חוות דעת - אי הדולפינים מאת סקוט או'דל

corshido

New member
חוות דעת - אי הדולפינים מאת סקוט או'דל

שלום רב,

בחודשים האחרונים הקראתי לבתי, בת 11, את אי הדולפינים הכחולים מאת סקוט או'דל.

אני: מה התרשמותך מן הספר בגמר הקריאה?
בתי: הספר די יפה.

אני: אהבת את הדמות הראשית, הגיבורה שנשארה לבדה על האי?
בתי: היא הייתה אמיצה. אינני יודעת האם אני הייתי מסתדרת במצבה. במיוחד לחיות על אי זה קשה.

אני: האם היה רגע בסיפור שאהבת במיוחד, שרגיש אותך במיוחד, שזכור לך במיוחד?
בתי: הקטע שרונטו, הכלב שלה, מת. וזה שבו המשפחה שלה עזבה ואחותה אולפה נופפה לה לשלום. אני גם זוכרת מהסיפור שאח שלה מת.

אני: היית ממליצה לילדות/לילדים אחרים לקרוא את הספר?
בתי: תלוי אם הילדים אוהבים ספרי מתח, וספרים על גיבורים אמיצים, וספרים שהגיבורה בהם היא בת.

דבר האב:
הגעתי לספר הזה כשנואשתי מלמצוא ספרים בלי אינסוף סטריאוטיפיים על בנות. כך הגעתי לרשימה של ספרים פמיניסטיים, ובה מצאתי את הספר הזה. אכן יש גיבורה. אכן הספר מצביע על האומץ שלה, ועל היכולת המדהימה שלה להתמודד במצב שבו היא לבדה באי. אבל גם בספר זה (שסוף כל סוף נכתב לפני כחמישים שנים, נדמה לי) מועברים המון מסרים על התפקיד המסורתי של אשה בחברה (שירות הגברים, נישואים, ילדים). בנוגע להנאה בקריאה: הספר מעניין, והתרגום עובר יפה בקריאה בעברית. לא מעט אלימות.

נ.ב.
עם תום הקריאה בספר הזה אני חותם כמעט אחת עשרה שנים של הקראת סיפורים לבתי לפני השינה. בשנתיים האחרונות העומס המתגבר בלימודים שלה - הצורך להתכונן למבחנים, להכין עבודות, לחזור על החומר - הוא כמו צל מאיים על עשרים הדקות המשותפות של ההקראה בכל ערב. ואכן לפעמים אנחנו כבר לא מגיעים לזה. ועתה אני עומד בפני הכרעה האם לסתום את הגולל על הפרק הזה בחיינו.

כל טוב

אשלינג2

New member
איזה יופי של סקירה

נהנתי לקרוא ספר מסקרן
אני חושבת שכמוב ן לא כדאי לך להפסיק להקריא
יש דברים יותר חשובים מבית ספר
תוכל לשים פה קישור לרשימה של הספרים
אני מאוד אוהבת רשימות ואולי גם קראתי משהו מהרשימה ואוכל להמליץ

corshido

כך גם אני .הספר הולך איתי לכול מקום .את הספר "אי הדולפינים הכחולים ",אני משתדלת להמליץ למבקשים.
ומה עוד שהסיפור מבוסס על מקרה אמיתי .
ולך כבר אמרתי,וחוזרת ואומרת ישר כוח ! דוגמה להורים .
ומזמינה אותך לספר על ספרים נוספים שהבת קוראת כבוגרת ועצמאית .

corshido

New member
תגובה מאוחרת

אני מאוד מתנצל על האיחור בתגובה!
תודה רבה על כל הערותיכן!
אני עדיין מתלבט איך להמשיך מכאן בנושא ההקראה בערבים ...
הבת התחילה לקרוא את "הסייח השחור" ולא גילתה עניין. היא מתחילה עכשיו את "המהלכים בקצוות" ונראה אם ימצא חן בעיניה.
הנה קישור לאתר עם רשימת הספרים הפמיניסטיים:
http://www.dyellin.ac.il/library/childliterature/bibliographies/feminist-childlit
כל טוב

אשלינג2

New member
מתוך הרשימה

אני
ממליצה על האקדמיה לנסיכות המלצתי עליו בעבר בפורום ספר מצוין כתוב טוב בלי הגזמות מיותרות ורגשנות שאופיניות לספרי פנטזיה. מתורגם טוב
אם זה נקרא פמינסטי זה פמינסטי במסגרת הספר והמסר
כמובן שאני ממליצה על דבורה עומר וספריה לא קראתי עוד בדהרה אבל אני גם רוצה לקרוא אותו
הספר של רות בקי קולודוני מסקרן אותי כי קראתי ספרים אחרים שלה
ונהנתי

אשלינג2

New member
יש ברשימה

לפחות שני ספרים על השואה
אז יש הרבה ספרים על נערות שלחמו במחתרת
ממליצה על הצבעונים הם אדומים של לישה רוז

למעלה