שפן /2014

חולית10

New member
שפן /2014

כתב ואייר :גלעד סופר
בהוצאת עם עובד /2014 .
לאחר הקריאה בספר שהחיוך ממנו לא מש .
יצאתי לבדוק במילון "ספיר",את ההבדלים בין שפן לארנב .

שפן - 1.יונק קטן שוכן בנקיקי סלע ,במערות או על עצים .
2. שפן- משל לפחדן מוג לב .
3. כינוי מוטעה לארנבת בית .
ארנב -מין יונק בעל אוזניים ארוכות ושפה שסועה .רגליהם ארוכות ומאפשרות להם לקפוץ למרחק גדול .
כשמציינים את המילה ארנבת הכוונה גם לזכר וגם לנקבה .
הארנבונים מין של יונקים קטנים מצטיינים בחפירת מחילות ,מקום שהנקבות ממליטות .
חלק א/'
שמתם לב שפס שחור מרוח על המילה שפן ,ולמטה באיור מופיע הארנב .זאת היתה העבודה שלו,בידו אחת מברשת וביד השניה דלי עם צבע שחור. {סריקת עטיפה קדמית }
ועל שום מה ועל מה כועס הארנב .ניחשתם נכון את הארנב שזה שמו ,ארנב ,ארנבת ואין להתבלבל מכנים שפן.
וכך מציין בפנינו הארנב "קרה לכם שקראו לכם בשם שאינו שלכם?
לי זה קורה כול הזמן
" ואני פשוט מאמינה לו . והארנב ממשיך בעצבות .
למשל בהופעת הקוסם פיקורינו ,ואני מתארת לעצמי שגם בהופעות של קוסמים נוספים " וכמבוטח {דברי הקוסם פיקורינו } ,אוציא מהכובע שפן !"..
.

חולית10

New member
חלק ב' ."שפן "

וובשירים המופיעים בספרים: אמנם חושבים עלי אבל...גם שם מתבלבלים "השפן הקטן"בנימין כספי , ו"זאת הגברת שפנפנית" מרים ילן שטקליס " לשפן יש בית בין עצי הזית תחת כרוב מאד מתוק ".....כך שרים
ובפינת החי ,להוטים הילדים ללטף אותי .שימו לב לילד המושך את יד אימו לפינת החי וצועק בהתלהבות "אימא תראי ,שפן!" . והאם אפילו אינה מתערבת, מסכימה לחלוטין עם בנה ששפן נמצא לפניהם .
וזאת הסיבה שבנוסף לעצב על פני הארנב הוא כעוס ודי מיואש .או אז החליט הארנב לעשות מעשה ופנה בשיחה אל הברוז .מסתבר שהארנב שלנו ,וזה קורה הרי לכולנו טעה אך מיד תיקן ,זה לא ברוז, אוז הוא חברו.
האוז הזמין אותו למפגש חברים בנושא: 'בעיתיות הזיהוי והתחושות הנלוות' . ומסתבר שלא רק הארנב שלנו סובל מהבעיה ,היו שם חברים נוספים .כך העיט התלונן שמזהים אותו כנשר,גם האוז מיועדנו סיפר על השם שנדבק אליו -ברוז .והטיגרס ,מאד נעלב נמר קוראים לו .ושיחה התנהלה. .
מה קרה לארנב שלנו ,לאחר שיצא ממפגש הנעלבים, ובצדק!. את מי הוא פגש במהלך הרהוריו שנשאו אותו הרחק למדבר .ולאלו מסקנות הגיע .
בספר הכול כך חמוד של גלעד סופר "שפן" .
ומעתה ואילך חברים אני פונה אליכם בבקשה
.נא להיות זהירים יותר .יש לתת את הכבוד הראוי לכול אחד כך לשפן ובמיוחד לחברינו הארנב.
בהנאה ממליצה .

חולית10

New member
-הופתעתי

בוקר טוב לכולם
הופתעתי לגלות .....
בשיחה עם אחי על הספר של גלעד סופר "שפן "
הסתבר שלפני שנים יצא ספר ,שאחי זכר מלפני שנים רבות ,המטפל "בבעיתו הרצינית "של הארנב ,שולחת קישור

"הארנב שלא היה שפן "
"אל הגן נכנס ארנב
וכולם קיבלו פניו
היי שפן שלום שפן
בוא שחק איתנו כאן .
הארנב נורא כעס
שוב בלבול
זה כבר נמאס."
כך דקלם אחי את הפתיחה ומיד מהרתי לגוגול ויש .....

חולית10

New member
"הארנב שלא היה שפן "

כתבו
אבי כ"ץ :סיפר בציורים
שמואל בנשלום: חריזה

למעלה