאופס או שהוא נשאר באותו מצב כמו בפעם הראשונה לפני האיפוס ?
&nbsp

אין לך מנוס מלזרוק את המכשיר לפח ...
האיפוס לבד לא עוזר אם לא מחליפים את מיכל העודפים ולצערך אין יותר חלקים לדגם המאוד ישן הזה ולא ניתן לנקות את מיכל העודפים כי הוא בנוי מספוג מיוחד שברגע שהוא רווי בדיו מחליפים את המיכל קומפלט .

dovk

New member
כפולני גזעי, אני לא שלם עם תשובות של פולנים, רוזומייש?

ועוד ערסים...

אכן זה המצב? שטיפה וייבוש של הספוג לא יעזרו...?

מתסכל העניין הזה.

תודה, ז'אדק, בכל מקרה.

dovk

New member
קיבלתי. המדפסת - לעמדת המחזור של פסולת אלקטרונית. ואני מה?

מה הייתם ממליצים לי לקנות? מכונה צבעונית משולבת (סורק/פקס/מדפסת/מ. צילום).
היקף השימוש לא גדול מאוד, איני צריך משהו שהופך דפים או אנ'לוידע מה...

מחסניות דיו נפרדות לצבעים? חשוב לי משהו שיחזיק הרבה שנים...

תודה, דב

blzvi

Active member
הנה הפרוצדורה

כאן
– Machine off (use the power cord to disconnet power and connect it again – switch on in the next step)
– Switch on the machine while holding down the “menu”button until all the leds are flashing on/off. Now you are in “maintenance” mode.
– press 80
– press the “mono start” button several times until you see “purge: xxxx”
– press “2783” in order to reset the purge counter. You will see: “purge:0000”
– press the “stop” button.
– press “99” to exit the maintenance mode.

הכל טוב ויפה אם הוא מחליף את המיכל לפני זה ..
אבל אין להשיג את החלק הזה יותר כי כבר כמה שנים שהוא לא מיוצר כי המדפסת שלו ענתיקה ...
&nbsp
האיפוס הזה לא יעזור לו כי יש חיישן בתוך המיכל עודפים שמרגיש שהוא מלא וגם אם איפסת את המונה הוא יגרום למכשיר להמשיך להודיע על החלפה עד שבאמת תחליף את המיכל .

נניח ויש להם בטעות איזה אחד כזה במלאי ..
נראה לך שהוא יסתדר עם להחליף את זה לבד ?
נראה לך שאיזה פישר שבקושי יודע לפרק דופן של מחשב יידע איך להחליף לו ?
אני חושב שחוץ ממני וממנהל המעבדה אצלנו יש אולי עוד 2-3 אנשים בארץ שעוד זוכרים איך המכשיר הזה נראה ...

dovk

New member
עד לכאן, ז'אדק...פישר? אני?

לא יפה. ככה לא עושים לבני אותה תפוצה.

זה באמת כזה מסובך להחליף את המיכל? המדפסת משרתת אותנו בנאמנות ועונה על כל צרכינו, כך שזה לא כל כך מופרך להשקיע, אפילו רק בנסיון לתיקון.

אני לא נבהל מפירוק והרכבה, גם בלי הנחיות - אלא אם יש בתהליך פרוצדורות שאם לא ממש יודעים אותן מראש הוא לא יצליח. מה אתה אומר?

בשביל לתת לך מושג - אין לי בעיה לפרק מחשב למרכיביו ממש, ולהרכיבו מחדש למצב עובד, כך שאני מאמין שכישורי אמורים להספיק...

אבל במחשב אין צנרת דיו שאם לא מורכבת נכון תהרוס אותו ..
אם אתה כ"כ קלינגי וקשה לך ברמה הפסיכולוגית להיפתר מהמכשיר אז צור קשר עם הקישור ותרכוש לעצמך מיכל במידה ויש להם במלאי ..
אבל אני אגיד לך את מה שאמרתי לפני חודש לצביקה פיק לגבי הפקס שלו (אוטוטו יחגוג 20 שנות שירות אצל אותו אדון הרש'לה מיודענו) "שחרר צביקי .. אין חלקים ואין כדאיות בלתקן!"

רוב הזמן נח

Well-known member
חבל. זאת שיטה הרי שגם בשימוש היום, לא?

הרי החברות האלה תמיד מכניסות את כל עניין החישנים האלה שלא לטובתו של הלקוח. בשביל שיוציא יותר כסף שלא לצורך על דיו מקורי או כל מיני מיכלים שהם לא רוצים שהלקוחות ינקו, כי במקום זה הם רוצים שתקנה מיכל חדש.

אז אפשר היה לחשוב שתקום כבר קהילה שלמה באינטרנט שמטרתה לפצח בכל מיני שיטות את כל המגבלות האלה. אתה יודע, כמו שמפצחים היום כל מיני מגבלות של אקסבוקס וכאלה.

אני פשוט לא מדפיס הרבה, אז אין לי מושג בעניין.

החיישן הספציצי הזה אמור למנוע גלישה החוצה של עודפים
אם תבטל אותו אתה גורם ביודעין לנזק במכשיר ..
עכשיו יש מבין את זה שטקר ??

רוב הזמן נח

Well-known member
באמת כל הכבוד להם שהם דואגים לנו

אבל אפשר להכניס למכשיר חיישנים שבמצבי תקלה מסויימים יהיה ללקוח אפשרות לכבות אותם. ואז זה היה מונע בזבוז כסף מיותר מהלקוח.
&nbsp

אבל אז הם היו דורשים יותר כסף על המכשיר כי הוא משוכלל יותר..
יש לך דרישות לא ריאליות שרק מעצימות את הצורך של הישראלי המכוער לתחמן את המערכת שתעשה יותר ממה שהיא צריכה ואם אפשר אז גם בחינם

עומר TT

New member
שטויות

באותה רמת סיבוכיות טכנית היו יכולים לעשות את המיכל הזה ניתן לריקון, אבל הם מעדיפים שתרכוש מיכל חדש. ועניין הצ'יפים שאמורים להבטיח שימוש בדיו מקורי בלבד לא רק שהוא בא רק לטובת האינטרס הכלכלי הוא גם מעלה את הסיבוכיות ואת עלויות הפיתוח והייצור של המכשיר.

למעלה