עדין חם ביום, אבל בערב נעים ואפשר כבר לנשום אויריותר צח.

הענן שהלך נגד הרוח "

יוסי גודארד דני קרמן . הוצאת הקיבוץ המאוחד/2011
שלג ירד על העיר מודעין .
"מכול המדינה נהרו סקרנים
אל מודיעין לראות את הפלא.
גם חזאי מזג האויר מהר לעיר
ופרץ לשידור ישיר בטלויזיה :
"פעם במאה שנה יורד שלג על מודיעין,
ואנחנו זכינו לראות אותו.
איזה יופי!"

אקו ולוגי

תמר אדר . סיפור אקולוגי לילדים . בהוצאת אגם/2008
"אישם בבית קטן ליד גן חי לו אקו.
בכול בוקר יוצא אקו לטיול בגן .
אקו אוהב לטייל בין העצים,
לנוח על הספסל,
להריח את הפרחים,
להתבונן בנמלים,
להביט בדגים,
להקשיב לציפורים,
ולנשום את האויר הבריא והצח. "

יעלקר

Well-known member
מנהל
כמו אוויר לנשימה טרי מקמילן /אור-עם

סאוואנה ג`קסון היא אישה מושכת ומשכילה, בת שלושים ושש ועדיין לא נשואה. היא על סף מעבר לעיר אחרת, עייפה מלהיות לבדה ועייפה מלהסביר מה היא מחפשת: ``שלוות-נפש, מקום שאני אוכל לקרוא לו בית. אני רוצה להרגיש שאני חשובה בשביל מישהו.`` אחרי אחת-עשרה שנות נישואין, ברנאדין האריס קיבלה את הבית, את הבי-אם-וו ואת הילדים, אבל מנהלת-חשבונות לבנה בת עשרים וארבע זכתה בבעלה. ``היה נדמה שתמיד היה לה בעל. הדבר היחיד שהיה ברור לה עכשיו היה שהיא הולכת להיות גרושה בת שלושים ושש עם שני ילדים.`` עם מרשם לכדורי-הרגעה וחפיסת הסיגריות הראשונה שלה, ברנאדין יוצאת לחיים לבדה. רובין סטוקס, אשת-ביטוח מצליחה, מתאוששת מאהבה חסרת-סיכוי. ``אומרים שאהבה היא כביש דו-סטרי. אבל הדרך שאני נוסעת בה כבר שנתיים, היא דרך עפר.`` אחרי חודשים של דיכאון, מסעי-קניות חסרי-מעצורים ורומנים עם כל הגברים הלא מתאימים, היא ``נחושה בדעתה ללמוד להבחין בין `הגבר האמיתי` למתחזים.`` ולו גם תצטרך לעצב את ``הגבר האמיתי`` בעצמה, מאפס. גלוריה מאתיוס היא בעלת אחת המספרות הבודדות לשחורים בפניקס. אהבות נכזבות דחפו אותה למצוא נוחם ושלווה באל, בשערם של אחרים, באוכל ובבנה המתבגר. אבל טריק כמעט בן שבע-עשרה, וריבונותה המוחלטת כאם עומדת להסתיים, גלוריה חייבת לחשוב על עתידה. ``אבל כיצד את מצליחה לבנות חיים לעצמך, אחרי שנים של נכות חברתית ופשיטת רגל רגשית?`` אלה גיבורות הרומן החדש של טרי מקמילן - ארבע נשים אפרו-אמריקניות, התומכות זו בזו ונתמכות אישה בידי רעותה, בעודן מחכות לגבר, שיהיה להן כמו אוויר לנשימה. באמצעות מערכות היחסים המורכבות שלהן, מציירת הסופרת דיוקן כן, כואב, חודר ומרגש במיוחד, של חברות בין נשים. הסופרת טרי מקמילן מציגה את האישה השחורה של שנות התשעים. אישה עירונית, עקורה משורשיה, חסרת-מנוחה, חכמה, סקסית, רחוקה משלמות, צינית ולעתים מצחיקה עד דמעות. הגיבורות ברומן כמו אוויר לנשימה כובשות את הקורא בניגודים שביניהן. זהו הרומן הראשון של טרי מקמילן, שהפך, עם הופעתו, לרב מכר.
&nbsp
http://www.booknet.co.il/prodtxt.asp?id=5679#.WCDFVtQrKXY

חרצית10

New member
מתוך הורי נפרדים/רפי רוזן.

שניהם הביטו בי באהבה,
הם אהבו אותי תמיד.
אבל הפעם, לא הבנתי מה
היה במבטם...ובאויר...

למעלה