אוי לא, גורג'! /2015 חלק א'

אוי לא, גורג'! /2015 חלק א'

כתב אייר ועיצב : כריס הוטון
מאנגלית :יעל מולצ'דסקי .
בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר /2015.
איזה ספר יפה הרהרתי לעצמי, ובקול רם ציינתי את תחושתי,
!לסופר האירי כריס הוטון .
לעבד תחושות מופשטות בציור ובמלל,לארוג אותם בתוך עלילה מסקרנת,זה לא פשוט.וכאן בספר ההתוצאה נפלאה .
שתי דמויות בסיפור:האריס בעל הכלב,והכלב ג'ורג'. ג'ורג' הכלב מופיע על גבי עטיפה קדמית .שימו לב ,לו זוג עיינים והבעה המשדרת תחושה של תמהון,עצב קל,אולי חרטה .
ו'אירועים מסעירים',בחייו של גורג לא חסרו.לפני שהאריס יצא לסידורים ,הוא שאל את כלבו האהוב "אתה תתנהג יפה ג'ורג'?"
וג'ורג 'הבטיח במלוא הפה והביטחון ,שאכן כן,כך יהיה .
ברגע שלאחר מכן ג'ורג' כבר לא היה בטוח בהבטחתו וכך אל עצמו אמר : "אני מקווה שאתנהג יפה "
והקורא אכן מקווה שבעיות לא יתעוררו ....
אלא מה ,במטבח עמדה עוגה חגיגית ,וג'ורג מודיע :"אבל אני אוהב עוגות", ומאידך הוא זוכר את הבטחתו:"אמרתי שאתנהג יפה "קונפליקט ,דילמה .מה אם כן יעשה גורג' ?.....
וג'ורג' משנן "אמרתי שאתנהג יפה "ובכול זאת האם יגיב,לאחר מכן ,כאשר יראה את החתולה שאינה אהובה עליו ,או שיסתובב במרפסת ויריח את ריח האדמה שמאוד אוהב לחפור בה .
האריס חוזר הביתה ועיניו חשכו ,הוא הביט בג'ורג' ,ג'ורג הצטער .הצטער מאוד, "אני מצטער ,"אומר ג'ורג . והאריס האמין לו.
והזדמנות שניה קיבל ."תודה ,ג'ורג' ,אומר האריס ."אולי נצא לטיול נחמד ?",האם עמד ג'ורג' בהבטחתו ?
ממליצה לקרוא , להכיר ובעיקר להזדהות עם ג'ורג' גיבור הסיפור בספר "אוי לא ג'ורג'!".

"אוי לא, ג'ורג' ! חלק ב'

בדף השער השני של הספר
מופיעה אימרה של אפיקטטוס .
"אדם נעשה חופשי לא באמצעות סיפוקה של התחושה ,אלא על ידי התגברות עליה.
כי מיהו האדם החופשי ?זה שכובש יצרו
. "
וכולנו יודעים ,וזה לא סוד ,לעמוד בפיתוים לא תמיד אנחנו יכולים .אבל ג'ורג' הוכיח שאפשר :
בעזרת רצון ברזל ,ומודעות {לנזקים באשר הם }. ג'ורג' ,מהווה עבורינו דוגמא .
ואנחנו מטף ועד בוגרים ומבוגרים ,נלך אחריו ונלמד מכוחו.
. הב! הב ! הצלחתי.
הידד לג'ורג' .

למעלה