שירים וסיפורים על ציורים ועל ציירים.

סביון 10

New member
מתוך שכן מרגיז/שלומית כהן אסיף. מהספר נשיקת הפתעה.

שכן מרגיז! שכן איום!
ציירתי אותו עם פה עקום.
בלי שיער, כולו קרחת.
ציירתי לו בית
בלי חלון.
ליד הבית ציירתי עץ
בלי עלום, בלי תפרחת
בלי שמש זורחת.

סביון 10

New member
המלך והצייר/שלומית כהן אסיף.

מלך התבונן במראותותמיד הוא נראה אחרת. הוא הזמין ציירים שציירו אותו ובכל ציור נראה אחרת. המלך אמר לצייר קוטיטו שיקח חלקים יפים מכל ציור ויכין דיוקן חדש. המלך אמר שזו תמונה מכוערת. המלך שאל מה דמותו האמיתית.''מלכי,את דמותך האמיתית לא תראה: לא במראה, לא במי הנחל ולא בציורים. את דמותך האמיתית עליך לצייר בעצמך.''

סביון 10

New member
רוני היתה צריכה לצייר/נורית זרחי.

רוני היתה צריכה לצייר,
אבל לא היה לה שולחן,
בפינת האוכל
עמדו קערות וספלים.
זה שבחדר הילדים קטן,
זה שבסלון עגול ונמוך,
ועליו אין מה לדבר...

יעלקר

Well-known member
מנהל
האף של וינסנט /ישי רון /רימונים

&nbsp
הנריק ואן אייק, שומר במוזיאון ואן גוך שבאמסטרדם, וחברו הקטנטן, ז'ראר העכבר, שוחר אמנות כמוהו, מעבירים ימים ולילות באווירה הקסומה במוזיאון ובמחיצת ציוריו של האמן הגדול וינסנט ואן גוך. עד שיום אחד קורה דבר נורא שמפריד בין שני החברים הטובים: הנריק מגלה שמישהו כרסם את קצה אפו של וינסנט בתמונת הדיוקן העצמי שלוֹ שתלויה במוזיאון, והוא מייד חושד בחברו ז'ראר ומאשים אותו.
בשילוב עם איוריה המשעשעים והמרהיבים של חוליה פיליפונה-ארז, טווה ישי רון תעלומה בלשית, שתרתק את הקוראים הצעירים עד העמוד האחרון: כיצד יגלה הנריק את האמת, ומי יעזור לו בפענוח התעלומה? האמנם ז'ראר הוא מי שכרסם את האף של וינסנט? והאם ככלות הכול, יחזרו הנריק וז'ראר להיות חברים טובים כמו פעם?
הספר שעוסק בחברוּת ומחנך לאהבת האמנות, מעניק גם מקום של כבוד לילדים: לאורה, בתו בת השמונה של הנריק, הופכת לגיבורת הסיפור בזכות יכולת החשיבה הייחודית שלה; היא מרגיעה את הרוחות, פורשת בפני אביה אפשרויות חשיבה נוספות, גורמת לו לחשוב מכיוון אחר, ולא רק מהכיוון שעליו חשב מלכתחילה, ומצליחה לעזור לו להגיע אל הפתרון.
&nbsp
&nbsp

יעלקר

Well-known member
מנהל
פרק ראשון מהספר

&nbsp

הֶנריק וַאן אַייק היה הוֹלַנדי, והעבוֹדה שֶלו הייתה לִשמוֹר על יצירוֹת האָמָנוּת המפוּרסָמוֹת בְּמוּזֵיאוֹן וַאן גוֹך בָּעיר אַמסטֶרדַם שבּהוֹלַנד.
זֶ’ראר היה עַכבָּר צָרפָתי, והעבוֹדה שלו הייתה לַעזוֹר לְהֶנריק.
הֶנריק גָר לא הַרחֵק מִמוּזֵיאוֹן וַאן גוֹך, בְּבֵית לְבֵנים גָבוֹהַ המַשקיף על גֶשר עַתיק. מִתַחַת לַגֶשֶר זָרמה תְעָלַת מַיִם רְחָבָה שֶבַּרווזֵי בַּר היו שָטים בָּה כּל הקַיץ וּמנַקרים פּרוּסות לֶחם שאַרְט זַ’אן הזָקֵן נָהג להַשליך אֲלֵיהם. אַרט נָהג לָשֶבת על סַפסל סָמוּך לַגֶשר ולִצפּוֹת בַּסירוֹת ששָטוּ על פּנֵי התְעָלה.
הֶנריק וַאן אַייק גָר עם אִשתוֹ המַקסימה אַלבֶּרדינה וּבִתָם בַּת השֶבע, לַאוּרָה. לאַלבֶּרדינה היו שֵׂיעָר צָהוב, אָרוֹך וחָלק, אַף קטָן וכַפתוֹרִי, חִיוּך נִפלא ולֵב חַם ואוֹהֵב. היא עָבדה כְּטַבָּחית בְּאַחת מהמִסעָדות המפוּרסָמות בּאַמסטֶרדַם. לַאוּרָה הייתה מנוּמֶשת כּמוֹ אָביהָ ורַחבַת לֵב כּמוֹ אִמָהּ, בַּעלַת תַלתַלים צפוּפים שנִראו כּמוֹ פַּסטָה מסוּלסֶלת, שִׂפתֵי סוּכָּרִייה מתוּקות וּשְׂמָלות פִּרחוֹניות.

