השבוע התקיים יום הילד הבינלאומי לזכויות הילד.

חרצית10

New member
השבוע התקיים יום הילד הבינלאומי לזכויות הילד.

שירים וספורים שבכותר: בן, נער וילד.

יעלקר

Well-known member
מנהל
רוץ ילד, רוץ אורי/ אורלב / הוצאת כתר

&nbsp
"הסיפור מבוסס על דברים ששמעתי מפיו של יורם פרידמן, שהיה בן חמש כשהגרמנים כבשו את פולין בפרוץ מלחמת העולם השנייה, והיה בן שמונה כשנשאר לבד בעולם בעיצומה של המלחמה... והרי כבר נאמר שלעתים המציאות עולה על כל דמיון." אורי אורלב סיפור על ילד הנודד ביערות ובכפרים, נקלע להרפתקאות מדהימות ועושה את הלא ייאמן כדי לשרוד. בדרכו הוא פוגש ילדים ומבוגרים שחלקם מגלים כלפיו נדיבות רבה וחמלה, וחלקם - רוע לב ואכזריות יוצאי דופן. הטוב והרע שבאדם באים לידי ביטוי בספר זה בעוצמה נדירה. אורי אורלב הוא מחבר "האי ברחוב הציפורים" וספרים אהובים רבים אחרים. ספריו תורגמו לעשרים וחמש שפות וזכו בפרסים רבים. הוא הסופר הישראלי הראשון שזכה בפרס אנדרסן הבינלאומי )לשנת 1996
&nbsp
https://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=35090

חרצית10

New member
כולנו ילדי כפר המהומה ומי כמונו, ילדי כפר המהומה/אסטריד

לינדגרן.

הזרה 111

New member
חמישה ילדים והזהו - אדית נסביט

"מה באמת קורה כאשר משאלות מתגשמות? הדבר האחרון שמצפים למצוא סיריל, אנתיאה, רוברט, ג'ין ואחים התינוק בזמן שהם חופרים בחול הוא פסמיאד - שדון-חול עתיק יומין! כשמחזיקים שדון-חול בתור חיית מחמד, אפשר להגשים משאלה אחת מדי יום. אבל החמישייה אינה יודעת כמה צרות מסוגלות משאלות לחולל... חמישה ילדים והזהו הוא מהידועים והאהובים בספריה של הסופרת הבריטית אדית נסביט (1858-1924). בספר באה לידי ביטוי יכולתה לשלב בין מצבים אמתיים מהחיים לרכיבים של פנטזיה קסודה, באופן שמצליח להצחיק ולעורר התפעלות גם יותר ממאה שנים לאחר שיצא לאור, ב-1902."
&nbsp
&nbsp

הזרה 111

New member
ילדי המסילה / אדית נסביט

"בספר מסופר על שלשוה אחים,שתי אחיות ואח, שנאלצו לעבור מחיי עשירים לחיים בתור עניים בצורה קיצונית ללא אביהם
הילדים מכירים לראשונה ברכבת כחבר אמיתי כשמשעמם להם ומאז הם פוקדים את המסילות כל יום. שם הפ פוגשים ומתידדים עם עובדי הרכבת:
הגנטלמן הקשיש ואת הנפח ואת פרקס ועוד רבים שהופכים לחבריהם הטובים ביותר.
האיש שהילדים הכי נקשרים אליו הוא הגנטלמן הקשיש , שהכירו אותו כאשר נופפו לרכבת ולמרבה הפליאה הוא נופף בחזרה וכך כול פעם שהם היו זקוקים לעזרה הם היו מעבירים לו הוגעה דרך מנהל התחנה והוא היה עוזר להם וככה האו גם החזיר להם את מה שהיה חסר להם יותר מכול.
הילדים עוזרים לפתור תעלומות ועוזרים לאנשים שנקלעים לצרות וכך גם מצילים ילד מדריסה ע"י הרכבת ותאונת רכבת קטלנית בעזרת תחתונים אדומים.
את הסיפור מעביברה הסופרת "אדית נסביט" בצורה מצחיקה וברורה ועם זאת קצת עצובה ומותחת.
הספר לימד אותי המון דברים שלא ידעתי ועזר לי להבין לפחות במעט את המשמעות האמיתית של החיים גם אם הם לא תמיד כמו שאני מצפה שיהיו.
מידע מהאינטרנט:רוברטה, פיטר ופיליס עוברים עם אימם להתגורר בכפר, לאחר שאביהם נעלם באורח מסתורי. הסיפור מתאר את הרפתקאותיהם ליד מסילת הרכבת הסמוכה לביתם. הם מתיידדים עם עובדי הרכבת ועם תושבי הכפר, ולבסוף פותרים גם את סוד היעלמותו של אביהם.
ומהתקציר של הספר:ילדים שעברו להתגורר בכפר, לאחר שאביהם נכלא. הם מתיידדים עם עובדי הרכבת,מונעים אסון ופותרים את תעלומת מאסרו של אביהם."
&nbsp
&nbsp

