דוב ועוד דוב

דוב ועוד דוב

לאחרונה מופיעים הדובים בחדשות,הם מתקרבים לאזורים רבים,מבקרים במגורי אדם,מפחידים מאיימים .
לא מזמן דוב השתכשך בבריכה פרטית בבית של משפחה. בני המשפחה היו בהלם. סוף טוב לסיפור, השתכשך הדוב,התקרר נרגע וליער נחזר. {לפני שבוע מתוך העיתון ידיעות }
דוב שחור התקרב קרוב מאוד למשפחה ישראלית שטיילה בשמורת טבע בקנדה והפתיעה אותם. חצי מטר מהם עמד לו לפתע הדוב השחור הוא היה רעב.. טוב שהאם לא איבדה את העשתונות.המשפחה ברחה משם ,הדוב נהנה מארוחת צהרים טעימה. 30/7/2018
ספינת תיירים היתה בדרכה לקוטב הצפוני,התיירים ירדו לאחד האיים . דוב לבן התנפל על אחד האנשים ופצע קשה את האיש חבר של המאבטח .{אני מתארת לעצמי את הבהלה שקמה בין התיירים } המאבטח חיסל את הדוב.30/7/2018
סיפורים ללוא סוף ..ומה בספרים .
בספרים רבים הדוב מככב,לעיתים בודד ,לעיתים אומלל, לעיתים זועף . בסיפורים אחרים מפגין חברות אמיצה,דאגה ,ומשפחתיות חמה .
מבקשת להעלות את ספרים ושירים על הדובים
יהיה נחמד להדגיש את אופים,ותכונותיהם .

יעלקר

Well-known member
מנהל
סבא שלי / מרתה אלתס/הוצאת כנרת

&nbsp
ספר מושלם בעיניי

יעלקר

Well-known member
מנהל
במזל דוב / מקס קורנל /דני ספרים

&nbsp
החיים שלי היו נהדרים. היו לי אמא ואבא והרבה קוביות. היה לי מזל טוב. עד שיום אחד אמא ואבא הביאו הביתה הפתעה והמזל הטוב הפך למזל דוב! הומור מרענן, איורים מלאי רגש וחברות מיוחדת במינה הופכים את במזל דוב, ספרו הראשון של מקס קורנל, לחוית קריאה משפחתית ומוכיחים שלפעמיים הפתעות דוקא מפתיעות לטובה.
&nbsp
"הם אמרו שגרי יישן בחדר שלי. הם אמרו שמתר לגרי לשחק בכל הצעצועים שלי. אני אמרתי שאני לא אוהב לשתף. ואם הוא יקלקל לי דברים… הם אמרו, תתרגל."

יעלקר

Well-known member
מנהל
דב ושמו פדינגטון / מייקל בונד/ידיעות ספרים

דב ושמו פדינגטון / מייקל בונד דב ושמו פדינגטון / מייקל בונד
&nbsp

יעלקר

Well-known member
מנהל
דובים לא מפחדים משום דבר / אליזבת דייל/צומת ספרים

יעלקר

Well-known member
מנהל
חיבוק דב / ניקולס אולדלנד/כנרת

&nbsp
היה היה דב שופע אהבה ואושר. בכל פעם ששוטט ביער ונתקל ביצור חי, היה מחבק אותו. אבל יותר מכל אהב הדב לחבק עצים. והנה יום אחד, הוא הבחין באיש צועד לתוך היע ובידו גרזן. לראשונה בחייו לא הרגיש הדב שום רצום לחבק...
&nbsp
ספרו של ניקולס אולדלנד מרעיף חום ושופע הומור, ומציע פתרונות של שלום לסכסוכים וגם לשמירה על הטבע: כי בלי חיבוק טוב לא יהיו לא דובים ולא יער

יעלקר

Well-known member
מנהל
רוני ונומי והדב יעקב / מאיר שלו /עם עובד

&nbsp
לרוני ולנומי, שתי אחיות,
יש משפחה משונה מאוד:
אבא קטן ועגול כמו פיתה
וראש לו קרח לגמרי,
ואמא גבוהה, כמותה לא ראית,
שיש לה מילים כמותן לא שמית:
"קקיתי קקאו", ""הזנבתי ארנס",
ו"תראו, ילדות, הירח יורח".
&nbsp
וחוץ מזה
יש להם טנדר ירוק שנוהג בעצמו
וכלב שחור שמטפס על עצים,
תרנגול שאוהב לאכול מרק - עוף
וחתול שפותר תשבצים.

