בחורף נאלצים רבים לבקר במרפאות ולפגוש רופאים ואחיות.

חרצית10

New member
בחורף נאלצים רבים לבקר במרפאות ולפגוש רופאים ואחיות.

שירים וספורים על רופאים ואחיות.

חרצית10

New member
מתוך מר דיגידוג/רוג'ר הרגריבס.

באותו יום יפה,
הוא דגדג כל עובר ושב,
הוא דגדג את הרופא
ודגדג את השרברב.

חרצית10

New member
דוקטור אברבנאל/שלומית כהן אסיף. מתוך מחשבות שאינן רוצות

לישון.
הייתי חולה מאד
והיה לי חום.
דוקטור אברבנאל בא לבדוק.

דוקטור אברבנאל בדק ובדק:
''ידידי, יש לך בבטו חידק,
אורח ליום יומיים,
מה אתה רוצה בינתיים:
זריקה או כדור?''
עניתי:''כדור,
ודאי שכדור!''

יעלקר

Well-known member
מנהל
רופא בדרך דורית אורגד הוצאה: מסדה

&nbsp
&nbsp
הורים יקרים, כל הילדים מגלים עירנות וסקרנות כלפי גופם. הם מתעניינים בתהליכי החיים המתרחשים בגוף, בשינויים החלים בו בשעת מחלה. הילדים רוצים להבין ושואלים שאלות. בשעת מחלה מתעוררת בליבם חרדות ודאגות. הדבר קורה במיוחד כשאנו, ההורים, מודאגים ממחלתם. הבנת התופעות הכרוכות במחלות מפחיתה במידה רבה את המתח ואת החרדה של הילד. בספר זה ניסינו לענות על חלק מהשאלות המתעוררות אצל ילדים. ניסינו להסביר תופעות רפואיות השכיחות ומוכרות ללא ספק לכל ילד. השתדלנו להתאים את רמת ההסברים לכושר התפיסה של הילדים, ולהגישם במסגרת קליטה ומעניינת. אני מקווה-בטוחה שהילדים ימצאו בספר זה עניין, הנאה ותועלת גם יחד. ד``ר אורה שפייזר
http://www.booknet.co.il/prodtxt.asp?id=3946#.VowN-bYrKXY
&nbsp

יעלקר

Well-known member
מנהל
רוני הולכת לרופא מוטי שפיצר הוצאת רימונים

&nbsp
בוקר אחד, רוני התעוררה, כואבת לה הבטן, כואבת נורא. היא מצוננת, לא מפסיקה להשתעל, הגרון שלה כואב, האף נוזל. מי לא מכיר את הרגע הזה, שבו הילד או הילדה חולים וצריך ללכת לרופא? יש ילדים שפוחדים מרופאים ומחלוקים לבנים שמהם מציצים כל מיני מכשירים, אבל רוני נוכחת לדעת שהביקור אצל הרופא, לא נורא כלל, ולמרבה הפלא, יכול אפילו להיות מדגדג ונעים ובסופו מקבלים מדבקת אומץ ובריאות. לילדים שפוחדים מרופאים, וגם לאלה שלא, לכולם נכתב הספר המקסים הזה, בחרוזיו השובבים של מוטי שפיצר ובאיוריו המרהיבים והמצחיקים של דודי שמאי. מוטי שפיצר, נשוי לנאוה ואב לאיתי, להילה, ליאיר ולרוני. מתגורר בשוהם. פרש משירות בצה"ל ועובד כמנהל פרוייקטים ב"אלתא". זהו ספרו הראשון לילדים.
&nbsp
&nbsp
בקר אחד, רוני התעוררה,
כואבת לה הבטן, כואבת נורא.
היא מצוננת, לא מפסיקה להשתעל,
הגרון שלה כואב, האף נוזל..........
&nbsp
http://www.booknet.co.il/prodtxt.asp?id=45203#.VowPJ7YrKXY

