צ'רלי ומעללית הזכוכית

צ'רלי ומעללית הזכוכית

כתב :רואלד דאל
איוריים קוונטין בלייק .
100 שנה להולדתו של הסופר רואלד דאל.
ומהדרות חדשות של ספרי רואלד דאל ,יצאו לאור בהוצאת כנרת זמורה ביתן
הספר הראשון שעליו אמליץ הוא צ'רלי ומעללית הזכוכית .
קראתי את הספר,נהנתי וצחקתי ,והדבר הראשון שעליו חשבתי בעקבות מספר אירועים בספר,מה הייתי עושה אילו מר ונקה היה מציע לי לקחת את הויטמין שרקח,אותה גלולה של ויטמין המצעיר את הלוקח בעשרים שנה כבר בכדור הראשון ,האם הייתי לוקחת או מסרבת ...
פנטזיה נהדרת כמשאלה כמוסה כך סיכמתי לעצמי,דילמה ולא רק ,..
דרך הכתיבה של רואלד דאל סוחפת,מסקרנת מהפנטת את הקורא בקטעי מתח ,
שיאי הפתעה,פתרונות יצרתיים כעל כנפי הדמיון,מפגש עם יצורי חלל נוראיים ומפחידים ועם הוויה אקטואלית של רצינות,כיבודי כבוד,תחרויות אישית,השגיות, כמו בחיים.
הדמויות שרואלד דאל יוצר וקורא להם בשמות שונים,משונים ומצחיקים עם נגיעה למוכר,מעלה חיוך על שפתי הקורא.חוט בלתי נראה של הסכמה נשלח לעבר דמות מצאותית שעולה לפניך כהרף עין .
מר וונקה בתפקיד הראשי,מוביל,מחליט,מבצע,מציע,הסבים והסבתות ההורים מר וגברת בקט וצ'רלי מתלווים בעל כורחם במסע לחלל במעללית מזכוכית וחויים חוויות שלא ישכחו .
ממליצה מאוד

קטע מתוך הספר

"מצנחים!" אמר מר וונקה בבוז. "מצנחים נועדו לאסטרונאוטים ולנמושות! בכול מקרה,אנחנו לא רוצים להאט.אנחנו רוצים להאיץ.כבר אמרתי לכם שעלינו לנוע במהירות הבזק בטרם נפגע, אחרת לעולם לא נוכל לפרוץ לנו דרך בגגו של מפעל השוקולד. " עמוד 92
רגעים של חרדה והחלטה של מר וונקה .
הספר צ'רלי ומעללית הזכוכית יצא לאור בשנת 1972. בעברית הספר ראה אור בשנת 1982 בשם :צ'רלי ומעופפלית הזכוכית .
הוצאת זמורה ביתן /2016 מסדרת מרגנית /ספרי מופת לילדים ולנוער .

למעלה