" מאחורי הדלת" - דינה (מהפייסבוק-'סיפורים ושירים לילדים'):

הזרה 111

New member
" מאחורי הדלת" - דינה (מהפייסבוק-'סיפורים ושירים לילדים'):

מאחורי הדלת / דינה וולוך

"אני אוהב שאבא ואימא רואים חדשות בטלוויזיה, כי אז הכעס, הצעקות והויכוחים הם של כולם, ולא רק של המשפחה שלנו.
לפעמים אני מדמיין שיש לי הורים אחרים, כמו ההורים של אורי, למשל, שהם רק לפעמים צועקים, ולרוב הם אומרים זה לזה: "חמודי" ו"יקירתי" וכאלה, כמו בסרטים. בבית שלהם יש כמעט תמיד שקט, למרות שיש שם יותר ילדים מאשר אצלנו. שקט זה דבר דווקא נחמד, כשמתרגלים אליו...
אתמול הקשבתי להורים מאחורי הדלת של חדר השינה. היו שם קולות רמים וכועסים: "את מתעלמת" ו" אולי כבר תחליט". לא הבנתי ממה מתעלמים ומה צריך להחליט, אבל זה לא נשמע טוב. אחר כך אימא יצאה בשיער פרוע אפילו שהיא תמיד מסתרקת ומסתרקת. עיניה, שבד"כ הן חומות וטובות כמו שוקו חם, נראו עייפות: "היי, פספוס, מה אמרנו על הקשבה מאחורי דלתות?"
"בכלל לא הקשבתי. עברתי כאן לגמרי לא בכוונה," עניתי בקול הכי משכנע שהיה לי. "למה אתם שוב רבים? אתם לא מתגרשים, נכון?" אימא נבהלה, פתחה את הדלת וקראה: "נועם, בוא מהר. תראה מה עשינו לילד שלנו." אבא הציץ מהחדר עם עיתון בידו : "עשינו? עשינו לך משהו, ילדון?" "הוא חושב שאנחנו הולכים להתגרש," אימא ענתה.
"בסך הכול התווכחנו לאיזה סרט ללכת, ילד מצחיק שכמוך," אבא אמר ופרץ מייד בצחוק מתגלגל. קצת יותר מידי מתגלגל, לדעתי. רק כשראה שאף אחד אחר לא צוחק, הפסיק וחזר לעיתון שלו כאילו יש שם משהו מ-אוד מעניין. בינתיים אימא החליקה את שערותיה, ישבה על המיטה ומשכה אותי אליה, אבל לא חזק. והיא אמרה: "חמוד שלנו, אתה דאגן כמו אימא שלך, וממש לא בצדק. אבא ואני לא מתגרשים בכלל. אנחנו רק מתווכחים יותר מידי. לפעמים אנחנו שוכחים שיש בבית אוזניים קטנות ששומעות כל דבר, ולאוזניים מחובר ילד קטן שאנחנו אוהבים מאוד. הכול בסדר אצלנו, וכנראה אתה ואני צריכים לחפש משהו חדש לדאוג..." ואז היא חיבקה חזק ולא צחקה כמו אבא, אבל דווקא עכשיו הרגשתי שהלב שלי דופק קצת יותר לאט."

דלתות

תודה הזרה

דלת נפתח דלת נסגרת
מה מתרחש לפני ואחרי הדלת .
מוזמנים לספר
שיר יפה שמעתי "והיה אם תלכי" כתב והלחין שמואל ציזיק
https://www.youtube.com/watch?v=Ybhp6wXXBP4
מילים :http://shironet.mako.co.il/artist?type=lyrics&lang=1&prfid=162&wrkid=42027

"היה אם תלכי, אל תקחי ממני חלק
קחי את כולי או הישארי קימעה
והיה אם תלכי, אל סיגרי את הדלת
אם תירצי לחזור הדלת פתוחה ".

דינה136

New member
תודה רבה, הזרה, על העלאת הסיפור ועל הצילום הנהדר המאיר אותו.

הזרה 111

New member
דלת הקסמים

השיר: https://www.youtube.com/watch?v=15qS_u-meq0
&nbsp
דלת הקסמים
חוה אלברשטיין
מילים: יורם טהרלב
לחן: נורית הירש
&nbsp
&nbsp
&nbsp
אם מתחשק לך לפעמים
לפתוח לרגע את דלת הקסמים
בוא ואתן לך מפתח,
תיכנס ותהיה אורח.
כי פה הקוסם הוא הכל יכול
אצלו תוכל ללמוד את הכל
אם תכנס ותשתלם
תוכל גם אתה להיות קוסם.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

לדינה

"אבל דווקא עכשיו הרגשתי שהלב שלי דופק קצת יותר לאט."משתף הילד.
וכך גם אני שמחתי על סיום נחמד .
תודה לדינה על היצירה.
תודה לזרה על ששיתפה .

לדינה

לך ולכול חברי הפורום השותפים היקרים
מקדישה את השיר "חיבוק אם"
של שלומית כהן אסיף
החיבוק,הביטחון,השלוה,כול כך חשובים להתפתחות ילדינו
"המחבוא של אימא "
"אני מבקש מאמא בקול עליז :
החביאי אותי מיד מיד בכיס .

"מה פתאום ,