יעלקר

Well-known member
מנהל
דוב שולח מכתבים/ ג'וליה דונלדסון ואקסל שפלר/כנרת זמורה ביתן

&nbsp

&nbsp

יעלקר

Well-known member
מנהל
אבא דוב חוזר הביתה /אלזה מינריק מוריס סנדק/אדם

דוב דוב לא מפסיק לגהק. כיצד להפסיק את הגיהוק שלו? הוא כבר שתה מים, עצר את הנשימה, קיבל טפיחה בגב-וזה לא עובר. ובכל זאת נמצאה בסוף השיטה:וכמו שאומר אבא דב: פשוט צריך לדעת לעשות את זה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

יעלקר

Well-known member
מנהל
ספר מקסים- אמא שלי ואני / ג'ימס בראון/סטימצקי

מִבֹּקֶר וְעַד לַיְלָה – הָרְגָעִים וְהַשָּׁעוֹת –
הַיּוֹם שֶׁלִּי עִם אִמָּא הוּא יוֹם שֶׁל הַפְתָּעוֹת.
&nbsp
חגיגה מלאת חיים ודמויות של הקשר המיוחד בין ילדים לאמהות.

יעלקר

Well-known member
מנהל
לילה דב / מיריק שניר/הקבוץ המאוחד

סיפור מחורז מפחיד ומצחיק על מילה שאבא אמר בצחוק והפחידה מאוד.
&nbsp
מבוסס על זיכרון ילדות שלי. בקיבוץ כפר גלעדי, שם גדלתי, הילדים ישנו בבתי ילדים ולא הייתה לי הזדמנות לשמוע את הנחירות של אבא שלה, שהיו מוכרות היטב לכל השכנים. לילה אחד, זכיתי לישון בבית ההורים, מרוב התרגשות לא נרדמתי ואבא שהיה תמיד עייף, נרדם לפני והחל לנחור. נבהלתי נורא מקולות הנחרה שלו והייתה משוכנעת שהגיע הביתה דוב. זה היה לילה נורא. רק בבוקר נודע לי מי היה אותו דוב. כאשר נהייתי אמא, והייתי עדה לפחדי הלילה של ילדי, ספרתי להם לא אחת על ה"דוב" ההוא וצחקנו יחד. כך כתבתי סיפור מצחיק על פחד.
https://www.miriksnir.com/shop/לילה-דוב/

יעלקר

Well-known member
מנהל
קנוט - דב קוטב קטן אחד שכבש את לב העולם | מאת משפחת האטקוף

אחר צהריים אחד בחודש דצמבר, בפינה אפלולית ונוחה בגן-החיות של ברלין בגרמניה, נולד גור דוב קוטב. שמו היה קנוט והוא היה קטן ככדור שלג. אימו לא יכלה לטפל בו, ולכן מטפל הדובים בגן-החיות, תומס דרופליין, הפך לאב המאמץ של קנוט. הוא ישן לצד הדוב הקטן כל לילה, האכיל אותו מבקבוק ולימד אותו כיצד לשחק ולשחות.
&nbsp
כשסיפורו של קנוט ותצלומיו המרהיבים הגיעו לכל קצות העולם, הפך קנוט כמעט בן-לילה לסמל בינלאומי של אחריות סביבתית.
&nbsp
זהו סיפור אמיתי, מרגש וכובש לבבות על גור דוב קוטב קטן שהיה זקוק למשפחה, ועל האהבה האינסופית שהעניקו לו המטפל שלו, גן-החיות ואנשים מכל רחבי העולם.
&nbsp
&nbsp
https://market.marmelada.co.il/products/3853858894

