השן הראשונה

השן הראשונה

בשעה טובה שן ראשונה נשרה לנכדתי .מתחת לכר,עם שחר, דרישת שלום חמה, קיבלה .פיית השיניים ,באה לבקר ,
ומתנות לרוב מאמתחתה הניחה .
לא !התעקשה נכדתי ,סבתא היא אמרה ,בבוקר זאת היתה פיית המתנות .שיהיה! שיהיה כך!ושמחה לקבל את המתנות.
במקום כולשהוא, ספרה נכדתי,בהתרגשות על ביקורה הלילי של פיית המתנות בביתה.לא! אמרה מי שאמרה, מין המבוגרות {בעלת סמכות }אין דבר כזה פייות .בצהרים נודע לי על השיחה הצטערתי מאוד בליבי .....איך ?איך ...
ואילו היתה לי אפשרות כך הייתי עונה: רק תפקחי עיינים ,תני לדמיונך לשוטט במרחב ,פיות למכביר שקופות,נעימות,מרחפות וקלילות ,מסביבינו ובליבם רק טוב .
מוזמנים להגיב .

חכמה נכדתך. גם לנכדי נשארה אתמול שן

אך לא מבין הראשונות.
נכון מאמינה אני בפיות בדמיונות ובחלומות.
אולי לילדים היום הדמיון פוחת?

בוקר מוקדם .חלק א'

לזרה , לשחרזדה וליעל על התמונות,הקישורים {יעל קישור -ראשון לא הצלחתי לפתוח }היה מהנה .
בודאי אי אפשר לעבוד היום על ילדים ,אבל אין רע להכניסם לרגעים לעולם קסום,דמיוני,ותמים.
בתאריך 17/12 /2014 בעיתון "ידיעות אחרונות ".
הופיעה כתבה חמודה בשם "פיית השיניים עיצבנה אותי .של שירות ידיעות אחרונות .
ובכתבה מסופר על מכתב תלונה של ג'ינפר א' כשהיתה בת תשע.את המכתב שכתבה בעצמה מצאה ג'ינפר
בארגז ישן.וזה היה לשון המכתב "זאת הפעם השנייה שאת עושה לי את זה "כתבה הילדה "ואם את מתכוונת להמשיך ולא לבקר אותי ,אני פשוט אשמור לעצמי את השיינים שיש לי".
והיא מסיימת בזאת ודורשת ,שלא תבוא יותר לבקרה בביתה ובחדרה ,כי שיינים היא לא תשאיר לה יותר ,אבל את שיני אחיה היא יכולה לאסוף כי הרי היא אוהבת אותו יותר . ועוד ביקשה שפיית השיניים לא תענה .

המשך הכתבה -חלק ב'

ג'ינפר כאמור אישה מבוגרת היום ,ואת מכתבה הראתה לאמה ,שהציעה "לעלות את מכתב התלונה באתר reddit.
תגובת הפיה מיד הגיעה.
וכך טענה הפייה
הבלגן בחדרך היה כה גדול שלא יכולתי לפלס לי דרך לכרית שלך ."אולי אם תסדרי את החדר שלך בפעם הבאה , אוכל להספיק ולהגיע "
ומסתבר שגם לפיית השיניים לא קל במיוחד .עובדת היא משמרות ערב,חייבת להספיק ולהגיע לכול הבתים,להכנס לחדרים בדממה , להרים את הכריות בלי להעיר את הילדים ,לאסוף את השיניים הקטנטנות הלבנות ,בזהירות להכניסם לשק ,ובמקומן להניח תשורה ,ולהעלם לפני ... שיגיע מכתב תלונה .
מתוך הכתבה "פיית השיינים עיצבנה אותי "
בת תשע כתבה מכתב תלונה חריף לפיית השיינים .אר"הב

וספר

שם הספר "סטוציקדנטי פיית השיינים של נועה "
כתבה :מיכל הירש נוי
איוררים :מושיק לין
בהוצאת הקיבוץ המאוחד /2002
קישור צבעוני של הכריכה באינטרנט לא מצאתי .
בסריקה התעוררה בעיה טכנית .אנסה בהמשך.
מתוך גב הספר "מענין איזו שן חדשה תקבלי מפיית השיינים "אמרה לה אימא בחיוך .
"פיית השיינים ?"שאלה נועה .

לשחרר את הפיות /יהודית קציר

עמוד 18
"אנחנו לא יכולות לעשות את העבודה שלנו", אמרה בעצב פית השנים הלבנה,
"ילדים שנשרו להם שני החלב מתאכזבים מאד שאין להם שום הפתעה מתחת לכרית"

AYELET1

New member
קצת באחור- ברכותי.

חושבת שיש הבדל בין דמיון עשיר ואמונה בדברים בלתי מציאותיים. מה גם שיש לאמונות הללו גם דברים שליליים רבים. למשל מפלצות...
בקיצור- אני עם הנכדה משירת השיניים

ילדי קיבלו שי קטן כשנפלו השיניים, אך לא מהפיה אלא מאיתנו ההורים לכבוד המעמד בדרך להתבגרות...

למעלה