יעלקר

Well-known member
מנהל
ליליאן בגן של מונה /כריסטינה ביורק / כנרת זמורה ביתן

ליליאן, חובבת הפרחים, ודודה הגנן יוצאים יחד למסע בעקבות הצייר קלוד מונה, הידוע בציורי הפרחים הנפלאים שלו.
הם מבקרים במוזאונים בעיר הגדולה פריז, וגם בביתו שבכפר ובגן המטופח שלו. לפני ליליאן ולפני הקוראים נגלים סודות ההשראה מאחורי יצירות המופת של הצייר הנודע.
&nbsp
ליליאן בגן של מונה הוא סיפור מקורי ומרחיב אופקים, המזמן לקוראיו הצצה לחייו וליצירתו המרתקים של קלוד מונה - אחד הציירים החשובים בהיסטוריה של האמנות.
&nbsp

יעלקר

Well-known member
מנהל
יערות העד המופלאים של אנרי רוסו/מישל מרקל /פעמון

&nbsp
"יערות העד המופלאים של אנרי רוסו" הוא ספר מרהיב ביופיו - זהו ספר מאויר, ממעיט במילים, לקטנים ולגדולים על חייו ויצירתו של הצייר הצרפתי אנרי רוסו - מילדותו היצירתית ועד לחייו כאמן פורה ומוכר.
&nbsp
זהו ספר שנותן כבוד ליצירתיות, לילדות ולהגשמת חלומות.
&nbsp
את הספר כתב הסופר הצרפתי מישל מרקל, ואיירה בכישרון אדיר אמנדה הול.
&nbsp

יעלקר

Well-known member
מנהל
סדרת הספרים של מייק ונציה על הציירים שגאל, פיקסו, ואן גוך,

דאלי ואחרים
&nbsp

ציור, איור ודיור

ציור איור דיור
מילים מתחרות ומתחרזות
בעלי משמעויות שונות
בציור נמצא צו גיוס
לעבודה בצי הסוחר
צר לי, אינני יכול,
המקום צר אני רץ ,
מסתובב אני על ציר
ויוצא במחול-אמר הציור.
ואני ,ענה האיור, כלי לאמנים.
ומי אשם בקע קולו של הדיור-
מה אתם מתהדרים ,
ללא אני אולי לא הייתם קיימים .
אני מהווה משכן לכם הציור והאיור
בזכותי אתם יוצרים

סביון 10

New member
סיפורי התורה/שלומית כהן אסיך. מהספר ''נשיקת הפתעה.''

ציירתי את אדם וחוה ערומים
ראיתי שקר להם
וציירתי להם בגדים חמים.
הוספתי לכל אחד כיס נפוח
בפנים נחש וגם תפוח...

סביון 10

New member
ציור בצבעים/לאה נאור.

ציירתי לי את פגישתנו אתמול
היו לי צבעים נפלאים
אדום ולבן, צהוב וכחול
וציירתי בכל הצבעים...

סביון 10

New member
מתוך כשאני ואמא(פרח סגול) מהספר נשיקת הפתעה.

ציירתי לאמא את הפרח בצבעים ובמכחול.
ואמא לחשה בקול:''הפרח שציירת לעולם לא יבול.''

סביון 10

New member
הגיטרה של הצייר/שלומית כהן אסיף.

צייר לא הצליח לצייר את מה שביקשו ממנו. היתה בקשה לצייר ציור של נסיכה, אך יצא ציור של גיטרה. יום אחד הגיע אליו אדם שרצה לקנות ציור של גיטרה וכן רצה שיצייר גיטרה נוספת בדיוק כמו הראשונה. הצייר החל לצייר והנה נסיכה יפה.היושבת תחת עץ שזיפים ונוגסת מהפרי. האדם שהזמין את ציור הגיטרה אמר:''כשאני מסתכל בגיטרה הזאת, אני שומע צלילים של ממש. והשזיף הזה שהוד מעלתה הנסיכה נוגסת ממנו-יש בו ריח של שזיף. אמן אמיתי אתה!''

סביון 10

New member
מתוך לולו האפורה/שלומית כהן אסיף. מהספר ''נשיקת הפתעה.''

בוקר אחד התעורר הצייר רמבה ואמר:''היום אצייר שד בתחפושת!'' צייר כנף ועוד כנף, עין ועוד עין, מקור וזנב.

סביון 10

New member
אל-ג'זאר והצייר/ שי צ'רקה.

קריקטוריסט צעיר מצפת של המאה ה-18, המגיע למשפט בפני הפחה האכזר אחמד אל-ג'זאר.

סביון 10

New member
חיות מצוירות/שלומית כהן אסיף. מהספר''מחשבות שאינן רוצות

לישון.''

ציירתי עכבר שחור, קצת מבולבל.
ציירתי גם חתול ג'ינג'י וזנב מקופל.
אני במכחול מושך
החתול שציירתי מחייך ומחייך...

סביון 10

New member
מתוך כך ולא כך!/לאה גולדברג. לפי ק' צ'וקובסקי.

''אמרה ענת:אבא, צייר לי תמונה. שיהיה שם כלב ומלונה.
ועוד צייר לי, שיהיה שם גם דוד נחמד מאוד עם שפם.''

למעלה