יעלקר

Well-known member
מנהל
אוי, בוריס! /קֵרי וֶסטון /כנרת

&nbsp
יום אחד הודיעה הגב' קוקוריקו שתלמיד חדש עומד להצטרף לכיתה. כשהתלמידים שמעו שהתלמיד החדש הוא דוב, כולם שמחו; אולי זה יהיה דוב פרווה ורוד? או דובון חום בעל כפות מקטיפה?
אבל כשהדלת נפתחה ובוריס נכנס – כולם צרחו. למה?
'כי בוריס לא היה דובון.
הוא היה דוב גריזלי ענקי, שעיר ומפחיד!'
בוריס השתדל להיראות ידידותי, אבל איך אפשר להיראות חביב כשהשיניים שלך כל כך גדולות? וכשאתה כל כך שעיר?
מהר מאוד התברר שאף אחד לא משחק עם בוריס. אף אחד אפילו לא דיבר אתו! אתם יכולים לתאר לעצמכם מה הייתה ההרגשה שלו...
אבל בסוף יום הלימודים, כשהתלמידים הלכו הביתה דרך היער, הפתיעה אותם חבורת עכברושים מרושעים. ומי יכול להבריח פרחחים גועליים ומפחידים כאלה?
נכון, רק בוריס.
&nbsp
http://www.dafdaf.co.il/Details.asp?MenuID=1&SubMenuID=131&PageID=1572&Ot=%E0
&nbsp

יעלקר

Well-known member
מנהל
דב דובוני בן דוביים מצחצח נעלים /גולדברג לאה/הקבוץ המאוחד

&nbsp
דב דובוני מצא לו עיסוק חדש: לצחצח את נעלי חבריו. הכל עולה יפה עד שמגיע מרבה רגליים.

יעלקר

Well-known member
מנהל
דב מצב רוח טוב /כתבה ואיירה: דניאלה דקל-לונדון / עם עובד

&nbsp
האם חברים חייבים להיות דומים? סיפור על דב עצוב ומשועמם שמוכן לשחק רק עם דובים, ומפגש משעשע עם ארנב, צב ושני שבלולים מלמד אותו שכל אחד יכול להיות חבר.

יעלקר

Well-known member
מנהל
יוני והדובים/לירון אלנקווה פיין/הוצאה עצמית

ספר מקסים המדבר על אהבתו של ילד לחפץ המעבר שלו (דוב במקרה הנוכחי) והפרידה ההכרחית ממנו (כמובן, אצל כל אחד בשלב אחר)
&nbsp
ליוני היו הרבה צעצועים,
אבל מבין כל הצעצועים הנהדרים שהיו לו,
אהב יוני במיוחד צעצוע אחד:
היה זה דובי חום קטן ושעיר,
שאותו קיבל כשנולד.
יוני אהב לעשות איתו ממש הכל!
&nbsp
סיפור מקסים על ילד שאוהד חיות, משחקים ואת החברים שלו, אבל יותר מכל אוהב את הדובי שלו.
למרות מאמציו של הוריו להסביר לו שהוא אינו זקוק לו יותר, יוני אינו מוכן לוותר עליו.
סיפור שובה לב, עם סוף מפתיע והמון איורים מקסימים.
&nbsp
כאן https://www.haaretz.co.il/kids/1.3262081

