"הציור הלא מושלם" - ספר ילדים ייחודי בנושא פרפקציוניזם

"הציור הלא מושלם" - ספר ילדים ייחודי בנושא פרפקציוניזם

חברי פורום יקרים,
אני כותבת הודעה זו באישורה של חולית 10 המקסימה.
שמי דנה הראל, אני פסיכולוגית ילדים ומנהלת פורום "ייעוץ להורים" בתפוז. הוצאתי לאור ספר ילדים ייחודי חדש שעוסק בנושא הנטייה למושלמות בקרב ילדים, שמו "הציור הלא מושלם". הספר מגולל את סיפורה של ילדה פרפקציוניסטית שרצתה שהציורים שלה יהיו "מושלמים" ובכל אחד מהם מצאה פגמים. ההורים מצאו בכל אחד מה"פגמים" דברים מקוריים ומעניינים! כך למשל, גג שיצא בטעות עקום, יכול לשמש כמגלשה של בית שעשועים ייחודי! אריה שבטעות הרעמה שלו נצבעה בירוק, הוא האריה הכי מיוחד בטבע! גיבורת הסיפור לומדת לאהוב את תוצריה ומפנימה שאין באמת אנשים מושלמים.
בנוסף לסיפור בעל המסר האופטימי והראייה השונה והמקורית, יש עצות להורים ואנשי חינוך וגם פעילויות חווייתיות לילדים בנושא.
עד ה-8.12 הספר מחולק במתנה לחמישה גולשים במסגרת תחרות בפורום "ייעוץ לפעוטות" (מצרפת קישור).
אני ממליצה לכם להשתתף בתחרות וללא כל קשר, לרכוש את הספר. יש לו ערך מוסף ועם כל הצניעות, הוא ספר ילדים איכותי שעוסק בנושא חשוב - מניעה והתמודדות עם פרפקציוניזם, השוואה של הילד לאחרים, הסתכלות אחרת - אופטימית, מקורית ומעצימה, הפחתה של הצורך לרצות אחרים וכו'.
את הספר אפשר לרכוש דרכי, במחיר אטרקטיבי במיוחד.
שיהיה לכולנו סוף שבוע נעים,
תודה!

מושלמים

"אף אחד לא מושלם " מכירים את האמרה... .לבטח אתם גם מסכימים ,ומנענים עם הראש....נכון !אין מושלמים ...
והלב מה איתו נדמה שלא היה מתנגד .. מושלם ...ילד , נער ,חתן...בעל .. אבא... .מה רע? הכוונה גם למין הנשי

ודוקא בספרות הילדים יש מושלמים

היכן הם מופיעים ?

הזרה 111

New member
מושלמת והמעגל המכושף - אלונה קמחי

יצא לאור ע"י הוצאת כתר, בשנת 2001.
&nbsp
"משלמת אמרה: "שלא תעזו לדרך על הקו של המעגל." "אנחנו יכולים דוקא לדרך לך על הקו," אמרתי. "לא כדאי לכם," אמרה משלמת. "אפשר לחשוב שאת יכולה לעשות לנו משהו." אמרתי, ואחי הוסיף: "את לא יכולה לעשות לנו כלום." "אני יכולה ועוד איך לעשות לכם," אמרה משלמת, "אני יכולה לעשות עליכם כשוף." מי זאת משלמת? מה הכשוף הנורא? ומה קרה לי ולאחי אחרי שמצאנו גור כלבים ברחוב ואמא לא הסכימה שנשאיר אותו אצלנו? ספור חכם ויוצא דופן שכתבה אלונה קמחי, אחת הסופרות המוערכות והמצליחות בישראל. מושלמת והמעגל המכושף הוא ספרה הראשון לילדים. את האיורים המדהימים המלווים את הספר יצרה ענבל הופמן."
&nbsp
כריכה: http://simania.co.il/bookimages/covers3/35160.jpg
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

הזרה 111

New member
אמא מושלמת / רינת פרימו

"ספר מצחיק ומשעשע, שבו הילדה מדמיינת איזו אמא "מושלמת" היא תהיה בעתיד."
&nbsp
והסיום של הספר לפניכם:
&nbsp
"אז תגידי בעצמך:
&nbsp
מה כאן מסובך?
&nbsp
אמא זה תפקיד
&nbsp
לא קשה כל-כך.
&nbsp
&nbsp
כל מה שצריך
&nbsp
זה לזכור הכל -
&nbsp
כל מה שעשית
&nbsp
וכל מה שרצית
&nbsp
לפני שהתחלת
&nbsp
לגדול."
&nbsp
תמונה: http://simania.co.il/bookimages/covers1/15337.jpg

תינוק מושלם

כתב :טוני ברדמן
אייר הולי סווין
תרגום מאנגלית : אתי פריפלד
בהוצאת כתר : 2011
יצא לראשונה ב2009
תינוק מגיע הביתה ההורים נרגשים והבית כמרקחה .
לא תמיד האווירה והתינוק החדש,משמחים את האחים הגדולים יותר .
כך בדיוק התרחש בליבה של לוס . ולתשובת ההורים שרצו לדובבה אותה אמרה לוסי "אני חושבת .. שצריך להחזיר אותו לבית חולים".
ההורים שמעו,הקשבו מאוכזבים היו "אבל הם לא התווכחו "
"וכולם נכנסו למכונית ונסעו לבית החולים "
את התינוק החזירו "לבית הילודים "וההרופא הציע להם תינוק אחר . היסוס של לוסי היה קצר ואת התינוק בקופסה ,הביאו הביתה .היה זה התינוק תינוק קוף .
לוסי לא אהבה את תינוק הקוף, וגם לא תינוקות של בעלי חיים אחרים,שהוחלפו אחד אחר השני . אחד גבוה מדי,והשני בעל רגלים רבות ,ואחר שעיר מדי ,ולכן וכמו שנכנסו לחייהם ..התינוק בעל המרץ והתינוק המפחיד,והמשעמם במהירות יצאו ..
"עד מהרה לוסי הבינה
שהתינוק וליאם
"שלה הוא הוא המושלם ",ולשמחת ההורים דרשה לקבלו בחזרה .
מזל שההרופא , מצא את וילאם החזירו למשפחה שכול כך בוילאם שמחה .
"והוא באמת היה מושלם....עד כמה שתינוק יכול להיות מושלם "
ללוסי ולהורים.סוף סוף מזל טוב מפה שולחים .ולרופא הסבלני תודות מלוא הסל . .

ויש

גם ימים מושלמים ."יום מושלם לזה!"
של ג'אן פירנלי .
בהוצאת אגם/2007
. גרסה עברית :אפרים סידון
והדוב שיצא אל השלג הלבן .
אמר לעצמו
"מושלם !" הוא אמר
ופנה אל ההר .

ספר חמוד, אני תמיד נהנית ואוהבת לספר אותו לילדים.

zoraya

New member
יום מושלם לדגי הבננה - סיפור קצר מאת

ג'.ד. סלינג'ר (התפסן בשדה השיפון) - שלמרות כותרתו, תוכנו קשה ועצוב.. מלמדים אותו בתיכון.

zoraya

New member
יוסי ילד שלי מוצלח - ילד מושלם בעיני אמו.. ושיר נפלא

לזוהרה
בוקר טוב

שמחים לראותך.
ווהבוקר חשבתי על השיר של ע. הלל "יוסי ילד שלי "מוצלח אולם בהקשר אחר .
מסכימה יוסי הוא "מושלם "-ברגישותו הרבה,באהבתו לאימא,ובאהבתו לבעלי החיים.

למעלה