הילד הגיבור עצל ואדיש- היתכן?

הילד הגיבור עצל ואדיש- היתכן?

שוב שלום לכם!.
נתבקשתי לחבר סיפור ילדים,שבו הילד בתחילת הסיפור,עצל ואדיש.

ממה שאני יודעת,בסיפורי ילדים,הילד הוא ה 'בחור הטוב', בעיקר אם הוא הגיבור הראשי. הנטיה המיידית שלי,היא לספר את הסיפור בדרך שלא תעשה מהילד דמות שלילית,גם אם הוא מקבל תפנית במשך הסיפור,ומסיים אותו כאיכפתי.
אבל,אני רוצה לשמוע מכם- אולי אני סתם 'נבהלת' מהרעיון של ילד גיבור שיש לו בתחילה תכונות 'מגונות'?

תודה רבה.

אשלינג2

New member
כל הספורים המצחיקים

כמו ניסן ורחמים
רמונה
אפרים שלא ישן צהריים
כשהמורה שמיליקיהו היה ילד
היום יש גבורות חדשות כמו גוני בי גונס
נוצר איזה בלאגן מצחיק ולא תמיד יש פתרון
כשהייתי ילדה מאוד אהבתי את הספר דודתי באה העירה דניס ריגלי
על דודה שהולכת בעיר מפזרת נירות נתקלת בחומת לבנים
בכל דף רשום אבל היא לא שמה לב בסוף היא לא שמה לב כשהיא פותחת מטריה מעלה אותה המנוף למעלה הוא תופס את המטריה ואז כתוב היא שמה לב וכשהורידו אותה למטה היא החליטה שמהיום היא תשים לב

אשלינג2

New member
יש סדרה מסעות קסומים דגמר ה מילר

זה על שני ילדים ואומנת בת 18 בשם דיזי מקדונלד היא האופר שלהם היא בדיוק ההפך ממרי פופינס
היא מחטטת באף ישנה אוכלת ממתקים מטפסת על העץ ונופלת ממנו
שוברת בבית כלים בעצם היא שוברת והורסת כל דבר שהיא מחזיקה
אבל הילדים רוצים רק אותה
כי היא לוקחת אותם למסעות בזמן תרגמו 4 ספרים מקווה שיתרגמו עוד

r i n i

New member
נשמע מדליק ומיד צץ לי רעיון שאני "מוכרת" לך בחיני-חינם

קחי ילד עם הפרעת קשב*.
ילד שלא שולט בעצמו ותגובותיו, ילד שמצליח להביא ציונים בינוניים למרות שהוא מלא רעיונות כרימון, ילד עם דימוי נמוך שמגלה את עצמו דרך האומנות / טיפול בבעלי חיים / ספורט או כל דרך אחרת (בסיפור שלי מותר להיעזר בריטלין).
הילד מתחיל לפרוח, מתחיל להיות מקובל בחברה, הציונים עולים, הדימוי העצמי עולה.

בהצלחה

*נכון להרבה ילדים

תודה על התגובות,אני אדייק: לא מדובר בעצלות הפוגעת בילד עצמו,

אלא בסביבה שלו.
למשל,נניח שאדם משתמש במתקן שנמצא ברשות הכלל,ואחרי השימוש לא טורח להחזיר אותו למקומו\למצב בו מצא אותו. הוא עצמו,לא מרגיש את התוצאות,הסביבה שלו מרגישה.

הסיפור איננו מתמקד ב 'איך אני מתגבר על עצלות',אלא,תוצאות הלוואי של העצלות,וההגעה להכרה שחייבים לשפר את ההתנהגות המוסרית.

במילים אחרות- הילד קצת מרושע-לא בגלל חלילה שהוא בכוונה תחילה רוצה להזיק, אלא בגלל שהוא לא מספיק איכפתי,והוא עצל.

למעלה