הסוד

הסוד

בעקבות הספר "הסוד של פלוריאן "חוה ניסמוב .מזמינה להעלות
ספרים שבכותרתם המילה סוד .
גם שירים .
בסודי סודות ....

זרעים של מסטיק /לאה נאור

"לנטע ולי יש סוד נחמד
שעוד לא סיפרנו לאף אחד .

אנחנו זרענו מתחת לפלסטיק
זרעים של מסטיק ,זרעים של מסטיק
"

https://www.youtube.com/watch?v=lnwGB24tLyc

יעלקר

Well-known member
מנהל
סודות אפלים / דורית אורגד /הקיבוץ המאוחד

"איזו הסתבכות מיותרת," אומרת מנהלת בית-הספר לתלמידי כיתה ז` 5 ומוסיפה, "כך קורה בדרך כלל למי שמסתיר דברים." מה הסתירו דגדן, אביב ויואב? איזה סודות אפלים יש להם? ומדוע רוצה הניה, מחנכת הכיתה, לעזוב את בית-הספר לפני תום השנה? איזה סוד נוצרת היא בלבה? סיפוריהם האישיים של הנערים, גיבורי הספר, מרתקים ומרגשים וסיפורה של הניה מעניין לא פחוח ונוגע ללב. העלילה המורכבת סוחפת ומעוררת הזדהות והדמויות הפועלות נחרטות עמוק בזיכרון. הסיפור "סודות אפלים" נמנה עם הספרים שנכנסים ללב ואינם עוזבים את המחשבה גם אחרי גמר הקריאה.
https://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=4541
&nbsp

יעלקר

Well-known member
מנהל
גילוי סודות / עמית גולדשטיין לירן/ספרית פועלים

&nbsp
חבורת מבוא האלה, הרי הם נועה, שוקי וגונן הגרים ברחוב בשם זה. יום אחד הם מגלים שמשהו קורה לרינת, היא בוכה הרבה, נעלמת ובורחת להם. מה קורה לה? מדוע סבתא גילה מספרת את סודה רק לרינת ומהו הסוד שהיא מסתירה. הילדים מתמודדים עם סודות גדולים אבל כשהם מפענחים ומבינים אותם הם חכמים יותר. עמית גולדשטיין-לירן ילידת הארץ, נשואה ואמא לשתי בנות, עורכת דין במקצועה וגרה בכפר סבא. כתבה ספר מתח למבוגרים ``קצה חוט``. זהו ספרה הראשון לילדים ולנוער, והוא פותח סדרה בשם ``חבורת מבוא האלה``.
http://www.booknet.co.il/prodtxt.asp?id=9373#.WP-FVfnyupo

הטיסה הסודית של הדס

יונה טפר כתבה .
איורים: רעיה קרס. בהוצאת הקיבוץ המאוחד/2011

"מתי נגיע ?"
שאלה הדס את זיזי כשסימה לאכול
הארנבת חייה, עוד מעט ....עוד טיפת סבלנות "

טיסה פלאית של הדס אל סבא וסבתא הרחוקים,שאליה היא כול כך מתגעגעת .

נקודה למחשבה

וסוד הארמון השקוף .
כתבה :נאוה מקמל עתיר .
איורים הילית שפר . .
בהוצאת ידיעות אחרונות ספרי חמד/2011
את נקודת החן מעל השפה העליונה,העוברת מדור לדור לא קיבלה יורשת העצר החדשה,והמהומה בבית המלוכה הרקיעה שחקים. שנים נצרו את הסוד. עד שהנסיכה המיוחדת מלמדת את הכול מה חשוב באמת.
ענוד 26 נקודת חן זעירה מעל השפה היתה מצירת מדי יום מיס גרת, על פני הנסיכה יורשת העצר .
איש מחוץ לארמון לא ידע על הסוד,ואיש לא גילה דבר ."

סוד של מישהו אחר

אור-לי רובינשטיין קצפ
איורים: כרמל בן עמי .
הוצאת הקיבוץ המאוחד/2015
סבתא מעודדת את גיל לספר על הסוד הנורא של גאיה."לגאיה יש סוד על הגוף שלה"....... -שתקתי ".
לגאיה חברתה, סימנים רבים על גופה על גבה וזרועותיה -את סודה סיפרה לגיל .
וכך אמרה סבתא
"סוד נורא מבטל הבטחה וגם שבועה"
על גאיה וגילי החברות הטובות, והסוד שהוא סוד,סוד שאסור עוד לשמור!.