הזרה 111

New member
שאולי הג´ירף ומרפאת השיניים / איריס צדיק

"ציח וצח נקראו לממלכת החיות, לעזור ולפתור בעיות. שאולי הג´ירף סובל מכאב בשן, ביום אינו אוכל - בלילה לא ישן! "עליך לגשת מיד ועכשיו למרפאת השיניים של ד"ר נדב הצב" קבעו ציח וצח. אך שוב התעוררה בעיה שאולי לא מצליח להיכנס למרפאה... כיצד נפתרה הסוגיה המסובכת, והפכה לחוויה מיוחדת? מדוע חשוב לבקר במרפאת השינים לביקורת ובדיקה עוד לפני שיכאב? קראו ולמדו עם שאולי וד"ר נדב הצב. איריס צדיק, אם לארבעה, שיננית המשלבת עבודה בקהילה ובקליניקה. נמנית עם צוות המחלקה לרפואת שיניים קהילתית בפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה בירושלים. זהו ספרה החמישי אחרי: "החברים של ציח וצח" "יוני סוכריוני" "פיית שן החלב" ו"חיוך לבריאות". חלק מספריה תורגמו לאנגלית ולערבית."

כריכה:

הזרה 111

New member
דוקטור הבובה חולה - מילים: יוסף טרוצקי

&nbsp
לחן: יעקב אליעזרוב
&nbsp
דוקטור, הבובה חולה
תראה היא בוכה עצובה
היד נתלשה ממקומה
והרגל קצת עקומה
דוקטור, הצילו עזרה
תראה הבובה חולה
&nbsp
איזה דוקטור בומבה דוקטור
קצת שמן וקצת כמו איש
איזה דוקטור בומבה דוקטור
יש לו סוכריות בכיס
מותק דוקטור בומבה דוקטור
הוא אוהב את הילדים
הלו דוקטור כיף של דוקטור
רק רואים אותו בריאים
דוקטור זה בכלל לא כואב מה שאתה עושה לי
&nbsp
דוקטור הבובה חולה
תעשה לה טוק טוק בגבה
שתבדוק ת'גרון בכפית
ושתוציא ת'לשון כמו תמיד
דוקטור תתן לה תרופה
תראה הבובה חולה
&nbsp
לפתוח פה גדול אה
אה
יותר גדול אה
אה
כן ככה בובה של בובה
עכשיו בובה של דוקטור נותן לבובה של בובה
סוכריה על מקל
מה בובה מוצצת לאט כמו בובה קוז'אק
&nbsp
איזה דוקטור בומבה דוקטור
קצת שמן וקצת כמו איש
איזה דוקטור בומבה דוקטור
יש לו סוכריות בכיס
מותק דוקטור בומבה דוקטור
הוא אוהב את הילדים
הלו דוקטור כיף של דוקטור
רק רואים אותו בריאים
דוקטור זה נורא מדגדג
&nbsp
דוקטור הבובה חולה
תראה היא בוכה עצובה
הבטן כואבת מאוד
והחום עלה לקודקוד
דוקטור הבובה חולה
תעשה לה טוק טוק בגבה
אולי תתן לה זריקה
אפשר עם מחט דקה
&nbsp
דוקטור הבובה בריאה
תראה היא קצת לא עצובה
זרקתי ת'סירופ לפח
ואת היד הכנסתי לי טרח
בובה תראי מה קורה
תראי הדוקטור חולה

הזרה 111

New member
דוקטור דוליטל/יו לופטינג.

מ'הארץ'-הווטרינר האהוב בעולם
התרגום החדש של עלילות דוקטור דוליטל מצליח לשמור על החיוך בקצות המלים, ועל החדווה הפרועה והחיוניות של הספר שנכתב לפני כמעט 100 שנה

