"היום המצונן של מרחשון /2017

"היום המצונן של מרחשון /2017

כתבה:הילית בלום
איורים מקסימים ומושקעים של כינרת גילדר .
בסדרת: סיפורי שוש ומרחשון .

בהוצאת כנרת זמורה ביתן /2017 .
ובכן מיהו מר חשון? לתומי שיערתי שידובר בחודש הבא עלינו לטובה,
טעיתי .
מדובר בארנב חמוד,מר חשון שמו,מצונן מאוד,שאפו דלף ודלף ,
"שום צד לא היה נוח.כאב לו הראש.הוא נאנח אל האוויר".
לדבר היה לו קשה וכאשר דיבר שיבש את המילים
במקום מ' שומעים את האות ב',במקום נ' שומעים ד'.
זה עוד לא כול כך נורא,הבעיה שהארנבון החולה לא אכל ולא שתה ונחלש.
כאן מגיעה לעזרתו פילה חמודה ודאגנית,חברה טובה ושמה שוש,שנכנסה לבקרו ולא בידים ריקות,היא הביאה עימה סיר מרק שבישלה עבורו,וביסקוויטים.
מר חשון המצונן שמח בביקור,"רעש {העיסוק במטבח } היה נעים ומרגיע" שוש חיממה את המרק.ובזמן הזה,ביקש מר חשון מחברתו הפילה:
"אולי תספרי לי סיפור", סיפור על ארנב מצונן כמוהו ."סיפור על בישהו ככבודי" אבל לא בצדד "
הפילה מנסה את כוחה בסיפור,לה זה היוה אתגר,את דמיונה הפעילה ועמדה בו בהצלחה.יש לציין שבכול שעת הסיפור,השגיחה היא על מר חשוון ,ואף הצליחה {עד שהמרק יתחמם} ,לשכנעו לשתות לימונדה.
ומה לגבי הארנב החולה,תשאלו ?ובכן הוא היה קשוב,די מעורב,סקרן אפילו דרש פה ושם שינווים בסיפור שהתקבלו.בסיום המוצלח והמהנה,אף שאל שאלה מעניינת.
אבל ,שימו לב ,עיקר העיקרים הוא הסיפור שבתוך הסיפור,דאגתה של הפילה לבריאותו של הארנב .
האם הצליחה?.
סיפור חמוד על
ארנב מצונן עד למאוד.מר חשון

חברות איכפתית ונאמנה.שוש הפילה

דרך סיפור נרקם,
הרבה צחוק בריא .
ושל סוף פתוח ומעורר למחשבה.
ממליצה

יעלקר

Well-known member
מנהל
יום הדין של ג'ני מרקוס/הדסה מור/ספרי צמרת

זהו רומן ביוגרפי, היסטורי ופוליטי, המתאר את כל תחנות חייה של ג’ני מרקוס, אישה הולנדית עשירה שהגיעה לארץ ישראל בשנת 1873 כדי לבנות בית לישו המשיח בירושלים, ובד בבד השתתפה במרד עמי הבלקן למיגור האימפריה העות’מאנית מארצותיהם. את מרבית כספה היא תרמה לרכישת נשק למורדים, מה שרושש אותה כליל ועצר את השלמת בנייתו של המלון שלה בירושלים, עד שעלה עליו הכרת.
&nbsp
דרך תחנות חייה של ג’ני נפרשים אירועים היסטוריים מרתקים שהתחוללו במאה התשע-עשרה בפלשתינה, התנגשות בין אמונה דתית למלחמות פוליטיות, יחסי יהודים-ערבים, דמוגרפיה, חוקים ותככים פוליטיים, שג’ני חוותה אותם על בשרה במהלך הרפתקאותיה.
&nbsp
הדסה מור, ילידת ירושלים, היא סופרת, משפטנית ועיתונאית וזהו ספרה השביעי. האחרון ביניהם היה “אהבות בצל האפר”, בנושא השואה, שפרק מתוכו נבחר להופיע באנתולוגיה לספרות עברית.
&nbsp
http://www.netbook.co.il/Book.aspx?id=7751

