דינה הזכירה את הילד שאולי רצה להחליף את אמא.

חרצית10

New member
דינה הזכירה את הילד שאולי רצה להחליף את אמא.

ספרים ושירים על החלפות בין אנשים ובין בעלי חיים. על כל מיני סוגים של החלפות.

חרצית10

New member
מסיבה של חיות/שולה מודן.

במסיבה החיות מחליטות להתחלף ביניהן בחלקים מגופן.
אבל מתברר שקשה להסתדר עם חלקי גוף של מישהו אחר.

הזרה 111

New member
אורה הכפולה - אריך קסטנר.

"אורה ולי מחליטות להתחלף ביניהן. לי נוסעת למינכן, לבית אמה, ואורה שמה פעמיה לווינה, לבית אביה...
&nbsp
שתי ילדות בנות 9, אורה השקטה ולי השובבה, נפגשות בקייטנה בחופשת הקיץ. לאחת צמות ולשנייה לא, אך מלבד זאת הן דומות זו לזו כשתי טיפות מים. עד מהרה מתברר שהן תאומות. כשהיו תינוקות, הוריהן התגרשו וחילקו ביניהם את המשמורת על הבנות. לי גדלה עם אביה המוזיקאי בווינה, ואילו אורה גדלה עם אמה העיתונאית במינכן. הבנות כועסות על ההורים שלא גילו לכל אחת מהן שיש לה תאומה והורה נוסף בחיים.
&nbsp
הבנות מצליחות להתל בכולם, פרט לכלב אחד שמריח שהילדה המתחזה ללי איננה לי. שתי הבנות צריכות להסתגל לא רק להורה החדש ולגעגועים לביתן הישן ולהורה המוכר והאהוב, אלא גם להרגלים חדשים, לאנשים חדשים, לבית ספר חדש.
&nbsp
שאיפת הבנות לאחד את המשפחה נתקלת באתגר לא צפוי, כאשר אביהן מציע נישואין לחברתו החדשה. לשמע הבשורה אורה נופלת למשכב. בה בעת במינכן נתקלת האם בתמונת השתיים שהצלם שלח לעיתון, ומבינה מה מתרחש. היא מטלפנת לבעלה לשעבר והוא מעדכן אותה על מצבה של אורה. לי ואמה נוסעות לווינה. בסופו של דבר מתגשמת משאלת הבנות והוריהן נישאים מחדש." (ויקיפדיה).
&nbsp
כריכה: http://opus.co.il/images/ora.jpg
&nbsp

הזרה 111

New member
בן המלך והעני - מארק טוויין

&nbsp
"טום קנטי הוא ילד החי עם משפחתו בשכונת עוני בלונדון עיר בירת אנגליה. את ימיו הוא מעביר בקיבוץ נדבות ובספיגת מהלומות מאביו ומסבתו. הוא לומד אצל האב אדנרו, כומר זקן ונדיב, אשר מלמד אותו קרוא וכתוב באנגלית ובלטינית. לאחר שטום שומע סיפורים על נסיכים הוא רוצה לפגוש בן מלוכה אמיתי (באותו זמן מלך הנרי השמיני).
&nbsp
יום אחד, בעודו הולך ליד הארמון, הוא פוגש בצירוף מקרים בנסיך אדוארד, יורש העצר, אשר נראה כמוהו, והלה ומזמין אותו לארמון. הנערים מגלים עד מהרה כי הדמיון החזותי ביניהם רב. מתוך סקרנות ושעשוע הם מחליפים תלבושות, וכך הופך אדוארד לקבצן לבוש סחבות, ואילו טום נכנס לנעליו של יורש העצר המלכותי. מכאן העלילה מסתבכת: אדוארד נזרק מהארמון, אביו של טום רוצח בכעס את האב אנדרו ונאלץ לברוח עם כנופיית גנבים וקבצנים, ואדוארד מנסה לומר לאנשים שהוא הנסיך יורש העצר אבל איש לא מאמין לו. לבסוף מוצא אדוארד אדם אחד שמאמין לו - מיילס הנדון, שומר חצר עני, אשר גורש מביתו ונאלץ להילחם בצבא. עם מיילס הנדון מרגיש אדוארד מוגן, וביחד הם הולכים לכפרו של מיילס, שם הם מגלים כי אחיו של מיילס הוא שליט הכפר במקומו של מיילס, והוא מגרש את מיילס הנדון ואת אדוארד ושולח אותם לכלא. בכלא מגלה אדוארד את אכזריות חוקיו ונשבע לשנות אותם.
&nbsp
חייו של טום אף הם אינם קלים. הוא מתקשה להסתגל לגינוני הארמון והתנהגותו מתפרשת בעיני הסובבים אותו כשיגעון. המצב מחמיר כאשר המלך הנרי השמיני מת וטום נאלץ לחבוש את כתר המלכות. טום המסכן מבולבל וקשה לו להתמודד עם המצב.
&nbsp
לאחר שאדוארד ומיילס הנדון יוצאים מהכלא, הם ממהרים ללונדון ומגיעים לטקס ההכתרה של אדוארד (טום), ואדוארד מוכיח כי הוא המלך החדש.
&nbsp
בסוף הסיפור מתואר כי אדוארד היה מלך טוב לב וישר, הוא עזר לעניים, החזיר למיילס הנדון את התואר שמגיע לו בתור שליט הכפר וכמובן לוקח את טום כבן חסותו." (ויקיפדיה)
&nbsp
קישור: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4131603,00.html
&nbsp