מאשה צור-גלוזמן:
סיפורו של דוקטור דוליטל

תרגמה מאנגלית: 
עטרה אופק. סדרת הרפתקה, הוצאת אוקיינוס/ מודן,
&nbsp
"הו, הדוקטור, איזה איש פיקח! הילדים והכלבים כולם מזדרזים לרוץ בעקבותיו, ואפילו העורבים ממגדל הכנסייה מקרקרים ומנידים בראשם. הדוקטור הוא כמובן דוקטור דוליטל, והילדים והכלבים, כמו גם העורבים, הם תושבי העיירה הקטנה שלוּליִה־לחוף־ביצה.
&nbsp
כמעט 100 שנה חלפו מאז התפרסם "סיפורו של דוקטור דוליטל (שהוא תולדות חייו המוזרים בביתו והרפתקאותיו המדהימות באזורים מרוחקים שלא נודעו עד כה)", ועדיין לא נס ליחו. ראשיתו במכתבים מאוירים ששלח חייל מלחמת העולם הראשונה, יו לופטינג, לילדיו מהחפירות: לטענתו, החדשות האמיתיות היו מזוויעות או משעממות מדי, ועל כן המציא את הדוקטור הטוב, כדי שיהיה לו במה לבדר את ילדיו ואמצעי לתקשר עמם.
&nbsp
הקוראים מתוודעים לדוקטור ג'ון דוליטל - רופא מכובד בעיירתו, "המפורסם ביותר במחוז המערבי". אך אבוי, אהבתו הגדולה לחיות מחמד מרחיקה עוד ועוד חולים (כמו הגברת המבוגרת שבאה לטפל בשיגרון שלה, התיישבה על קיפוד תועה, ומאז מקפידה לנסוע לרופא במרחק של 15 ק"מ מביתה). אחותו של דוקטור דוליטל, שרה, שמנהלת את משק הבית שלו, מתלוננת על אורח החיים שלהם, על כך שהם נעשים עניים יותר ויותר בשל החולים המתמעטים, אך הדוקטור לא נכנע. "אני אוהב את החיות יותר מאשר את 'האנשים המכובדים'", הוא פוטר את תלונותיה.
&nbsp
כשהם כבר מגיעים לפת לחם, קורה דבר מופלא - התוכית של דוקטור דוליטל, פולינזיה, שזוכרת את צ'רלס השני מתחבא בעץ אלון מתישהו במאה ה-17 - מלמדת את הדוקטור לדבר בשפת החיות. דבר זה, בשילוב מלה טובה של הסוחר במזון לבעלי חיים, הופך את דוקטור דוליטל לרופא בעלי החיים המבוקש ביותר בסביבתו, לחיות משק ולחיות מחמד.
&nbsp
אלא שגם האידיליה הזאת לא מחזיקה זמן רב: תנין שברח מהקרקס אל חסותו של הדוקטור הטוב מפיל חתתו הן על הגבירות המבקרות עם כלבי הפודל שלהן והן על שרה דוליטל, האחות למודת הסבל, שמחליטה לעזוב את הבית ולהתחתן. גם האיכרים נמנעים מלבוא, והדוקטור מוצא עצמו מטופל בעשרות חיות וללא פרנסה.
&nbsp
סרטון 1967 : https://www.youtube.com/watch?v=kjhoA_xhLnk
&nbsp
"הכסף הוא מטרד", נוהג לומר דוקטור דוליטל (והקוראת בת השבע חוזרת אחריו בקריאת אמן מלאת להט), אך חיות הבית שלו מתחילות לדאוג: מהיכן ישיגו מזון לבעלי החיים הרבים שממלאים את ביתו של הדוקטור וממה יתפרנס הדוקטור עצמו?
&nbsp
תוך כדי כך שהחיות שוברות את הראש ("אל תעשו עניין מכל דבר", נוזף בהן הדוקטור), מגיעה אל הבית סנונית מאפריקה, שמדווחת על מגיפה נוראה שפקדה את הקופים שם. הדוקטור מחליט להפליג לאפריקה עם כמה מחיות המחמד הקרובות אליו ביותר, וכך מתחילות הרפתקאותיהם "באזורים מרוחקים שלא נודעו עד כה".
&nbsp
החבורה המשונה נתקלת במשפחת מלוכה אפריקאית עוינת, בחיות בר מופלאות (חלקן בדיוניות), בשודדי ים מטילי אימה ובעוד דמויות שונות ומשונות, שאף אחת מהן כנראה לא היתה עוברת את צנזורת התקינות הפליטות של ימינו (ואכן, דמותו של הנסיך האפריקאי בומפו, ששואף להפוך ללבן כדי לזכות בלבה של אשה לבנה, התקבלה בחוסר אהדה גובר משנות ה–60 בארצות הברית, ובמהדורות שיצאו שם באותן שנים הושמטו הקטעים המציגים אותו כנלעג).
&nbsp
יש משהו אנרכי בסיפורו של דוקטור דוליטל, וייתכן מאוד שיש קשר הדוק לדרך שבה נכתב, כפרקים־פרקים שנועדו לשעשע את ילדיו של לופטינג בכל פעם שקיבלו מכתב: העלילה פרועה במקצת, נעה ונדה בין התרחשויות ספורדיות, ולמעשה משקפת את אישיותו של דוקטור דוליטל עצמו - מפוזרת מעט, מלאת חוש הומור, סקרנות וטוב לב, אך עוקצנית במידה ראויה וכלל לא מתקתקה.
&nbsp
על מלאכת התרגום אמונה עטרה אופק, אשת מלים רבת פעלים בפני עצמה, ועם זאת אי אפשר שלא לציין את מורשת תרגום ספרי הילדים הנהדרת של אביה, אוריאל אופק, שאותה היא ממשיכה בתרגומיה. ב"דוקטור דוליטל" היא מעניקה ניחוח מיושן לשפה, ולא במובן השלילי - הארכאי, הבלתי מובן והלא רלבנטי - אלא במובן החיובי ביותר. אף על פי שהשפה נהירה ופשוטה, יש בה הדהוד לזמן הארוך שעבר מאז שנכתב המקור, קצב נינוח אך לא נרפה, וחיוך מובנה ממש בקצות המלים, בדיוק כמו שאפשר לדמיין את דוקטור דוליטל עצמו מדבר."
&nbsp
צילום:

