רוטה

ShonYa

New member
רוטה../images/Emo24.gif

מי מכיר מי יודע ? צמח הנקרא בשפה עממית כנראה אצל יהודים יוצאי צפון אפריקה " רוטה " משמש גם כצמח תבלין ל " ברכת ההבדלה במוצאי שבת " יש המספרים כי חליטה מצמח זה טובה לסילוק תחושת מועקה - השתמשתי בחליטה מסתבר שזה גם מרדים , כנראה תלוי במינון, מבקש באם אפשר , שמות - עברי ומדעי תכונות ידועות , רעילות

shloמי

New member
../images/Emo39.gif על צמח הרוטה

היי שוני פיגם מצוי - Ruta chalepensis - רוטה - רודא - שדאב' הצמח משמש לשימוש חיצוני וגם פנימי, רק שבשימוש פנימי הוא צריך לעבור הרתחה, כמו למשל: נגד כאבי בטן - מוסיפים כמה עלעלים לכוס תה חמה . בשימוש פנימי כשהוא טרי, הפיגם עלול לגרום לסחרחורת ועוד תופעות לוואי לא נעימות . ( עדיף לבשל אותו ) לשימוש חיצוני ממלאים בקבוק עד החצי עם שמן זית מכבישה קרה ודוחסים לתוכו ענפים ועלים של פיגם, משאירים כשבועיים במקום קריר ואפל. לאחר שבועיים מסננים את התכולה, זורקים את הפסולת ועם הנוזל שנותר משתמשים לבעיות שונות כגון: עיסוי לכאבי גב, דלקות אוזניים, על עקיצות חרקים וכאבי פרקים . אומרים שהוא משמש נגד "עין רעה". שותלים בחצר או בעציץ בבית את הצמח והוא לוקח אליו את כל האנרגיות השליליות ופשוט נובל כששאר הצמחים האחרים ממשיכים לחיות ולפרוח. הוא משמש להבדלה במוצאי שבת ו\או בטכסים שונים כמו "בחינה" של הכלה, כדי ששאר ה"מריעין בישין" שנמצאים באויר לא יזיקו . בברכת אור ואהבה שלומי

ShonYa

New member
צמח הרוטה../images/Emo39.gif

שלומי תודה , מה בדיוק הנקודה בבישול - האם את המיים מהבישול מרחיקים וחולטים את עלי הרוטה במיים חדשים ואותם שותים , האם אפשר לחלוט גם את הגבעולים , מה המינון המומלץ של מספר העלים , האם אפשר להשתמש במינון מוגבר כסם שינה בדומה לשימוש שאני עושה בזוטה לבנה , סליחה על הירידה לפרטים כזה אני

shloמי

New member
../images/Emo39.gifבישול רוטה

מרתיח מים בקומקום חשמלי, מוזג לכוס ומוסיף לכוס עלה או שניים מכסה את הכוס בצלוחית, מחכה דקותיים ושותה. הרתיחה מרחיקה את הרעלן שנמצא ברוטה. השימוש כסם שינה ברוטה לא ידוע לי.
אכילת הרוטה ישר מן הצמח במינונים מאוד קטנים טובה לזיכרון וחיזוק מערכת החיסון מפני עקיצות. אך אליה וקוץ בה, השימוש הזה פוגם באיכות הזרע אצל גברים ומחליש אותו. בברכת אור ואהבה שלומי

ShonYa

New member
בישול רוטה../images/Emo39.gif|

אני כנראה הגזמתי במינון כי היתה לי תחושה שסממתי את עצמי מה שקורה עם הזרעונים זה חשוב מזל שכאשר צריך לטפל בזיכרון ממלא לא צריך את זה
הלואי עלי ההתלהבות שלך , הרבה תודה

../images/Emo20.gifברשותכם,רציתי להוסיף,

למולל עלה קטן של הרוטה בפה מעלים לחלוטין כאבי ראש ומעולה לפחדים וחרדות רציניים. תודה שלומי
ויום טוב.

למעלה