יעלקר

Well-known member
מנהל
“חיית המחמד של לוסי” – כתב וצייר: פיטר בראון /כנרת

דובה של ילד? להפך!
&nbsp
איזה ספר גאוני ומתוק ומצחיק ומעורר למחשבה – פיקצ’ר-בוק מעולם הפוך: לוסי היא דובונית, וחיית המחמד שלה היא ילד. ילד שאומר רק “פיפס”, ולכן לוסי קוראת לו פיפסי. כל השאר – בדיוק כמו בעולם שלנו: אמא של לוסי לא ממש מרוצה מהיצור החמוד שבתה מצאה בין השיחים (“את לא יודעת שילדים הם חיות מחמד איומות?”), ומכריחה אותה להבטיח שתטפל בחיה החדשה בעצמה. בהתחלה הכל נהדר ולוסי מאושרת, אבל פה ושם, כמו כל חיית מחמד, הילד הזה מעצבן ועושה נזקים, עד שיום אחד הוא נעלם. ואז…
די, כבר סיפרתי יותר מדי, כי את הספר הזה הכי כיף לגלות מאפס ולהתפעל, דף אחרי דף, עד ההפתעה המצחיקה בסוף. מה עוד שבנוסף לתענוג מן הסיפור המקורי והמשעשע להפליא, חבויים כאן כמה זרעי מחשבה חשובים שינבטו אצל קוראים בכל גיל – על כך שהצליל הסתמי שחיות המחמד משמיעות הוא בעצם שפה שלמה, על כך שלעתים אנחנו כופים את עצמנו על חיות המחמד שלנו, ועוד. התרגום מקסים. לבני 3-6.
&nbsp
http://www.marmelada.co.il/37313/על-דובים-ואחים-גאונים/

יעלקר

Well-known member
מנהל
ספר מקסים-הדוב והפסנתר/ דיויד ליצ׳פילד/אגם

&nbsp
יוֹם‭ ‬אֶחָד‭, ‬גּוּר‭ ‬דֻּבִּים‭ ‬מוֹצֵא‭ ‬מַשֶּׁהוּ‭ ‬מְשֻׁנֶּה‭ ‬בַּיַּעַר‭.‬
&nbsp
כְּשֶׁהוּא‭ ‬נוֹגֵעַ‭ ‬בּוֹ‭, ‬הוּא‭ ‬יוֹצֵא‭ ‬לְמַסָּע‭ ‬שֶׁלּוֹקֵחַ‭ ‬אוֹתוֹ‭ ‬
אֶל‭ ‬אֶרֶץ‭ ‬חֲדָשָׁה‭ ‬וְנִפְלָאָה‭.‬
&nbsp
צְלִילִים‭ ‬נֶהֱדָרִים‭ ‬מְמַלְּאִים‭ ‬בָּהּ‭ ‬אֶת‭ ‬חֲלַל‭ ‬הָאֲוִיר‭,‬
&nbsp
וְהַצְלָחָה‭ ‬וּתְהִלָּה‭ ‬מַקִּיפוֹת‭ ‬אוֹתוֹ‭ ‬מִכָּל‭ ‬עֵבֶר‭.‬
&nbsp
אֲבָל‭ ‬מַשֶּׁהוּ‭ ‬בְּתוֹךְ‭ ‬תּוֹכוֹ‭ ‬צוֹבֵט‭ ‬לוֹ‭ ‬בַּלֵּב‭…‬
&nbsp
סִפּוּר‭ ‬מְרַגֵּשׁ‭ ‬עַל‭ ‬הַמְּקוֹמוֹת‭ ‬שֶׁאֲלֵיהֶם‭ ‬נוֹשְׂאִים‭ ‬
אוֹתָנוּ‭ ‬הַחֲלוֹמוֹת‭, ‬וְעַל‭ ‬אֵלּוּ‭ ‬הַמַּמְתִּינִים‭ ‬לְשׁוּבֵנוּ‭.‬
&nbsp
מְלֻוֶה‭ ‬בְּאִיּוּרָיו‭ ‬הַמַּרְהִיבִים‭ ‬וְשׁוֹבֵי‭ ‬הַלֵּב‭ ‬שֶׁל‭ ‬הַסּוֹפֵר‭. ‬
&nbsp
&nbsp

למעלה