חרצית10

New member
שיר שכתבתי על אחות קטנה.

אמא קנתה לי סינר לבן
ואחות אני, אחות לכולם.
מורחת אני יוד, חובשת פצעים
ואף נותנת אני כדורים,
מטפלת אני בדובי שלי,
בחמדה בובתי ובכלב חמודי,
השובב מכולם הוא הדובון
אותו חובשת אני כל היום.
הוא משתולל יותר מכולם
ותמיד הוא נפצע ונוזל לו דם,
אז לוקחת אני תחבושת ויוד
והדובי שלי רועד כקפוד.
מפחד הוא נורא מרופא ואחות,
אך אני מרגיעה אותו שלא יפחד,
הן זה בכלל לא יכאב,
חובשת אני את הדובי דובון
וכדי להרגיעו נותנת לו בונבון,
אינני אוהבת שהדובי בוכה
הן זה בכלל לא יפה.
גם חמדה בובתי חולה היא היום,
קודחת היא מחום.
לוקחת אני כדור וספל מים
ומקרבת לה אותו אל בין השפתיים.
שתי חמדה שלי הכל יעבור
תבריאי ושוב נרקוד ונצהל.
מכסה אני אותה בשמיכה
ומרגיעה את כולם שישבו במנוחה,
הך, מה זה,ראשי עלי סובב וכואב,
ואמא אותי משכיבה במטה,
רועדת אני מקור וגם מזיעה.
עוד מעט יבוא הרופא,
הרגעי נא בתי
אומרת היא לי.
נתמלאתי פחד ואימה,
הן מרופאים פוחדת אני נורא.

אשלינג3

New member
אפרים הרופא דינה טורנר

אפרים מוצא יונה פצועה מטפל בה וקורא לה יונינה

חרצית10

New member
איך נולד דוקטור דוליטל/ נירה הראל.

במלחמת העולם הראשונה נלחמו חיילים וגם סוסים. גם הסוסים נפגעו. איש לא עזר לסוסים הפגועים.יו לופטינג החייל חשב שגם להם מגיע טפוך רפואי. בני האדם מסוגלים להתלונן על כאבים והסוסים לא יכולים. אילו יכלו הרופאים להבין את שפת הרופאים, היו מטפלים בהם כראוי. אז נולדה בדמיונו דמות רופא חיות שלא רק מטפל, אלא גם משוחח איתן בלשונן. הוא החל לספר ספורים על הרופא שהמציא וגם צייר אותו. הוא עשה זאת לילדיו במכתבים. מכתבים אלה היו מאוחר יותר לספרים.

יעלקר

Well-known member
מנהל
ואיך אפשר בלי החופש בבית הבראה..............

&nbsp
&nbsp
''.......שמי דוקטור אביבי
שמי שולה
נו, כמה הוספת במשקל?......
&nbsp
החופש בבית הבראה
אריק איינשטיין ויהודית רביץ
מילים: חיים חפר
לחן: מל קלר
&nbsp
&nbsp