הזרה 111

New member
זה לא סוד - דפנה שריר

יצא לאור ע"י הוצאת סירקיס.
&nbsp
"אורי מגלה שאמו בהריון. הוא שואל שאלות אך נתקל בחומה של מבוכה ושתיקה. אמו של חברו הטוב, דרור, המצפה אף היא לתינוק, מספרת לילדים על מה שמתרחש בגופה, היא נעזרת בסיפור אהבה בין ביצית ששמה עו לבין זרע ששמו בר היוצרים יחד - עובר. כך נוצרים בספר שני רבדים: סיפור על ילדים המגלים את סודות המין וסיפור אהבה חינני וציבעוני בין הביצית והזרע, המיועד להקראה גם לגיל הרך. המחברת, דפנה שריר, היא מורה שהתמחתה בחינוך מיני לילדים ובהדרכת מורים בנושא זה. בספר זה לא סוד היא מעבירה את המסר החינוכי שלה האומר שחשוב לתת לילדים מידע מלא ומדוייק על עובדות החיים. כשהילדים שואלים "איך נוצר תינוק?" - הם ראויים לתשובה, וכשהם מגלים התעניינות בגופם ובמיניותם הם ראויים להסברים על המתרחש. הספר עוסק בנושאים אלה בפתיחות מירבית וללא התחמקות. בכך הוא עוזר לילדים, וגם להורים, להתגבר על המבוכה וליצור מערכת יחסים גלוייה ובריאה."
&nbsp
&nbsp

הזרה 111

New member
"סוד המכשפות" מאת עפרה גלברט אבני:

"יום אחד החליט אחד הגמדים מהספור ''שלגיה ושבעת הגמדים'' לצאת ולחפש מנין באות המכשפות הרעות אל סיפורי הילדים. היה זה הגמד השביעי, הקטן מכולם. שמו היה מיקון. מיקי-קטן. קטן שמנמן, ואוהב הרפתקאות. וכך, בלילה, כאשר שלגיה וששת הגמדים האחרים שקעו בשנה, קם לו מיקון בשקט, לבש את בגדיו הירוקים, נטל פנס גמדים קטן ויצא לדרך. בשקט ובזהירות הושיט רגל, ועוד רגל, ויצא מתוך הספור...."

הזרה 111

New member
סוד הבית הוורוד | עפרה גלברט-אבני

"כבר ביום שעברו לבניין חדש הרגישה דניאל שמשהו לא בסדר בו. זה היה כמו לעבור לבית נטוש. החצר היתה מוזנחת, חדר המדרגות היה מלוכלך וכל התריסים בבניין היו מוגפים, כאילו אף אחד לא גר שם.`` לא די שדניאל ורועי עוברים עם הוריהם דירה באמצע השנה ועליהם להסתגל לשכונה חדשה ולחברים חדשים, מתברר להם שהילדים מכנים את הבניין שלהם ``הבית הוורוד`` ומסרבים לבוא אליהם. אבל אז הם פוגשים את מוש, הזקן המוזר, ומגלים שהבית אכן צופן בחובו סודות, מה שהופך את חייהם בבית הוורוד ובשכונה החדשה למלאי מסתורין והרפתקאות. סיפור מותח, מרגש ומעורר מחשבה."
&nbsp
&nbsp
&nbsp

הזרה 111

New member
סוד האגם המלוח / מירב משולם

"החיים ביער הירוק שקטים ושלוים, עד שיום אחד מגלות החיות שהאגם המתוק שלהן הפך מלוח ! משלחת חיות יוצאת לבקש את עזרתה של קונציאלה, מכשפת היער. האם תעזור להן קונציאלה? האם ישוב האגם להיות מתיק? ואיזו הפתעה מסתתרת באגם? "סוד האגם המלוח" הוא ספר ראשון בסדרה "מסיפורי היער הירוק". מירב משולם היא זמרת קלאסית המופיעה באופרה הישראלית החדשה, בקונצרטים ברחבי הארץ, ומקליטה בשביל קול המוסיקה. בוגרת האקדמיה למוסיקה ע"ש רובין והחוג לתורת הספרות הכללית באוניברסיטת תל - אביב. יעלי זיו, בת קיבוץ כפר הנשיא, חיה ביודפת, עוסקת בגרפיקה ובאיור."
&nbsp
&nbsp

הזרה 111

New member
סוד עם כנפיים / יונה טפר

"קשר סודי נרקם בין אייל, שחקן הכדורגל המקובל בחברה לבין בר, ילדה סגורה ומתבודדת, המכונה בכיתה "קופיפה". בהדרכת סבו של אייל הם מטפלים ביונים של גברי, חברו הרגזן של סבא, המאושפז בבית חולים. השניים נקשרים בעבותות אהבה לגוזל הקטן וגם זה לזה. אייחל מגלה את חכמתה ומסירותה של בר, הנחבאת מאחורי דמות "הקופיפה" השתקנית, ונוכח שלא קל להתייצב לצדה של ילדה השונה משאר הילדים. יחד הם חווים תקווה ופחד, אכזבות והישגים ומצפים לראות האם חמי, גוזל הטיפוחים שלהם, יהפוך ליונת דואר יפהפייה. כי גם בעידן האינטרנט לא פג קסמם של מכתבים משמים."
&nbsp
&nbsp

