קראתי היום את הספר ''חנות הגלידה של פרנצסקו

יעלקר

Well-known member
מנהל
קראתי היום את הספר ''חנות הגלידה של פרנצסקו

טירלי''/תמר מאיר. במילה אחת-מקסים.

חולית כבר כתבה עליו וציינו גם את הכתבה עליו. בדףדף מצאתי את זה-
הפורענות המתקרבת מסומנת באיוריה של יעל אלברט באמצעות שינוי מובהק בצבע הרקע של הדפים, מצהבהב אופטימי לגוני אפור וכחול קודרים. המופע הראשון של המילה 'מלחמה' מיוצג באיור בדגלי גרמניה הנאצית, בטנק ובחיילים חמושים, במגן דוד ובכיתוב Juden על חלון ראווה וכן בטלאי צהוב על מעיליהם של עוברים ושבים ברחוב. הטקסט אינו מזכיר מילים כמו 'נאצים', 'גזע', 'גטו', 'גירוש' או 'מחנה' ומסתפק בהסבר כללי: 'המשפחה של פטר כן פחדה. פחדה מאוד. הם היו יהודים, ובהונגריה, כמו בגרמניה השכנה, לא רצו בהם יותר, למרות שהם לא נלחמו באף אחד, ולא עשו רע לאיש'. ההחלטה של פרנצ'סקו טירלי מוצגת כפועל יוצא של היותו אדם: 'אבל מה יהיה עם השכנים שלי? מה יהיה עם המשפחה של פטר? [...] מישהו צריך לעזור להם. מישהו צריך לתת להם מחסה, לעזור להם להתחבא, [...] אני אעזור להם, אני המישהו!'. מתיקות הגלידה כמטפורה לאנושיות מיטיבה מופיעה שוב בסוף הסיפור: 'כך או כך, ידע פרנצ'סקו, מה שעשה גדול ומתוק יותר מכל כדור גלידה שמכר או אכל בחייו.'
הספר נחתם באחרית דבר, המציגה את העובדות ההיסטוריות לצד תצלומים של גיבורי הסיפור.

הסברים מאירי עיניים ,נפלאים לספר.

http://www.dafdaf.co.il/Details.asp?MenuID=1&SubMenuID=131&PageID=4301&Ot=%E7
שזה ספר נפלא כבר אמרנו ..לא?..

קראתי גם את הספר ''הבית ברחוב מיאו''/גיל חובב, על זה נאמר ''לא דיבר אלי...בכלל''.....

רציתי לקרוא את תמר וחידקונית הדקל האדומה אבל נאמר לי שטרם היגיע לחנויות. נחכה בסבלנות. המשך ערב נעים ואם אפשר קצת קריר....

יעל מה אגיד

ומה אדבר,-כול הכבוד לך!
,
באמתחת ספרים נוספים שהספקתי כבר לקרוא ,לאחר החג
הארוך,שבו הנכדים יחזרו למסלול,אחזור אף אני למקומי.
בינתים לילה טוב ותודה על ההתיחסות הרבה . ממני

אשלינג3

New member
ואני קוראת את הספר המזודה של גברת סנטקליר

ספר שפעם נטשתי אבל הפעם הצלחתי לקרוא בו

אשלינג3

New member
המזוודה של גברת סינקלייר לואיז וולטרס

רוברטה עובדת בחנות ספרים ישנה ומידי פעם היא מוצאת מכתב אישי או אגרת שמצורפת לאחד הספרים
כל הפרטים אלה לא כל כך קשורים לספור האישי שלה שגם היא לא יודעת אותו
אנחנו מגלים איתה לאט לאט שהחיים שלה במשפחתה הם לא בדיוק מה שחשבה.
האגרות המכתבים הלא קשורים הם כמו ממתקים שמוסיפים לעוגה וזה מפליא כמה הם מרגשים. יחד איתם משולבים מכתבים שמתארים את ספור האהבה של סבא שלה לסבתה שהיא עכשיו בת מאה ועשר ולא מתקשרת. ואז מתגלה סוד
מסעיר באחד המכתבים ובמשך רוב הספר אנחנו הקוראים
לומדים איתה את הדמות את הספור של הסוד המסעיר
ספר מרגש ומקסים

למעלה