למען העולם ולמעננו, בכל שנה ב-3 במרץ מציינים ברחבי העולם

יעלקר

Well-known member
מנהל
למען העולם ולמעננו, בכל שנה ב-3 במרץ מציינים ברחבי העולם

ובישראל את היום העולמי לשמירת החי בבר, במטרה להעלות את המודעות והחשיבות של חיות הבר בעולמנו.
השנה יתמקדו מאמצי ההסברה סביב שמירת החיים בים – למען האנשים ולמען הסביבה.''חיים מתחת למים-עבור האדם ועבור כדור הארץ''
נתרום את חלקנו גם אנחנו, ברשימה של ספרים /שירים על בעלי חיים החיים בים

יעלקר

Well-known member
מנהל
יומנה של לוכדת כרישים / אורית ברגמן /הוצאת אסיה

&nbsp
&nbsp
סיפור קורותיה של גל, נערה שברחה לאילת, כדי לחפש את אביה, והשתלבה בעבודת הצוללנים במצפה התת- ימי, שם. תוך כדי עבודה, היא לומדת להכיר את בעלי החיים מתחת לפני המים, נקלעת להרפתקאות, מתאהבת, ואף מגלה פרטים על אביה.הספר נכתב ואוייר בעקבות התנסותה של היוצרת בעבודה במצפה התת- ימי,
פרס דףדף תשע'ג

יעלקר

Well-known member
מנהל
אי האלמוגים /רוברט מייקל בלנטיין / הוצאת כתר

יעלקר

Well-known member
מנהל
צבת הים הירוקה/סיפור ואיורים: רן לוי-יממורי/הר יער

בעבר נהגו אלפי נקבות צבי ים ירוק להטיל ביציהן בחופי ארצנו. כיום, מעריכים כי יש רק כשבע נקבות מטילות בלבד. פיתוח מואץ והרס חופים, ציד, פגיעה ממדחפי ספינות, טביעה ברשתות דיג, רמיסת קנים בנסיעה ברכבי שטח בחוף החולי, חנק משקיות ניילון צפות בים - כל אלה ומפגעים נוספים הביאו למצב עגום זה.
זהו סיפורה של צבת ים ירוקה אחת המסופר בחרוזים, אשר ליווה פרויקט שבו מאות ילדים יהודים וערבים ניקו יחדיו את החוף.
http://www.levy-yamamori.com/35937/צבת_הים_הירוקה

יעלקר

Well-known member
מנהל
קלינקי/מירי לשם-פלאי/לדורי

&nbsp
&nbsp
קלינקי הוא דולפין צעיר החי בלהקה קטנה של דולפינים, קרוב לחוף הים.
&nbsp
יום אחד יוצאת הלהקה למסע נדודים ארוך בים הפתוח.
&nbsp
האם ישרוד קלינקי את המסע המסוכן? מה יקרה לחברות בין קלינקי לבין חברו הטוב יומפי, לאחר שיכירו דולפינים חדשים וגם… דולפינות?
&nbsp
סיפור הרפתקאות המאפשר הצצה לעולמם המרתק של דולפינים בטבע.
&nbsp
מתוך הספר:
&nbsp
"אחר הצהריים הסתדרנו במעגלים כדי לצוד דגים. יצרנו מעגל של אמהות וילדים ולכדנו בתוכו להקת דגים. היה משונה להיות במעגל עם דולפינים שאני לא מכיר, אבל הייתי נורא רעב, אז פשוט התחלתי לאכול. שחיתי לעבר דג גדול אחד, תפסתי בפי את זנבו ו-בום! – התנגשתי באף של דולפין אחר שגם הוא תפס את אותו דג. מרוב הפתעה שמטתי את הדג מפי. "תודה," שמעתי קול נעים ומבויש. התבוננתי בדולפין שלצידי ורק אז שמתי לב שזו דולפינה צעירה."
&nbsp
&nbsp

יעלקר

Well-known member
מנהל
לוי הלוויתן הקטן /: יחזקאל רחמים/אגם

&nbsp
'אי שם באוקיינוס הגדול, לא רחוק מחופי ארגנטינה, חיה להקת לווייתנים בשלווה ובנחת.'
אחד מן הלווייתנים הוא לוי הקטן, נכדהּ של המנהיגה, שנמאס לו לשמוע את התואר 'קטן' הנקשר דרך קבע לשמו.
'הייתי רוצה להיות גדול. הייתי רוצה שיראו אותי ויגידו, 'הי, הנה מגיע לוי הגדול!' '

יעלקר

Well-known member
מנהל
הלוויתן ואני/ דניאלה כרמי ציירה: הילה חבקין / כנרת

יעלקר

Well-known member
מנהל
הלויתן והשבלול /ג'וליה דונלדסון /הוצאת כנרת זמורה ביתן

&nbsp
&nbsp
"זה ספור על שבלול נועז וקטן, על גלים ועל ים ועל הר לויתן." השבלול גר על סלע לחוף הים ומשתוקק לראות את העולם הגדול. אבל איך הוא יפליג לשם? יתפס טרמפ על זנב לויתן, כמובן!

