יצירת מערכת שמבצעת מניפולציות על קבצים של מצלמה.

YIM222

New member
יצירת מערכת שמבצעת מניפולציות על קבצים של מצלמה.

שלום לכולם,
אני רוצה לתכנת מערכת שתתמוך בכל סוגי המצלמות - כולל וידאו ותמונות - שלאחר שהמצלמה סוגרת את הקובץ, ושולחת אותו לאיחסון הרלוונטי (לדוגמא כרטיס זיכרון או USB) היא מבצעת פעולות על הקבצים.

- האם זה אפשרי?
- מה נדרש בשביל זה ?

תודה

BravoMan

Active member
אפשרי? כן. פשוט? לא.

הכל כמובן תלוי למה אתה מתכוון ב-"מניפולציות".
&nbsp
הדבר הראשון שנדרש הוא שתסביר בדיוק מה אתה רוצה לעשות.
&nbsp
האם אתה רוצה לעבוד רק על הקובץ, או ממש להתממשק למצלמה?
מה אתה רוצה לעשות עם הקובץ?

YIM222

New member
העדיפות היא להתממשק(לעבוד על הקובץ זה גם אפשרות9

זה לבקשה של לקוח, ואיני יכול לחשוף את הרעיון, אבל בוא נגיד
שצריך לבצע מס' פעולות שמשפיעות על הקובץ הסופי בצורה כזו או אחרת.

BravoMan

Active member
לא ביקשתי ממך לחשוף רעיונות.

תראה, אם אתה צריך עזרה ספציפית עם פרויקט מסחרי, הגעת למקום הלא נכון.
&nbsp
כאן זה פורום ציבורי, ואם אתה רוצה עזרה, אתה תצטרך להגיד ספציפית מה אתה רוצה לעשות.
&nbsp
למשל, האם אתה רוצה לשמור קבצים בצורה מסוימת, או תחת אילוצים מסוימים, ולא צריך לפענח את התוכן שלהם, זה סיפור אחד.
&nbsp
אם אתה רוצה שיטה לאנדקס את הקבצים לחיפוש מהיר ושליפה זה משהו שונה מאוד.
&nbsp
אם אתה צריך להבין מה מוצג בתמונה, לזהות דברים שם, זה בכלל תחום של "ראייה ממוחשבת". יש לזה ספריות מוכנות, אבל אני בספק שתפיק מהן הרבה תועלת בלי לפחות יסוד יציב בתחום.
&nbsp
אם אתה רוצה להמיר פורמטים או לשנות רזולוציה, או דברים כאלה, זה גם סיפור נפרד.
&nbsp
וכמובן, דיבור ישיר עם מצלמה הוא תחום בפני עצמו, כי יש הרבה סוגי חיבור, והרבה פרוטוקולים, חלקם מתועדים אך מוגבלים בפטנטים (כמו אגב גם קודקים), חלקם חופשיים, וחלקם קנייניים וסגורים.
&nbsp
בקיצור - לפי הפרטים שאתה מוכן למסור, אי אפשר לתת לך עצה שימושית יותר מאשר לחפש עזרה מקצועית בתשלום ממישהו שיהיה גם מוכן לחתום על NDA או חוזה עבודה שיגן עליך ועל הלקוח.
&nbsp
בהצלחה!

YIM222

New member
תודה

בגדול לא צריך לעשות כלום על הקובץ, יותר צריך לשלוח אותו לאיזה מקום.

BravoMan

Active member
אה, אז מה זה משנה בכלל שזה קובץ של מצלמה?

אם אתה צריך לשלוח קובץ, אתה צריך לבדוק איך שולחים קבצים בטכנולוגיות שזמינות לך.
&nbsp
למשל, איך פותחים socket בשפה שאתה כותב בה.
או אם "איזשהו מקום" הוא פלטפורמה של ספק חיצוני שאין לך שליטה ישירה עליה, אתה צריך ללמוד איך עובדים עם ה-API של אותו ספק (בהנחה שיש לו API) כדי להעלות אליו קבצים.
&nbsp
אני חוזר ומדגיש - אתה שואל שאלות כלליות מידי ושומר על עמימות גדולה מידי.
אי אפשר לעזור עם דברים כאלה בפורום.
&nbsp
אני מבין שאתה פרילנסר, ומנסה לבנות משהו כדי להתפרנס ולכן לא ממש רוצה לדבר על מה שאתה עושה.
&nbsp
אבל אתה חייב להבין - אף אחד לא יכול לתת מענה ל-"צריך לשלוח קובץ לאיזה מקום".
זו לא שאלה בכלל, זה סתם משפט...
&nbsp

YIM222

New member
כן... מבין מה שאתה אומר

זה לא פרוייקט אישי שלי, אלא של מישהו, ככה שאני מכבד את הרצון של מי שביקש ויש לי פחות מקום לשיקול דעת עצמי.

הצעתי לו חלופות לבדוק את העניין.

