Matlab

דוספק

New member
Matlab

שלום,
אני רוצה לבנות תוכנית ב-matlab שעושה כמה חישובים. את התוכנית אני צריך לייצא את זה ל- DLL שהשימוש ב-DLL יהיה מתוך מערכת .net.
הבעיה בה נתקלתי - אני לא יודע איזה רכיבים של matlab עלי לקנות.
מישהו יכול לכוון?

דוספק

New member
אני מחפש תפרון

בתחום שאני לא מכיר.
יש לי ידע ומומחיות בעולם המיקרוסופט. ב .net בפרט.
יש אלגוריתם מסויים שניתן לממש ב matlab (לא אני אממש אותו אלא מישהו אחר).
אני מכיר את התהליך של ייצוא dll עבור .net
אבל בשביל זה צריך לרכוש רשיון של matlab וזה טיפה יקר (40 אלף שח... כן גם אני לא האמנתי).
אבל אולי לצורך בנית ה dll מתוכו לא נדרשת כל החבילה אלא חלק מסויים בלבד (sdk?).
וזאת השאלה - מה המודול שעלי לרכוש מהמשווק (הבלעדי) בארץ. אני לא מסוגל לשלם את העלות המלאה.
תודה מראש.

bismark1

New member
אני לא מכיר את כל הסיפור אבל

הפתרון המקובל (ואיך ש-99% מהתעשייה עובדת) הוא לא לממש את האלגוריתם במטלב אלא בשפה אחרת. אם מי שכותב לך את האלגוריתם לא יודע לעשות את זה (שזה משהו שאפשר לדעתי לסבול רק אם מדובר באיזה מומחה יחיד במינו לנושא), גם לשלם למישהו שיעשה את זה עדיין יכול לצאת יותר זול מלקנות קומפוננטות יקרות של מטלב. מה בדיוק אתה מקבל ממי שכותב את האלגוריתם? קבצים עם קוד?
האופציות כמו שאני רואה אותן מבחינת סדר עדיפות:
1. לכתוב את האלגוריתם בשפה אחרת (בפרט - אם מדובר בתחומים של עיבוד אות/תמונה, ראייה ממוחשבת או ML באמת שזו לא אמורה להיות בעיה)
2. לראות אם אתה מצליח לקבל את הפונקציונליות שאתה רוצה עם Octave - זה מימוש קוד פתוח חינמי של מטלב, אם האלגוריתם רץ שם כמו שצריך (וזה כנראה תלוי באיזה חבילות ספציפיות משתמשים) אז אולי תוכל לעשות עם זה משהו - גגל ובדוק את הדוקומנטציה אם ניתן לעשות את מה שאתה רוצה.
3. לזרוק המון כסף על מטלב (ולהתקע איתה לנצח)

למעלה