הזרה 111

New member
לו הייתי ציפור כנף / נח פינס

&nbsp
לחן: נ. חפץ
לו הייתי ציפור כנף
אז עשיתי קן על ענף
ומבוקר עדי ערב
עפתי עפתי מבלי הרף
&nbsp
לו הייתי דגה קטנה
אז שחיתי לי שאננה
במימי נהר אדירים
המזהירים כספירים
&nbsp
לו הייתי דבורה קטנה
אז דאיתי אל הגינה
או מציתי צוף לרגעים
מכוס פרחי הדודאים
&nbsp
אך הן ילד קטן אני
עוף ושחות לא אל לימדני
רק לרקוד, לחול אוכלה
אם הימין או השמאלה
&nbsp
השיר: https://www.youtube.com/watch?v=FdYdQH_yWmE
&nbsp

הזרה 111

New member
מעשה בחתולים / ע' הלל

'מעשה בחתוליים' הוא משל רווי הומור ואהבת אדם על שני חברים, חתול שחור וחתול לבן, שהתקנאו זה בזה ולא יכלו להחליט מי משניהם יפה יותר עד שהתחלפו בצבעים...
&nbsp
"היֹה היוּ-יוּ חתוליים:
אחד חתול שחור כזפת
ושני לבן כסיד.
אמר החתול השחור כזפת:
'אני יפה הכי הכי!'
השיב הלבן כסיד:
'אני פי כֵּפֶל כפוּל כפליים!'
&nbsp
המתנצחים 'סמרו עורם זה גם זה' והכריזו 'ברוגז', ומתוך סקרנות וקנאה החליטו לנסות כל אחד את צבעו של האחר: השחור כזפת - 'קפץ לתוך חבית של סיד'. הלבן כסיד - 'קפץ לתוך חבית של זפת'. רק לאחר שהתייסרו במכאובים ונפטרו חתול חתול מכסותו המזויפת - החליקו לפיוס המתבקש ולחברות מחודשת:
זה מזה ביקשו סליחיים,
זה לזה שילבו זנביים,
ואמרו הם: 'כמו שככה,
כל אחד, גם שנינו יחד
נחמדים מיליון כפליים.' "
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

טובה53

New member
השבוי מזנדה / אנטוני הופ

וגם: עימות חזיתי, סרט בכיכובם של ניקולס קייג' וג'ון טרבולטה.

ג רפאל

New member
הספר הזה והמשכו -פרינץ רופרט

הוא לבטח ברשימת 100 הספרים החביבים עלי.

