חג שמח לכווולם

חג שמח לכווולם

מקווה שכולם חזרו בשלום מהמדורה של אתמול בלילה
מי אכל פוח אדמה????
אני דווקא אכלתי מרשמלו

שיהיה יום נעים וחביב לכווווולם
רק טוב!!!

שושקלהההההההה

השמיעי קול קוקוריקו תרנגול,
אמנם התרנגול שלנו לקח ככה באמצע החיים חופשה, אבל הוא יחזור ואני ממתינה לסיפור שלך לסוף השבוע
רק טוב!!!

גחלי,שבת ענוגה לך ולכל החברות, (סיפור)

מר פרינס, היה בעל בית מסחר גדול לשטיחים בעיר אמסטרדם שבהולנד.
היה זה בליל שבת. המשפחה הסבה כבר סביב שולחן השבת. והנה נכנסה המשרתת והודיעה כי פקיד של חצר המלכות רוצה לדבר עם מר פרינס.
- אני מצטער שאני מפריע - אמר הפקיד בהיכנסו לחדר - אני בא בשליחותו של הוד מעלתו, הנסיך הנדריק. הוד מעלתו מבקש ממך, מר פרינס, לשלוח לארמון חמישה שטיחים, בצורה ובגודל הרשומים כאן. הוד מעלתו זקוק לשטיחים מיד, לקישוט האולם לכבוד המסיבה שתיערך הלילה בארמון.
מר פרינס לא היסס, ואמר: אני מצטער מאוד, אך לא אוכל למלא הערב את רצון הוד מעלתו, הנסיך. הערב הוא ערב שבת, יום קדוש ליהודים. אם הוד מעלתו ימתין עד מחר בערב, עד צאת השנת, אשמח לשלוח את השטיחים המבוקשים.
- אך המסיבה מתקיימת היום..... אמר הפקיד.
ומר פרינס השיב: אין אני יכול לעסוק במסחר בשבת, מסור נא להוד מעלתו את צערי העמוק.
הפקיד הלך, והמשפחה המשיכה בזמירות השבת שהופסקו עם הופעת השליח.
טרם סיימה המשפחה את ארוחת הערב ושליח הנסיך הופיע שנית: הוד מעלתו מבקש שתשלח את השטיחים מיד.
ומר פרינס בשלו: אינני יכול אלא לחזור על מה שכבר אמרתי: שבת היום, אני מצטער, אבל אין באפשרותי למלא את רצון הוד מעלתו.
מיד לאחר ברכת המזון הופיע השליח בפעת השלישית. הפעם הוא הביא אתו מכתב מהנסיך:

"מר פריס היקר!
מוכרח אני לקבל את השטיחים מיד. אהיה מוכן לשלם עבורם פי שניים ואפילו פי שלושה. אם תסרב לבקשתי, תוכל למחוק אותי מרשימת הקונים שלך.
הנסך הנדריק".

לאחר קריאת המכתב אמר מר פרינס: מפני קדושת השבת אין באפשרותי לענות להוד מעלתו בכתב ואודה לך אם תמסור את דברי כלשונם:
"נסיך נכבד מאוד!
אמנם אתה שליט גבוה ונכבד, וחובתי לשמוע בקולך ולמלא את רצונך תמיד, אך יש גבוה מעל גבוה - מלך מלכי המלכים, יוצר הכל - והוא ציווה עלינו לנוח בשבת.
צר לי מאוד להפסיד קונה נעלה וחשוב כהוד מעלתך, אך אין ביכולתי לנהוג אחרת. לא אחלל את השבת!"

