"האמת על אבא שלך "/2015

"האמת על אבא שלך "/2015

כתבה:לורי לנסנס,תסריטאית וסופרת של רבי מכר .
מאנגלית:אמנון כץ
בהוצאת כתר 2015
יצא לראשונה 2005 .
הספר "האמת על אבא שלך"
לוקח את הקורא לעין הטבע על יופיו,הדרו,ואכזריותו.שם בתוך עין
הטבע הפראי,עקבתי אחר גיבור הסיפור וולף הנער הבוגר בן השמונה עשרה,ושלושת הנשים :נולה-הסבתא,ברידג'ט- הבת,וון- הנכדה,שאיבדו את דרכם באיזור,הררי קשה ומאיים.
המקום על,מדרונותיו,צוקיו,סלעיו,והתהום הפעורה סוגר על הקבוצה המחפשת דרך ונתיב לחזור שפויים ובריאים לביתם .
מפגש נוצר בין הנשים,למספר הסיפור הנער וולף.מפגש שימשיך גם בעתיד וולף מספר איך הכול התחיל
" בסדר.אקח אתכן אל האגם הנסתר ",אמרתי "אבל אני לא נשאר איתכן "עמוד 31 .מסתבר שלגורל תוכניות משלו .
מה היו הסיבות של בנות משפחה דוויין, לצאת ליעד בשם "האגם הנסתר",מתחת לצוק המלאך,ומנגד מה גרם לוולף לצאת באותו יום,זאת אשאיר לקורא.
דבר אחד קרה,מרגע שצעדיהם השתלבו הם נשארו במשך חמישה ימים יחד .
אבודים,מיואשים,לעיתים הוזים,במצב גופני ירוד,מפציעות ורעב,מפגעי מזג האוויר של קור נוראי,רוחות סוערות,גשמים,שלג מקפיא, ומסתור אין ,מתכננים הם את צעדיהם, כשברקע מתקרבים קולותיהם של חיות טורפות מזי רעב .
כול העת,הם אינם מרשים לעצמם ליפול או להכנע,למרות חוסר האונים הם מחפשים נתיב לחיים כשהם ממריצים אחד את השני,מעודדים, מאמינים ומספרים על סימנים שונים לאות לטובה שיצאו מהסכנות,אחד לשני מספרים חלומות,שוקעים בהזיות,מושכים אחד את השני,בעליות או בירידות, מטפלים בפצעים שהזדהמו בעזרת צמחים,ושוב נלחמים על חיי כול אחד .
במהלך הנסיון לצאת מהמקום הצוקי הנורא ,ברגעי ההתמודדות על איום חייהם,מתגלים סיפור חיי הנשים,על אופים והקשר ההדוק והמשפחתי,ומנגד סיבת השפעת "צוק המלאך "על הנער וולף,שחזר אל ההר.וכן על הקשר ההדוק עם חברו בירד, וחייו הלוא קלים עם אביו פרנקי .
הכתיבה מסחררת,שופעת בתיאורי טבע נפלאים,על תיאורי הנופים וצוקי ההרים והצמחיה.
התמודדות עם האירועים המשתנים העוברים על גיבורי הסיפור,והאיטראקציה המיוחדת בינייהם,סוחפים את הקורא להמשיך יחד איתם .
גם אחרי שסיימתי לקרוא את הספר המשכתי להרהר,על גורל ואהבה, על החלטות אמיצות,על משפחות ודרך חייהן,על אב ובן,ושוב אב ובן ,ועל סופרת אחת שטוותה סיפור מרתק "האמת על אבא שלך"שחוטיו נשזרים למארג אחד.
ממליצה .
לקרוא להכיר ולגלות פרטים נוספים ומפתיעים .

קטע

"אבל הספר שבו התעמקתי יותר מכול היה "ההר במדבר " קראתי על איזורי החי והצומח המגוונים על ההר ,שמשתנים מבתה מדברית עד יער אלפיני .הפרקים על הילדים האמריקנים שחיו למרגלות הרכס והאמינו שבהר מצוי מרפא לכול מחלה ,גופנית או נפשית ריתקו אותי ."
עמוד 69
וולף מספר על הספר שקרא ,ספר שעזר לו בתקופה הקשה בהר להציל את נולה ווון .

אשלינג3

New member
יפה

אני אוהבת לקבל מידע על ספרים מספר אחר

בדרך כלל זה מוביל לספר שהוא מענין במיוחד

אשלינג3

New member
האם יש עוד פרטים על הספר ההר במדבר

מענין אם קיים באמת ספר כזה

אשלינג

בוקר טוב.תודה על ההתיחסות.
האם קיים שם כזה ההר במדבר,אינני יודעת.אבל בהחלט מתאים
גם כשם לספר .
רציתי לספר לך,כאשר קראתי את רגעי ההשרדות,בספר "האמת על אבא שלך "נזכרתי בספר "חזרה מטואיצי "
קראתי לא מזמן שמתכוונים להכין מהספר סרט ומדובר בסיפור השרדות אמיתי . לגבי סיפור המסגרת בספר "האמת על אבא שלך "לגמרי מפתיע .
קישור לספר "בחזרה מטואיצ'י "
http://www.booknet.co.il/prodtxt.asp?id=45063#.VtUzBHlum1s

חרצית10

New member
ספורים על הישרדות הם ספורים מענינים ומרתקים. אפשר ללמוד כאן

על אופי והתנהגות בזמן מצוקה. מזכיר לי את רובינזון קרוזו.

למעלה