יעלקר

Well-known member
מנהל
עד עצם היום הזה 8 סיפורים ראשונים /טוני רוס /כנרת

שְׁלשֶׁת הַתְּיָשִׁים • הַלֶּפֶת הָעֲנָקִית • הַשָּׁמַיִם נוֹפְלִים
אִישׁ־הַזַּנְגְּבִיל • שְׁלוֹשָׁה חֲזַרְזִירִים • כִּפָּה אֲדֻמָּה
זֶהָבָה וּשְׁלשֶׁת הַדֻּבִּים • גֶ'ק וּשְׁעוּעִית הַקֶּסֶם
הַסִּפּוּרִים שֶׁמַּתְחִילִים בְּ"הָיֹה הָיָה פַּעַם" וּמִסְתַּיְּמִים בְּ"עַד עֶצֶם הַיּוֹם הַזֶּה", 
הֵם חֵלֶק בִּלְתִּי נִפְרָד מֵעוֹלָמָם שֶׁל יְלָדִים.
טוֹנִי רוֹס, סוֹפֵר וּמְאַיֵּר בְּרִיטִי נוֹדָע, בָּחַר כַּמָּה מִסִּפּוּרֵי הָאַגָּדוֹת הָאֲהוּבִים עָלָיו, 
וְתָפַר לָהֶם לְבוּשׁ חָדָשׁ וְרַעֲנָן, מְלֵא הוּמוֹר וְצֶבַע.
"... טוֹנִי רוֹס מְסַפֵּר אֶת הָאַגָּדוֹת בְּשָׂפָה פְּשׁוּטָה, אֲבָל שׁוֹזֵר בְּתוֹכָן 
הוּמוֹר פָּרוּעַ וּמְלַוֶּה אוֹתָן בְּאִיּוּרִים מְלֵאֵי הַבָּעָה." - דֵיְלִי מֵיְל
&nbsp
http://www.kinbooks.co.il/page_10288

יעלקר

Well-known member
מנהל
יום אמא יום אבא/ אורה מורג / הוצאת דני ספרים

&nbsp
&nbsp

יעלקר

Well-known member
מנהל
ילד יום ילד לילה /עדנה מזי"א /כנרת

בַּיּוֹם נֹעַם הַמָּתוֹק מֵמֵס לְבָבוֹת, אֲבָל בַּלַּיְלָה הוּא עוֹשֶׂה רַק צָרוֹת! וְלָכֵן כֻּלָּם יוֹדְעִים שֶׁנֹּעַם הוּא בְּעֶצֶם שְׁנֵי יְלָדִים - יֶלֶד יוֹם וְיֶלֶד לַיְלָה. כֻּלָּם, חוּץ מִנֹּעַם!
&nbsp
הַמִּשְׁפָּחָה מִתְכַּנֶּסֶת לְהִתְיַעֲצוּת - הַאִם נֹעַם יַהֲפֹךְ סוֹף סוֹף לְיֶלֶד יוֹם גַּם בַּלַּיְלָה?
&nbsp
יֶלֶד יוֹם יֶלֶד לַיְלָה הוּא סִפְרָהּ הַשְּׁלִישִׁי שֶׁל עֶדְנָה מַזְיָ"א לִילָדִים.
&nbsp
קָדְמוּ לוֹ רַבֵּי–הַמֶּכֶר סָבְתָא עוֹד פַּעַם וְהַרְפַּתְקָה בַּתֵּאַטְרוֹן.
&nbsp
גַּם הַפַּעַם מְלַוִּים אֶת הַסִּפּוּר אִיּוּרֶיהָ שֶׁל מְעַצֶּבֶת הַתַּפְאוּרָה אוֹרְנָה סְמוֹרְגוֹנְסְקִי.
&nbsp
סִפּוּר מְלֵא הוּמוֹר לְכָל הַיְּלָדִים שֶׁעוֹשִׂים לֵילוֹת כְּיָמִים, וְגַם לְהוֹרֵיהֶם.
&nbsp
http://nuritha.co.il/he/node/28973

