הרפתקה בעשב /2015 חלק א'

הרפתקה בעשב /2015 חלק א'

בדקתי במילון ,מכיוון שאני רגילה לכתוב את המילה הרפתקאה עם האות א' . במילון כתוב כך לא: הרפתקאה
את הספר "הרפתקה בעשב "כתבה ואיירה מירי לשם פלאי .האיורים מקסימים .
הספר מכיל מידע על היצורים החיים :בתוך,על ,ובין העשבים. ארוג בתוך סיפור מסגרת :ברור,מגוון ,מעשיר ובעיקר מעורר סקרנות .
פרופסר פצפונטבע הדמות הראשית בספר מעביר לקורא את תחושותיו ,ומשתף בידיעותיו בעת חיפושיו וגילוי היצורים.
למדתי מהספר דברים רבים .

קודם כול מילים שלא הכרתי :חתם ,קיוט ,וכנפי חפיה
גם מידע חדש לדוגמא
שרפרף גולגולת המת גונב מכוורות דבורים דבש המזון האהוב עליו .
לנקבת הגחלילית אין כנפים
העכביש כדוגמת גלגלן הצלב "כול לילה מפרק את הרשת ובולע את כולה ,כדי שיוכל להשתמש שוב בחלבונים ליצירת הרשת החדשה "
ואילו
זבלית פרעה "מגלגלת את כדור הגללים בהליכה לאחור תוך כדי דחיפת הכדור ברגליה האחוריות "
תשומת לב למשפחות,סדרות ,וחלוקה לשמות יצורים החיים במקומות שונים בעשב ,או כפי שפרופסר פצפונטבע הגדיר בג'ונגל זעיר .

חלק ב' הרפתקה בעשב

עם פרופסר פצפונטבע
מירי לשם פלאי בהוצאת מודן/2015
אז
מי הם היצורים שאותם הזכיר הפרופסר בג'ונגל הזעיר ועליהם העביר מידע ופרטים מענינים...... ובכן
בין עלי העשב, אפשר למצוא לדוגמא את מקלון הלבנון -חרק הנראה כמו ענף דק בעל הסוואה מצויינת .ואת מושית השבע או בכינוייה הידוע פרת מושה רבינו .הידעתם שחרק זה האהוב על הילדים הוא חרק טורף ?
באדמה חי לו הערצב .בילדותי בגינת ביתנו הערצב היה פעיל מאוד ואנחנו בני המשפחה מאוכזבים מאוד .עכביש מלכודן המכין מחילה באדמה, מלכודת לתפיסת הטרף ואותה מכסה בדלת שעשויה מאדמה וקורים .
בלילה בעשב פעילים הצרצרים הגחלילות ועם בוא האור, מופיעים ומרפרפים בין הפרחים ובאוויר סוגי פרפרים .
ועוד מידע מענין, מי הם בעלי הכשרונות מבין מגוון היצורים ובמה יחודם . ומי הם היצורים המצטינים בדרכי ההסוואה.
מאוד נהנתי מהספר

ממליצה לילדים ,גם למבוגרים ולכול אוהבי הטבע ויצוריו התוססים.

הזרה 111

New member
ענק האדמה / חיה שנהב

"עֲנַק הָאֲדָמָה מוֹפִיעַ בַּחרֶף, נוֹגֵעַ בַּפְּרָחִים, בַּצְּמָחִים וּבַעֲשָׂבִים וּמַפְרִיחַ אוֹתָם. "רַק יְלָדִים רוֹאִים אוֹתוֹ, וְלא כָּל הַיְּלָדִים וְלא תָּמִיד, כִּי קָשֶׁה מְאוֹד לִרְאוֹת אוֹתוֹ, כִּי הוּא דּוֹמֶה לָאֲדָמָה וְלַשָּׂדוֹת." אַךְ שְׁמוּלִיק הַקָּטָן רוֹצֶה לִרְאוֹת אוֹתוֹ מִקָּרוֹב."
&nbsp
כריכה: http://sifrutzola.co.il/sites/defau...easer/d478904d18fb974129b3ea97d867d9ea_0.jpeg

אשלינג2

New member
עץ עם עינים טובי סופר

יצא לי להקשיב במקרה לספור וממש אהבתי את הספור והקצב שלו נדמה לי שזה היה מחורז וחביב עד מאוד

אשלינג2

New member
דבורה תחת התומר מתוך אבא מספר

מדי פעם יש לי רסיסים של זכרון מספור
הספור על הילדה הקטנה שמיעצת
בכל אופן הספר אבא מספר ספר מעולה עם ספורים מפחידים

הכי נחמדה בעולם

פנחס אמיתי .
סיפורים משעשעים על בעלי חיים וילדים .
בהוצאת כתר1996
http://simania.co.il/authorDetails.php?itemId=2547
סבא ..."הנה תתכופף ותראה מה יש פה בכלוב .פעם היה לנו רק עכבר אחד,אבל אבא הביא לו חברה ואתמול ,פתאום,החברה הזאת השריצה ששה ולדות " תסתכל ,הם דומים לגורי כלבים פצפונים." עמוד 16.

למעלה