יעלקר

Well-known member
מנהל
שבעת העורבים/לאה גולדברג איורים רינת חופר

האחות הקטנה יוצאת לחפש את שבעת אחיה שהפכו לעורבים. עבוד של לאה גולדברג למעשיה של האחים גרים ובה קסם, הרפתקה, נאמנות ואהבה. רינת הופר מלווה את הסיפור באיורים מרהיבים המשרים אווירה של זמנים רחוקים. הספר התפרסם לראשונה בשנת 1950, מאויר בצילומי בובות.

פאול קור

עם "הדג שלא רצה להיות דג"
"יום אחד אמר לו{לדג } גל :"אל תהיה כול כך אומלל ,עד שלוש אם רק תספור
"תהפך חיש לציפור "
למרום ציפור המריאה ,כול ענן הידד הריע .
כול היום להתעופף די קשה ומעיף .
אמרה ציפור בקול נשבר :
רוצה אני להיות עכבר ."
בהוצאת כתר

גברת עם כלבלב

ברכבת נסעה גברת שלושה ימים ושלושה לילות .מה שהיא לא תארה לעצמה שכלבלבה הקטן ,שאותו השאירה לשמירה והשגחה ברכבת נעלם ..
ובהגיעה ליעד הביאו לפניה כלב גדול אבל לא שלה ,אנשי הרכבת 'בעלי האחריות ',שכנעו את הגברת :' זה אכן כלבה',והרי שלושה ימים נסעה ברכבת ,והם במשך שלושה ימים האכילו את הכלב והוא גדל . והגברת אספה את מטענה עם הכלב שהצמידו לה,האמינה,השתכנעה ,בהם בטחה ולדרכה הלכה.
ציטוט
"בינתים \ עומד שם כלב הליעל. \ גדול \ בעל קול, \ עשרים קילו ומעל. \ רדפוהו, \ תפסוהו, \ הכניסוהו למטען, \ אל אמתחת, \ אל מטפחת, \
אל ילקוט לא קטן, \ אל צנצנת, \ אל קנקנת, \ אל צרור גדלו חצי עינב, \ במקום כלבלב. \

עלו, \ נעלו, \ ונוסעים. \שלשה לילות \ושלושה ימים – \ הכל בדרכים. \ מופיעה בסוף הגברת ותטען: \ הבו המטען! \ אמתחת,\ מטפחת, \ ילקוט לא קטן, \ קנקנת \ צנצנת, \ צרור גדלו חצי ענב, \ כלבלב. \ קופץ על ראשה בן-בליעל, \ גדול, \ בעל קול, \

עשרים קילו ומעל. \ צווחת הגברת: \ רוצח, הזהו כלבי? \

הנה יש לי ניר... \ שח אדם במספר:

הסי, הסי, גבירתי, \ שלושה לילות \ ושלושה ימים \ היית בדרכים? \

והכלבלב, בלי עין הרעה, \ גדל, הבליעל, \ עשרים קילו ומעל.

חרצית10

New member
אני אמא שלי ואני אבא שלי/דניאל וילקוקס.

האמא והילדה מתחלפות בתפקיד. האם הופכת לבת והבת
הופכת להיות האמא. כמו כן האב והבן מתחלפים.

חרצית10

New member
מעשה בעכבר שהפך לחתול, לכלב וגם לנמר/ז' אוריאל.

עושה הנפלאות החליף את דמות העכבר ושינה אותו לחיה אחרת.

חרצית10

New member
בספור נערת האווזים/ האחים גרים.

מלכה זקנה שלחה את בתה לארץ רחוקה כדי להתחתן עם נסיך.
היא יצאה בליווי משרתת. בדרך המשרתת הכריחה אותה להתחלף
איתה והיא היתה כביכול הנסיכה.

חרצית10

New member
אן שרלי החליטה להחליף את צבע שערה האדמוני, אך

הוא הפך לירוק.

טובה53

New member
בסיפור "צב" מאת רואלד דאל,

אדם המאוהב בשכנתו ורוצה לשמח אותה, מבצע סדרת החלפות לצב שלה. (סרט: turtoise / אסיו טרוט)

למעלה