יעלקר

Well-known member
מנהל
לפעמים יום-הולדת זה דוקא יום נעים /אורה מורג /משכל

(ידיעות ספרים)
&nbsp
הכי טוב שיש יום-הולדת באמצע השנה, כלם מכירים כבר את כל הילדים החדשים בכתה, באים ליום-הולדת, ולא שוכחים להביא מתנות. אבל לי לא היה מזל. אני נולדתי דוקא בתחילת השנה, בין ראש השנה לסכות. וגם הייתי ילד חדש בכתה. לא היה סיכוי שמישהו יטרח לבוא ליום-ההולדת שלי. אמא אמרה לי, "אל תדאג עמי, תראה שהילדים יבואו," ועזרה לי להכין הזמנות, קשוטים והפתעות. אבל אני הייתי מתוח מאד וחיכיתי בקצר רוח ליום-ההולדת. ואז הוא הגיע...
&nbsp
https://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=870
&nbsp

יעלקר

Well-known member
מנהל
הידד ליום שונשוני מיוחד /ד"ר סוס /מודן

"אני והמון חברים שלי גם גרים כאן בכפר מקרוני, ומה שהכי נהדר - שכולנו לומדיםם בבית -ספר שונשוני". זהו בית-ספר יחיד ומיחד, רבגוני, צבעוני, ססגוני. בית-ספר שילדים אוהבים. עד שיום אחד נוחתת הגזרה: בית הספר עלול להסגר והתלמידים יאלצו לעבר ללמד בבית ספר רגיל בקרית-מרורים.ומה קורה אז?

https://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=35909

יעלקר

Well-known member
מנהל
עוגת יום ההולדת של פינדוס / כתב ואייר: סְוֶן נוֹרְדְקְוִיסְט

הוצאת קרן
&nbsp
פינדוס החתול חוגג שלושה ימי הולדת בשנה, סתם כך, מפני שזה נחמד. הבעלים של פינדוס - פטרסון, רוצה לאפות לו עוגת יום-הולדת ומתחיל בהכנות. ביצים - יש, סוכר - יש, חלב - יש. קמח? אין...
פטרסון ופינדוס ממהרים לעלות על האופניים לנסוע אל החנות לקנות קמח. אך בגלגל האופניים יש פנצ'ר. הם ניגשים אל המחסן להביא כלים לתיקון האופניים, אך המפתח למחסן נפל אל תחתית הבאר.
וכך ממשיכה העלילה להסתבך, פטרסון ופינדוס נקלעים להרפתקאות משעשעות הכוללות סולם ארוך, גרמופון ישן ושור רגזן. האם יצליחו במשימה ולפינדוס תהייה עוגת יום-הולדת טעימה?
סיפור מלא דמיון, על כך שלא תמיד האופן בו אנחנו תופסים את האדם האחר הוא באמת נכון, ולפעמים, אם רק נסתכל בתשומת לב, נבין שמה שנראה מוזר למתבונן מהצד, הוא בעצם הגיוני ופשוט.
סיפור מחמם לב על ידידות מופלאה בין זקן וחתול. הספר מלווה באיורים שנונים ומלאי-הומור ופרטים משעשעים המוסיפים לעלילה ממד נוסף.