השליח יצא ובחדר סערו הרוחות. בניו של מר פרינס הביעו את דאגתם וחששם: מה יהיה? כיצד יגיב הנסיך? מה יעלה בגורל בית המסחר שלהם? מה יעלה בגורלם?
כאן התערבה הסבתא הזקנה באומרה: " הניחו לאביכם, הקדוש ברוך הוא העמיד אותו בניסיון, אלוהים יהיה בעזרנו וה' ימלא את כל מחסורנו".
במוצאי שבת הגיעה הזמנה בכתב: "מר פרינס מתבקש להתייצב לפני הנסיך, ביום שני בבוקר, בשעה 10".
בשעה היעודה נכנס מר פרינס ללשכת הנסיך. הנסיך פנה אל מר פרינס ואמר:
- מר פרינס היקר, סלח לי על אי הנעימות, הבה ואספר לך פשר מעשי: בליל שבת ביקר אצלי הברון הנכבד, והשיחה נסבה על היהודים. הברון טען: אין לסמוך על היהודים, כל היהודים הם אוהבי בצע. הכסף אצלם מעל לכל. בעבור כסף, היהודים מוכנים לעשות כל מעשה.
- אני, אמר הנסיך, התנגדתי לדבריו וטענתי שהיהודים נאמנים, נאמנים לחוקי דתם ולחוקי המדינה.
- החלטנו, המשיך הנסיך והוסיף, להעמיד אותך בניסיון. שלחנו לביתך את השליח פעם אחר פעם - הכפלנו ושילשנו את מחיר השטיחים, וגם איימנו בהפסדים הצפויים לך.
אני שמח שעמדת במבחן ולא "מכרת" את השבת שלכם עבור בצע כסף. מהיום ראה בי לקוח שלכם. וגם אשתדל שהוד מלכותו, המלך - יכיר את בית המסחר שלכם"

שושקלההההה

אני תמיד מצפה בקור רוח לסיפורים שלך, אוהבת אותם ושומרת אותם.
תודהההה על הסיפור הנהדר

שתהיה שבת נעימה לכווווולם
רק טוב!!!

itaf10

New member
אצלי לקבלו ב-5 ש"ח, קפה בבקשה, בבקשה בבקשה...

כמה עולה אצלכם?

בוקר טוב לכולם

איזה אפרוחון חמוד ועייף ....
מה שמאמת את המשפט
"נולדנו עייפים ואנחנו חיים כדי לנוח ......
וזה שאני אפרוח לא משנה את התחושה "........

(התוספת שלי כמובן אבל רלוונטית אינכם חושבים )
מה צלומכם ???
הסיפורים שלך איטפוש כל פעם מעלים בעיני לחלוחית, מהיכן
את מביאה אותם ????
ואיך קרה הדבר שהרומנישטי לקח לעצמו חופשה מבלי לקבל
פס ממני ????
מי שרוצה המלצה לסרט טוב, שמשאיר אותך עם מחשבות
עמוקות אני ממליצה על "עקבות במים"
סרט על קרב גליפולי .....
ישבנו זוג חברים ואנחנו בקולנוע צפינו במחצית של הסרט
ובהפסקה קשה היה לי שלא לשמוע את הזוג שישב בשורה אחרינו
כשהבעל אומר לאישתו , "איזה מלחמה מיותרת ".......
הסתובבתי אליו הבטתי בו ואמרתי לו ,
"סליחה , אבל לא יכולתי שלא לשמוע את המשפט שאמרת
לענין המלחמה המיותרת , אבל וסליחה שאני סותרת אותך,
האם אתה מכיר מלחמה שאיננה מיותרת ????? "
האיש שתק לשניה, חייך ואמר לי "יייוווווו כמה שאת צודקת "
וכל מהלך ההפסקה שוחחנו בעניין המלחמות בעולם .....

וכן אפשר גם אפשר בלי מלחמות, אני מצרפת סרטון מקסים
על שכונה שלמה שנרתמה למען דייר חרש, תכינו את הממחטות....

ולסיום , מי יתן שדמעות יזלגו מעינינו רק מעשיית טוב ומהתרגשות ....

חנילההההההההה

הסרטון שהבאת לנו מעולה!!!

תודה!
ומה עם איזו בדיחה טובה לאמצע של השבוע? הא??
רק טוב!!!

למעלה