הבגדים של גברת שיר - דתיה בן דור כתבה ומספרת:

הזרה 111

New member
הבגדים של גברת שיר - דתיה בן דור כתבה ומספרת:

https://www.youtube.com/watch?v=azQnaYcXtNg

הזרה 111

New member
ועוד בגדים-מתוך: אורי מורי תופר לעצמו בגד אמודאים >>>

"בשנת 1936 החל להתפרסם ב"דבר לילדים" סיפור הקומיקס על הילד הצבר "אורי מורי". לאיורים היה אחראי אריה נבון ולטקסט - לאה גולדברג.
אריה נבון נהג להעביר ללאה גולדברג את הציור הסיפורי, והיא הוסיפה לו את הטקסט המחורז. על פי נבון, הייתה גולדברג "מתיישבת לשולחן, מציתה סיגריה, נוטלת עט ומעלה חרוזים לציורים במהירות גדולה מטבעות העשן שהייתה מפריחה באוויר".
המבקרים התלוננו על סיפורי הרפתקאות אלו, אך רבים מהילדים החלו לקרוא את העיתון מהעמוד האחרון, בו פורסם הקומיקס. " (מ'חנות הספרים של איתמר').

הזרה 111

New member
בגד עם כיסים - מיריק שניר

https://www.youtube.com/watch?v=IVu6pJJSyz8

יש לי בגד
עם כיסים,
מה כדאי לי
בם לשים?

אולי כדאי לשים
קצת פירורי חלה,
שאם ציפור תרד,
תקח לקן שלה

יש לי בגד
עם כיסים
מה כדאי לי
בם לשים?

אולי כדאי לשים
שם חבל רך, או שרוך,
שאם יתנו לי גדי
אוכל אותו למשוך

והסיפור המקסים הזה ממשיך עם משהו מתוק, עם נייר לעת צרה, מיתר אחד זעיר, נוצת שלום, ודבר אחד שאין, שאם ארצה כזה אשכב ואדמיין.

הזרה 111

New member
החליפה החדשה של פלה - אלזה בסקאו

מסידרת - אפצ'י וסיפור.
"היה היה ילד שוודי ושמו פלה. היתה לו כבשה שהיתה רק שלו, והוא טיפל בה ודאג לה לגמרי בעצמו. גדלה הכבשה וגם פלה גדל. מעיל הצמר של הכבשה גדל והתארך, אבל המעיל של פלה רק קטן והתקצר!
יום אחד לקח פלה מספרים וגזז את כל הצמר של הכבשה על מנת לתפור לעצמו חליפה חדשה..
"החליפה החדשה של פלה", ספר הילדים השבדי הקלאסי , הוא סיפור גלגולה של החליפה בעולם שאיננו קיים עוד. וממש כמו עם פרסומו בשנת 1903 הוא היה- ונשאר- מלא תום, קסם ונתינה.
&nbsp
את הספר כתבה ואיירה אלזה בסקאו,אשר נולדה בשטוקהולם בשנת 1874. היא כתבה ואיירה בעצמה עשרות רבות של ספרי ילדים ,רובם עוסקים במציאות היומיומית באותה תקופה.
תרגמה: עשי ויינשטיין."
&nbsp
&nbsp

יעלקר

Well-known member
מנהל
האריה,המכשפה וארון הבגדים/ ק'ס לואיס (קְלַיְו סטייפלס לואיס)

&nbsp
איורים: פולין ביינס
מאנגלית: נורית גולן
זמורה ביתן

למעלה