"גדר חיה "

"גדר חיה "

[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/848/175712694/%D7%AA%D7%A8%D7%91%D7%95%D7%AA_%D7%95%D7%90%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%AA/%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%AA_%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%9D_%D7%95%D7%9C%D7%A0%D7%95%D7%A2%D7%A8[/URL]
הספר"גדר חיה " של דורית רבינאן נפסל לקריאה .
ההוראה יצאה ממשרד החינוך.
בכתבה "משרד החינוך פסל ללימוד ספר העוסק בסיפור אהבה בין ישראלית לפלסטיני "שיצאה הבוקר של תמר טרבלסי חדד ואלעד זרט .רומן אסור .
ורציתי לשאול מה דעתכם ?
בוקר טוב .

מה דעתכם ?

הערה לא פסילה ,החלטה

בבוקרו של היום,הקשבתי ברדיו לדיון הרם,שהתנהל בין המראיינים לבין ממלאת מקום יו"ר המזכירה הפדגוגית דליה פניג ,ובעלת תפקיד נוספת שלא הספקתי לרשום את שמה.הנושא שעלה בדיון ברדיו היה:נימוקי הועדה המוסמכת שעלו בהחלטה לא להכניס את הספר לתכנית הלימודים.
במהלך הדיון שמו דגש על המילה פסילה. לא פסילה המילה פסילה "פסולה "הכוונה לבחירה.
ובמילים אחרות :הספר "גדר חיה",משיקולי הועדה, לא נבחר בתכנית הלימודים .

אשלינג3

New member
מענין באמת לשמע את הועדה הזאת שבוחרת ופוסלת

זה צריך להיות פתוח לציבור
אני קראתי את הפרקים הראשונים
אבל הקצב של הספר היה כל כך איטי עכשיו אני רוצה לחזור לראות על מה
המהומה

ג רפאל

New member
יש הבדל בין 'לפסול' לבין לא להכניס מלכתחילה

ברנגד שו אמר שאינו רוצה שספריו יכנסו לתוך בתי הספר - שכן אז יהיו שנואים ולא יקראו.
מעשה בלעם טפשי ביותר נעשה בספר זה - והוא מספר זנוח הפך לבסט סלר שכל הסופרים מתפללים לנס מנכירות שכזה.
אם הקונים גם יקראן - סיפור אחר. אם מי שקנה גם ישמור בספרייתו -עוד שאלה
לא קניתי לא קראתי אין לי עליו דעה. אראה בעוד שנה שנתיים מה יהיה בגורלו כאשר ישקע אבק הרעש, ואפשר ויציף את חנויות היד השניה.
ולנושא - כפי שהבינותי חיילי צהל לא מוצגים שם באופן 'נאה'. ובעיקר זה רומן אהבה בין ערבי ליהודיה. מעניין אך עוד סופרים כתבו זאת [עוז, יהושע] אבל לא מוכר לי ספר 'הפול' כלומר סיפור על ערבעה ויהודי - למה זה? כי סיפור כזה היה נחתך באיבו והבחורה היתה נרצחת על כבוד משפחה.
בקיצור רוב מהומה על לא מאומה. חבל שקרתה, ברכות לסופרת שהתעשרה לפתע. והפעתו - סליחה מהאיסטניסים] פלוץ ברוח סערה.

zoraya

New member
נזכרתי ב"המאהב" של א.ב. יהושע כשכל הנושא עלה

בתיכון - מזמן מזמן - למדנו אותו. אני גם זוכרת שהלכנו עם המורה לראות הצגה שנעשתה על פי הספר.
הסופרת, ללא שום כוונה מראש, זכתה ליחסי ציבור מעולים לספרה. מקווה שהוא גם טוב.

"גדר חיה "

קראתי,עקבתי והייתי מרוצה
"פסילת "גדר חיה "משרד החינוך ביצע נסיגה חלקית .3/1/2015 עיתון "ידיעו אחרונות "
וטוב שכך .
והיום הופיעה כתבה נוספת "מחאת המרצים לספרות נגד פסילת "גדר חיה "של תמר טרבלסי חדד .
ונאמרו שם מפי יותר מ20 בכירים באקדמיה דברים ברורים ובהירים .
ולבסוף תגובת משרד החינוך "יודגש תלמיד שיבחר ללמוד ולחקור את הספר.במסגרת הערכה חלופית יוכל לעשות זאת"
תם ונשלם כך אני מקווה

ג רפאל

New member
תשומת לבך לקישורי הזרה להודעתי שבנדון

האקדמיה - צר לןמר- נגועה מאוד בהשקפות מאוד מובהקות.
למי שלא בדיעה כמותם - לא נותנים לדבר כי הוא 'סותם פיות ולא בעד חופש ביטוי'.
לצערי תופעת 'האשם כולו רק בנו' על כל גווניה ןספיחיה מתפשטת.
טוב שמתחילים לקום 'דימוקרטים מתגוננים'

למעלה