הזרה 111

New member
יוסי ילד שלי מוצלח / ע. הלל

השיר: https://www.youtube.com/watch?v=Z3mPxW55Opk
&nbsp
שמש במרום זורחת
אמא את יוסי בנה שולחת
לך הבא בקבוק חלב
לך ישר ואל תשכח
יוסי, ילד שלי מוצלח.
&nbsp
יוסי בשדרה פוסע
ופתאום אורות עיניו
אץ הוא רץ הוא לפניו
גור כלבים מסכן צולע
הוא חובק בשתי ידיו.
&nbsp
אמא מחכה בבית
איפה יוסי ? אין חלב
אך הנה הילד בא עם
מה זה ? חומד של כלבלב
מתנה הבאתי לך
אוי לי, ילד שלי מוצלח.
&nbsp
שמש במרום זורחת
אמא את יוסי בנה שולחת
לך הבא נא לי כיכר
לחם חם - אך אל תשכח
יוסי, ילד שלי מוצלח.
&nbsp
השדרה אליו קורצת
פתע שוב קופצות עיניו
רועשות נוגנות אוזניו
מפוחית קטנה נוצצת
הוא אוסף אל שפתותיו.
&nbsp
אמא מחכה בבית
איפה יוסי ? לחם אין
אך הנה הילד בא עם
מה זה ? יוסי מנגן
מפוחית הבאתי לך
אוי לי, ילד שלי מוצלח.
&nbsp
שמש במרום זורחת
אמא את יוסי בנה שולחת
לפחות הבא זיתים
זה הכל, אך אל תשכח
יוסי, ילד שלי מוצלח.
&nbsp
השדרה לוחשת יוסי
הנה שוב רוקדות עיניו
מה נחפז הוא לפניו
פרח אדמוני, אה - יופי !!!
מבלבל לו את האף.
&nbsp
אמא מחכה בבית
אוי לי יוסי זית אין
אך הנה הילד בא עם
מה זה ? לך הכל אתן...
קחי הפרח הוא שלך
אוי לי, ילד שלי מוצלח.
&nbsp
ריק הבית אין חלב
לחם אין ולו כזית
אך מלא מלא הבית
זמר מפוחית ופרח
ונביחות כלבלב...
&nbsp
&nbsp

ילד הכרובית

יהונתן גפן
איטה מינר -איורים .
הוצאה מחודשת כנרת זמורה ביתן /2015
יצא לראשונה בשנת 1998
חבריו לכיתה צחקו עליו לעיתים קרובות. והם צחקו עליו משום שבאחד השיעורים הוא אמר למורה יוסף שהוא נולד בתוך כרובית .זה קרה בשעור רגיל ,בכיתה גימל רגילה. עמוד 13

ילד חולות

שוהם סמיט
איורים :ולי מינצי .
בהוצאת הקיבוץ המאוחד/2017
ששה סיפורים בעקבות ס.יזהר מחייו של ילד ארץ ישראלי

נשכח
"הילד עמד על הגבעה והביט בעולם .והילד היה הוא והעולם שמסביב היה ריק ועצום עם שדות ירוקים עד אין קץ ,ושמש חורפית גדולה ויוקדת " עמוד 24

ילד של אימא

צרויה שלו
כריסטינה קדמון -איורים
הוצאת כתר /2001

"כול מי שרואה את גור אומר מיד
זה ילד של אימא!

למעלה