יעלקר

Well-known member
מנהל
צילום אחד ממחיש את המצב העגום של האוקיינוסים/ג'סטין הופמן

צילום אחד ממחיש את המצב העגום של האוקיינוסים
ג'סטין הופמן
&nbsp
צילום אחד שממחיש את מצבם העגום של האוקיינוסים, שהולכים ומתמלאים בפסולת שיצרו בני אדם.
&nbsp
בצילום תת-יומי של ג'סטין הופמן נראה סוס ים קטן נאחז במקל ניקוי אוזניים בים סמוך לשונית אי סומבאווה באינדונזיה.
&nbsp
סוסי ים נוהגים לתפוס טרמפ עם זרמים ימיים על ידי כך שהם נאחזים באצות צפות. אלא שזיהום מוגבר מאלץ אותם להיאחז בחפצים פחות טבעיים, במקרה זה מקל ניקוי אוזניים ספוג מים.
&nbsp
הופמן אמר כי "הלוואי שהצילום הזה לא היה קיים", אולם מאחר שהוא כן קיים הוא חש לדבריו אחריות "לוודא שכמה שיותר אנשים יראו אותו".
&nbsp
"הלוואי שלא היינו צריכים לראות את הייצור הטבעי היפיפה הזה מעורבב עם כל הפסולת שלנו", אמר הופמן לעיתון "USA טודיי".
&nbsp
למעלה משמונה מיליון טון של פלסטיק מגיעים לאוקיינוסים ולימים בעולם מדי שנה, ולפי הערכות מסוימות עד שנת 2050 יהיה יותר פלסטיק מאשר דגים בימי העולם.
&nbsp
https://www.alllies.org/blog/archives/53832#.XHreYMBvapo

יעלקר

Well-known member
מנהל
אי הדולפינים /הכחולים סקוט אודל /כרמל

&nbsp
"אי הדולפינים הכחולים" מבוסס על סיפורה האמיתי של מי שנודעה בכינוי "האשה האבודה מסן ניקולס". רק מעט פרטים ידועים על האשה האינדיאנית, שחיה לבדה במשך 18 שנה באי הקטן סן ניקולס, השוכן כ-120 ק"מ מדרום-מערב ללוס אנג´לס. היא נמצאה על האי ב-1853, לבושה בחצאית עשויה נוצות של קורמורנים ועורות, ולצדה כלב. איש לא הבין את שפתה, גם לא האינדיאנים שהיו באותה עת במיסיון סנטה ברברה, שאליו הובאה. לכומר שהצליח לתקשר אתה בשפת הסימנים, היא סיפרה כי אחיה הצעיר היה אתה באי אך נטרף על-ידי כלבי בר.
הסופר סקוט אודל מספר את סיפורה של הילדה האינדיאנית, שהיתה לאשה ושרדה בדרך נס. היא נאבקת בלהקה של כלבי הבר שהרגו את אחיה, נזהרת מן הציידים ומסתתרת מפניהם ונלחמת בתמנון הגדול ביותר שנראה ליד האי.
"אי הדולפינים הכחולים" זכה בפרסים רבים, ובהם פרס ניוברי והפרס על שם לואיס קרול. הוא נחשב לאחד מעשרת ספרי הילדים הטובים ביותר שנכתבו בארצות הברית אי-פעם.
מבוסס על סיפור אמיתי
"המחשבה שאני לבדי באי, ופעמים רבות כל כך זרחה השמש מהים ושקעה שוב בחזרה בים, מילאה את לבי בדידות. לפני כן לא הרגשתי כה בודדה, כי הייתי בטוחה שהספינה תחזור... אבל עכשיו תקוותי מתה. עכשיו הייתי באמת לבדי"

יעלקר

Well-known member
מנהל
כשהכריש והדג נפגשו לראשונה/גלעד שליט/כנרת זמורה ביתן דביר

יעלקר

Well-known member
מנהל
שושו הכריש /סיון דודאי/אוריון

שושו הוא כריש צעיר וסקרן החי במים החמימים של ים סוף. בוקר אחד פוגשים שושו וחברתו ללי את רז, ילד אוהב ים וטבע. אחרי שנעלם החשש ההדדי, מגלים השלושה שאפשר לחיות יחד בשלום ובאהבה ולאחד כוחות בשמירה על הים הנהדר ועל אוצרותיו.

