בַּאסְט מַיי בַּאפֶרְס!

DalaGStanator

New member
בַּאסְט מַיי בַּאפֶרְס!

מעולם לא חשבתי שיהיה כבר למה לצפות באשר לזיכיון הזה בישראל, אבל הנה זה קרה. לראשונה מזה שמונה, אם לא עשר שנים, נכתב ויצא לאור תרגום לעברית של ספר המבוסס על Thomas & Friends! הספר החדש (בארץ) מבוסס על הסרט Tale of the Brave מ-2014, שדובב לעברית כ-"סיפור על אומץ" ושודר בהופ! ב-2016, עם תחילת שידורי סרטי תומס בישראל. הספר תורגם ל-"סיפור קטן על אומץ לב גדול", והוא זמין כבר היום באתרי הספרים המובילים והחנויות. בנוסף, את התרגום אף עשתה בדיוק מי שחשבתי שתתרגם את ספרי ה-"גולדן בוקס" לעברית אם יגיעו לארץ - סיגל גפן. הסיבה לכך היא שסגנון האיורים של טומי סטאבס הזכיר לי מאוד את האיורים המופיעים בספרי דיסני המאוירים (דוגמת "לשבור את הקרח: סיפורי קיץ"). אמנם זאת לא "סדרת הרכבות" (שאני כבר מזמן נואש שיתרגמו לעברית), אך גם לגלות את העובדה שחזרו בכלל לתרגם ספרי תומס לעברית היה סופרקאליפרג'ליסטיקאקספיאלידושס בעיניי. אני עדיין מחכה לתרגום של "סדרת הרכבות", ושיתחילו גם להפיץ את הפרקים והספיישלים המדובבים החדשים ב-DVD, אבל עכשיו שמצאתי את זה, אני כבר בטוח סופית שקיים סיכוי גדול. אין לי כל ספק שאני השפעתי במידת מה על מחקרי השיווק של החודשים האחרונים. מי יתן ויתורגמו גם העיבודים של הספיישלים האחרים, וכמובן גם "סדרת הרכבות" המקורית.

למעלה