על המחבר:
סוון נורדקוויסט נולד בשוודיה. הוא חלם להיות צייר, אך לא הצליח להתקבל לאף בית-ספר לאמנות. בשנת 1983 השתתף בתחרות איור ספרי ילדים וזכה במקום הראשון, וכך הצליח להגשים את חלומו. מאז הוא כתב ואייר ספרים רבים שזכו בפרסים. ספריו תורגמו לשפות רבות ונמכרו במיליוני עותקים.
עוד בהוצאת קרן מאת סוון נורדקוויסט: פינדוס עובר דירה
ביקורות:
"הספר מעמיד למעשה מתח הומוריסטי בין שני סוגי זמן: זמן העשייה הדרוש לביצוע משימה, וזמן הסיפור, ההולך ומתארך כל הזמן בגלל תקלות מצחיקות מאוד שבדרך. והתוצאה היא שיעור נפלא בחיוניותו של הזמן לשם חוויה ספרותית אמיתית."
(יעל דר, ספרים, הארץ, ספטמבר 2007)
"'עוגת יום ההולדת של פינדוס'... מלווה באיורים יפהפיים ומלאי פרטים... ונחשפים לערכים כמו נחישות, חריצות וחברות אמיצה - ומעל לכל דמיון עשיר... משקף בצורה נפלאה את הנושא של קביעת סטיגמות על אחרים ואיך נראים הדברים מהצד השני... הסיפור מקסים" (עדי פוגל-הולנדר, להיות משפחה)
"סוון נורדקוויסט... מציג ביד אוהבת שרשרת אירועים קומיים, מוזרים ומפתיעים שיספקו לילדים הנאה צרופה. האיורים המתארים את ההתרחשויות צבעוניים ומלאי חיים, ומבין השורות עולה מסר הרפתקני וסלחני של אהבת אדם וקבלת השונה."
(מיקה איתם, הורים וילדים, ינואר 2008)
"סיפור מצחיק ומחמם לב על איך שדברים משם לא נראים בדיוק כך מקרוב."
(אראלה פינקוס, פנאי פלוס, דצמבר 2007)
&nbsp
http://www.kerenbooks.co.il/index.php?book=52624

יעלקר

Well-known member
מנהל
ביום שאחותי נעלמה /רווה שגיא/ ספרות עכשיו

&nbsp
ביום שאחותי הגדולה רחלי נעלמה כאב לי הראש".כך נפתח סיפורו של נדב, נער בן שתים - עשרה ממושב בגולן, המנסה לפתור את חידת היעלמות אחותו הגדולה במהלך חופשת הקיץ. קולו של נדב, נער סקרן ונבון, מוביל את הקוראים במהלך ימי החיפושים במעין מסע התבגרות אישי, על רקע נופיה המרהיבים של רמת הגולן
&nbsp
https://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=45274

הזרה 111

New member
היום של שושו השחרור | לילך ערמוני-שמעוני

בֹּקֶר אֶחָד מַחְלִיט שׁוּשׁוּ הַשַּׁחְרוּר לַהֲפֹךְ אֶת הַיּוֹם הָרָגִיל שֶׁלּוֹ לְיוֹם מְיֻחָד.
לַמְרוֹת הַתִּכְנוּנִים וְהַמַּאֲמַצִּים הָרַבִּים, הַתָּכְנִית הַיָּפָה שֶׁלּוֹ מִשְׁתַּבֶּשֶׁת.
לְעֶזְרָתוֹ מַגִּיעָה דְּמוּת בִּלְתִּי צְפוּיָה, וּמְגַלָּה לוֹ דְּבָרִים שֶׁלֹּא יָדַע עַל עַצְמוֹ
&nbsp
&nbsp

הזרה 111

New member
זה לא היום של יולי‏ - יוטה באואר / קירסטן בואה

"יש ימים ששום דבר לא הולך. גם ליולי יש מין יום כזה, וקורים לו המון דברים מעצבנים. הוא אפילו איבד את התולעת הזוהרת שלו, שהוא כל כך אוהב. מה יהיה?
המאיירת יוטה באואר והסופרת קירסטן בואה הן יוצרות הסידרה המקסימה שעוקבת אחרי עלילות יולי, ילד גן, שנתקל בכל פעם בבעיה חדשה."
&nbsp
&nbsp

יום העצמאות של יעל

של רבקה אליצור
ואורנה סמורגונסקי
ובערב החג ...
"הכול שמחים, הכול שרים,רוקדים וצוחקים ..ויעל בוכה.
את ההורים לפתע בחגיגה איבדה.

יום החרגול וימים אחרים

דורית אורגד
קריאת עשרה
הוצאת הקיבוץ המאוחד
בסדר הפרקים
*יום הים ,*יום החרגול ,*יום בית הספר,*יום הגשם הראשון וכו
את עלילת הספר ,אני כבר לא זוכרת .

יום הולדת /דפנה בן צבי

איורים:עופרה עמית
שירים לעמליה
עמוד 10