שוב תודה.

eladts

New member
אתה מסמן מטרה בלתי אפשרית מראש

בכך שאתה מציין כל סוגי המצלמות. רוב המצלמות לא ניתנות בכלל לתכנות ואין להן בכלל קישוריות לאינטרנט. מילא אם היית מדבר על מצלמות בטלפונים סלולארים, שם יש דברים דומים, אבל כל מצלמה שהיא זו לא מטרה ריאלית.

YIM222

New member
אני לא בקי בתחום אבל אני מעריך שרוב ככל המצלמות החדשות

כן מפותחות עם שמירת קבצים . אם ההתקן יקבל את הקבצים כבר יהיה ניתן לעשות את זה . ואני גם מעריך שרוב ככול המצלמות החדשות יש להן קישוריות לאינטרנט.

לזה התכוונתי ב"כל הסוגים". כמובן שזה לא מדובר על סוגים ישנים.

eladts

New member
רוב המצלמות היעודיות הן פלטפורמות סגורות

אין בהם את היכולת להכניס קוד משלך. הדרך היחידה להתגבר על זה זה להשתמש בכרטיס זיכרון שהוא יותר מסתם כרטיס זיכרון והוא בעצמם מחשב עם קישוריות משלו לאינטרנט. יש בשוק כרטיסי זיכרון כאלו, אתה צריך לבדוק אם יש כאלו שיש להם פלטפורמה פתוחה שמאפשרת לך להוסיף תוכנה משלך.
&nbsp
http://techpp.com/2015/04/28/wifi-sd-cards-camera
&nbsp
&nbsp

YIM222

New member
אחלה תודה על המידע החשוב

זה באמת אחד הדברים שהיה חסר בפאזל
השאלה האם יש מציאות לתכנת תוכנה על כרטיס SD בלי להשתמש במערכת של המצלמה ?

BravoMan

Active member
רגע!

מההודעה הראשונה שלך קיבלתי את הרושם המוטעה שאתה מתעניין במצלמות Web \ אבטחה.
לא שאתה מדבר על מצלמות סטילס לצילום מקצועי.
&nbsp
זה שוב סיפור שונה.
אם אתה מחפש להרחיב יכולות מצלמה לצורך פרויקט כלשהו, ייתכן שבשלב הראשון תרצה להתמקד בסוג אחד:
Cannon מספקת ערכת פיתוח שממש מאפשרת להרחיב את היכולות של הרבה מדגמי המצלמות הדיגיטליות שלה, וממש לייצר אוטומציה ופיצ'רים.
https://www.developersupport.canon.com/
&nbsp
זה כמובן תקף רק לכמות מצומצמת של דגמים של חברה אחת, אבל בתור התחלה, אולי רק כהוכחת היתכנות למוצר שלכם, זה הכיוון.
&nbsp
קח בחשבון שהרבה מצלמות היום כבר עברו לכרטיס מיקרו SD.
מבחינת ממשק, זה אותו ממשק כמו של SD, ולכן תאורטית יכול לשבת מאחוריו מחשב שלם.
&nbsp
ברמה הפרקטית, זה לא משאיר מקום לדחוף חומרה מעבר לשבב ה-storage ואני גם לא מכיר כאלה שמגיעים עם אפשרות פיתוח.

BravoMan

Active member
לא.

לא במובן שאתה חושב.
&nbsp
כרטיס SD עובד בפרוטוקול תקשורת ספציפי מול ההתקן שקורא אותו:
https://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital#Interface
&nbsp
בד"כ, כרטיסים כאלה מכילים רק בקר אחסון. ובכל מקרה, המצלמה יודעת לתקשר רק עם בקר אחסון, כי היא מניחה שזה מה שיש.
&nbsp
כמובן, בקר האחסון הוא סוג של מעבד שיודע לבצע פקודות, ותאורטית ניתן להוסיף עוד חומרה לתוך הכרטיס בלי קשר לאותו בקר, כמו בדוגמה של eladts.
&nbsp
אבל, זה אומר לייצר כרטיס ייעודי וייחודי מבחינה חומרתית.
&nbsp
אתה לא יכול ללכת לחנות המחשבים הקרובה, לקנות כרטיס SD רגיל, ולהתחיל לתכנת אותו כאילו היה מחשב.
&nbsp
ייתכן שבחלק מהכרטיסים, ניתן לשנות את הקוד של הבקר, אני יודע שזה ניתן לביצוע בחלק מ-DOK:
https://null-byte.wonderhowto.com/how-to/make-your-own-bad-usb-0165419/
&nbsp
אבל כמובן שיש לזה כל מיני מגבלות, ובכל מקרה - זו תהיה מערכת סגורה שאין לה קשר למערכת של המצלמה.
היא תקבל את המידע על התמונות, כי המצלמה "תחשוב" שזה התקן אחסון ותנסה לכתוב לשם קבצים, אבל בזה האינטראקציה תסתיים.

eladts

New member
אני דיברתי על כרטיסי SD יעודיים שיש להם יכולת WiFi

שמשמשת פחות או יותר למטרה שפותח השרשור רוצה. אני לא יודע אם יש כאלו שניתן לתכנת כדי שיעשו בדיוק את מה שהוא רוצה, את זה אני משאיר לו לבדוק.

למעלה