הזרה 111

New member
סוד האנדים - אן נולן קלארק

"מאז שקוזי זוכר את עצמו הוא חי במרומי הרי האנדים, חבוי ומוסתר מעיני העולם, כשלצידו רק צ'וטו הזקן, רועה הלאמות. קוזי וצ'וטו, בנים לשבט האינקה העתיק, חיים את חיי המרעה השלווים בין הצוקים הפראיים ומקווי המים הצלולים. אך חייו של קוזי אינם שלווים כלל וכלל. שאלות רבות מטרידות אותו: מאין בא? מי היו הוריו ומדוע אין לו משפחה ? שאלות אלה מביאות אותו לצאת למסע גורלי, מסע אל העמק שבמורדות ההרים, מסע אל עולמם של בני האדם. האם ימצא את מבוקשו? או אולי יבין את משמעות הפתגם האינדיאני העתיק: "אל תצטער אם חיפושיך סובבים במעגל"? סוד האנדים הוא סיפור עלילה פיוטי ושיר הלל לגדולתה של ממלכת האינקה בימי קדם, לפני בוא האדם הלבן ובתקופה שבה רק ההרים הפראיים היו שותפים לגורלה. זה סיפורם של בני השבט ששרדו ומבקשים גם היום לשמור על כבודם ולזכור את ימי תהילתם. אן נולן קלארק (1995 - 1898) נולדה בארצות הברית וחיה שנים רבות באמריקה הדרומית, שם לימדה בכפרים של צאצאי האינדיאנים. כך זכתה, לדבריה, בהשראה לכתיבת ספריה. סוד האנדים (1953), שבזכותו הוענק לה פרס ניוברי, הוא ספרה הראשון הרואה אור בעברית. "מעמק נסתר בין פסגות ההרים בפרו מגיע הסיפור העדין הזה והנדיר ביופיו." הורן בוק, כתב עת לספרות ילדים."
&nbsp
&nbsp

הזרה 111

New member
יש לי סוד - מרים ילן שטקליס

שירים וספורים ספר שני
יצא לאור ע"י הוצאת דביר,
&nbsp
בשיר "יש לי סוד", [12], יש חלום מלכות סודי. הילדה המספרת היא פליטה יתומה, מעין סינדרלה עלובה, שקיבלה מידי עננה לבנה אחת, נעליים ושמלה לשבת. אבל מלכותה כל כך סודית שאין לה מקום גילוי בעולם, ואין לה מקום הצפנה אפילו בלב. אומרת הילדה:
&nbsp
"יש לי חלום ויש לי סוד,
ושניהם שלי כל כך מאוד.
ואנה אלך איתם?
ואל מי אביא אותם?
והיכן אחביא אותם?
והם כל כך יפים -
היכן?
לא כאן, לא כאן... '
..............
ואקח את הסוד,
ואקח את החלום,
ואחביא אותם שם,
על קצה הירח המחייך.
ומשם - איש לא יקח אותם,
ושם כל כך רחב המקום,
לא צר כמו המקום שבלב.
לא צר, לא עצב.
ופתאום - גם אמא שלי -
לפתע תשב -
שם, בצל, בצד.
והיא לי, היא לי,
ואני הבת!..."
&nbsp
הירח הוא ממלא המקום של החבר: על קצה חיוכו תולה הילדה את הסיפור הגואל, שהלב הבודד שברשות היחיד איננו יכול לשמש לו מקום מסתור של קבע, משום שהוא "צר" ו"עצב". רק באמצעות הירח-החבר יבוא הסיפור אל מימושו וסיומו, ויאחד את האם האבודה עם בתה. אבל הירח אינו חבר ממשי, הוא רחוק, ומציאותו משתנה חליפות. ואמנם כל מחשבות הילדה על הסיפור שיסופר הן בגדר של איזו תקווה לעתיד, שלא השיר ולא החיים יכלים לתת לה הבטחת התגשמות.
הסיפור הוא מעין "משה בתיבה", שאי אפשר להחביאו אלא יש להסתכן ולשולחו אל מישהו אחר ולשתפו בו, רק אז מתרחב הסיפור ונשלם וממלא את ייעודו כמנחם וגואל" (מ'סיפורים וחלומות – עיון בשיר "חברות" מאת מרים ילן-שטקליס').
&nbsp
&nbsp
&nbsp

סוד

מילים: ענת שרים
לחן: אלדד שרים

"אני שומר עמוק בלב
הרבה מאוד סודות
ויש לי חשובים יותר
וחשובים פחות
וכשאומרים לי לילה טוב
ומכבים האור