יעלקר

Well-known member
מנהל
הסרדין הכריש והדולפין / ד"ר חן נרדי / "הדים"

&nbsp
&nbsp
הספר עוסק בארבעה נושאים: מה עושים כשילדים מרביצים, איך מכירים חברים חדשים, מה אומרים כשאין לי מילים ומי מעודד כשאנו פוחדים?" בשירים, בחרוזים ובשפע של איורים מפגיש הספר את קוראיו עם הכריש הכוחני, הסרדין החלש והדולפין החכם במגוון מצבים חברתיים בכיתה ובמשפחה.
מָה עוֹשִׂים כְּשֶׁיְּלָדִים מַרְבִּיצִים?
וְאֵיךְ מַכִּירִים חֲבֵרִים חֲדָשִׁים?
מָה אוֹמְרִים כְּשֶׁאֵין לִי מִלִּים?
וּמִי מְעוֹדֵד כְּשֶׁאָנוּ פּוֹחֲדִים?
&nbsp
ספר הילדים החדש של ד"ר חן נרדי, "הסרדין הכריש והדולפין – התמודדות עם פחדים, כעסים ובדידות חברתית" ממשיך את שני ספריו הקודמים: "להיות דולפין – התמודדות עם תוקפנות וחולשה בהורות בזוגיות ובעבודה" (נכתב במשותף עם ד"ר רבקה נרדי), מודן 2006, ו"לחבק דולפין" (ספר ילדים).
&nbsp
הפעם, בשירים, בחרוזים ובשפע של איורים, מפגיש הספר את קוראיו עם הכריש הכוחני, הסרדין החלש והדולפין החזק והחכם, במגוון מצבים חברתיים בגן ובמשפחה. הספר מעניק לילדים ולהורים כלים לחיזוק בטחונו העצמי של הילד, לשיפור מצבו החברתי, להתמודדות עם פחדים. בעזרת שפה חדשה ומשעשעת. ילדים והורים לומדים לשפר את התקשורת ביניהם.
&nbsp
הספר מיועד להורים, סבתות וסבים, ולאנשי טיפול וחינוך, ומתאים במתנה לילדי הגן ובית-הספר היסודי.

יעלקר

Well-known member
מנהל
בֶּנְצִי וְהַלִּוְיְתָנִים/ דיויד מק-קי /עם עובד

&nbsp
בֶּנְצִי
&nbsp
וְאִיצִיק בֶּן דּוֹדוֹ
&nbsp
הֶחְלִיטוּ לִרְאוֹת אֶת הַלִּוְיְתָנִים הַשּׂוֹחִים בַּיָּם הַפָּתוּחַ.
&nbsp
כְּשֶׁהֵם אֲבוּדִים בְּלֵב יָם
&nbsp
מַסָּעָם הוֹפֵךְ לְהַרְפַּתְקָה מַסְעִירָה הַרְבֵּה יוֹתֵר מִשֶּׁצָּפוּ.
&nbsp
הַאִם יוּכְלוּ הַלִּוְיְתָנִים לַעֲזֹר לָהֶם לָשׁוּב אֶל הַחוֹף?
&nbsp
&nbsp
מסע קסום על רפסודה קטנה.
בנצי ואיציק פוגשים בדרך המון חברים חדשים:
תנינים, היפופוטמים, קופים ועוד חיות נפלאות אחרות.
&nbsp
&nbsp
בנצי והלווייתנים הוא הרפתקה משובבת נפש ועין
שמלמדת אותנו הרבה על כוחה של חברות.

יעלקר

Well-known member
מנהל
פעם עקב אחרי לויתן /אורית ברגמן /כתר

&nbsp
מָה שׁוֹרֵק שָׁם בַּחוּץ?
מִי מְרַחֵף אַחֲרַי לְכָל מָקוֹם וְלֹא נוֹתֵן לִי מְנוּחָה?
מָה הֲיִיתֶם עוֹשִׂים אִם יוֹם בָּהִיר אֶחָד הֲיִיתֶם מְגַלִּים
שֶׁיְּצוּר גָּדוֹל וּמִסְתּוֹרִי עוֹקֵב אַחֲרֵיכֶם?
&nbsp
זֶה בְּדִיּוּק מָה שֶׁקּוֹרֶה לְגִבּוֹרַת
פַּעַם עָקַב אַחֲרַי לִוְיָתָן, שֶׁתִּצְטָרֵךְ לִמְצֹא הַרְבֵּה תּוּשִׁיָּה
וְאֹמֶץ כְּדֵי לְאַלֵּף אֶת הַיְּצוּר הַשַּׁתְקָן
וּלְהַחְזִיר אוֹתוֹ לִמְקוֹמוֹ הַטִּבְעִי.

יעלקר

Well-known member
מנהל
הרפתקאותיו של טינטין כרישי הים האדום מחודש/ הרז´ה/דני ספרים

למעלה