שפת תכנות לילדים

ofer kahana

New member
שפת תכנות לילדים

אשמח לקבל הצעות מהי השפה המועדפת להתחיל ללמד ילד כבן 9 המעוניין ללמוד תכנות

yariv~2

New member
היי מצטער על התשובה הנמהרת__>

הנה לך כמה לינקים מענינים ..

nahsh

New member
בזמנו הייתה "לוגו". נסה לראות אם

עדיין יש אפשרות להשיג אותה (אני מדבר על כ 15 שנה אחורה...)

weismana

New member
שאלה מצוינת

אני מתרגש רק מלדמיין את המצב שבו אני מלמד את בני (עדיין לא בתכנון אפילו) את שפת המחשב הראשונה שלו. השאלה שלך חסרה פרט קריטי - מה הידע שלך ? אני חושב שלוגו היא לא שפה טובה להתחיל ללמוד כי אמנם פשוטה , אך היא מוגבלת מאוד ולא הייתי רוצה שהבן שלי יחשוב שמה ששפת תיכנות מסוגלת לעשות זה להזיז סמן (צב) על המסך לכל מיני כיוונים . אני הייתי בוחר "שפת אינטרפרטר עילית" או שפה לוגית (המרכאות הן בגלל שזו הגדרה אינטואיטיבית שלי ולא הגדרה מדעית) . שפת אינטרפרטר עילית - SCHEME או PYTHON . שפות שבנויות "נכון" , ללא המגבלות השרירותיות של שפות כמו C או PASCAL וללא חוקים מגבילים מיותרים . אלה שפות שגורמות לחשוב כמו שמתכנת צריך לחשוב . שפה לוגית - זו שפה שתעזור לפתח את המחשבה של הילד - למשל PROLOG . שפה שבה יש חשיבות רבה לחשיבה הלוגית של המתכנת . דוגמא פשוטה - סבא הוא אבא של אבא . שלומי הוא אבא של מתן , יובל הוא אבא של שלומי => יובל הוא סבא של מתן . אחריי שהחלטת על איזו שפה "ללכת" כדאי ללמוד אותה :) . בקישור לאתר השפה PYTHON יש גם קבוצת דיון מאוד מעניינת שלפני מספר שבועות עסקה בשאלה - איך ללמד PYTHON לילדים . יש ארכיב !! אשמח לשמוע מה החלטת ולעזור אם רק אוכל . בהצלחה .

amni

New member
בלי ידע מינימלי באנגלית לא יסתדר

וגם צריך ספר לימוד בעברית. זה מצמצם את האפשרויות. בתור מתחיל אולי ינסה HTML לפי ספרים בעברית. זה קל יחסית וגם צבעוני ועם דברים זזים. אם זה ימצא כן ימשיך לדברים אחרים, למשל JAVASCRIPT אם כי שוב הוא עלול להתקע בבעיית האנגלית. אינני רואה מה התועלת המיידית שתיצמח לו מלימוד שפות מתוחכמות בטרם עת. אדרבא זה עלול לתסכל ולוא רק בגלל בעיות טכניות כמו "ידיעת אנגלית".

למעלה