ספרים שההורים לא יוצאים בהם טוב

r i n i

New member
פצפונת ואנטון / אריך קסטנר

אמא של פצפונת עסוקה בעצמה ובמגרנות שלה (בתרגום הראשון זה היה "צלחית").
מי שמגדל את הילדה זו האומנת שגם שמה לב שמשהו אינו כשורה.

חרצית10

New member
מטילדה/רואלד דאל. ההורים פשוט לא

מתפקדים כהורים ומטילדה לגמרי עצמאית.

הזרה 11

New member
דייוויד קופרפילד-צ'ארלס דיקנס

דייוויד נולד אחרי מות אביו, ואמו נישאת בשנית למר מארדסטון. אביו החורג, אדם אכזר, מתעלל בו. דייוויד נשלח ללמוד בפנימיית "בית סאלם" בהנהלת מנהל חסר רחמים מר קְרִיקל.

הזרה 11

New member
אמהות מתעללות ומזניחות נשלחות לבית ספר להורים

בספרו של אריך קסטנר, 35 במאי.
העולם ההפוך, שבו "הכניסה חינם! ילדים בחצי המחיר!" ואת ההורים מחנכים הילדים בבית הספר.

אשלינג

New member
תודה לכם האמת שחפשתי הגדרה אחרת

ולא כל כך מצאתי הכונה לספרים שאתה קורא אותם בתור מבוגר
הם קצת מכאיבים לך
כמו בספר מיקי תפסיקי של נירה הראל זה סיפור על ילדה בשם מרים שכל הזמן עושה דברים
מרגיזים ושההורים מתעצבנים הם צועקים לה כל הזמן מיקי תפסיקי
ומרים שונאת שקוראים לה מיקי ויום אחד היא הופכת להיות ילדה שקטה ומנומסת
ואז ההורים קצת מצטערים כי הם מתגעגעים לקצת שמחה בבית

דינה136

New member
בספר "בוטן העכבר והדבק האכזר" מאת יובל אלבשן-

בתחילת הספר ההורים מתגלים כחסרי רגישות ואפילו אכזריים, אך לזכותם ייאמר, שהם שועים לבקשת הילדים וחוזרים בהם

r i n i

New member
אני לא התרשמתי שהם יוצאים שונים מדי

חסרי רגישות לעכבר במלכודת.... הרבה אנשים היו "נופלים" בזה, בסופו של דבר הם באמת יוצאים בסדר עם הילדים ועם העכבר.
בסך הכל הם הורים טובים שדואגים לילדים שלהם ואפילו מנפצים את הסטריאוטיפ של אבא אמיץ ואמא פחדנית.

הזרה 11

New member
דודתה של פוליאנה:

פולי הרינגטון התנגדה מאוד לנישואי אחותה עם הכומר הצעיר והעני והעדיפה את נישואיה לאחד מתושביה האמידים של העיירה, מקבלת את פוליאנה בת אחותה בקרירות ומתייחסת אליה בקפדנות. היא מנסה לחנך את פוליאנה לציות למילת המפתח שלה 'חובה'. אך נכשלת בכך פעמים רבות עקב אישיותה הצוהלת והשובבה של פוליאנה ולבסוף מצטרפת הדודה פולי לאלו המשחקים במשחק השמחה.

ציטוט:"כל בוקר משעה 9:00 תקריאי לי חצי שעה בקול רם. עד אז תנצלי את הזמן לסידור חדרך. בימי רביעי ושישי תבלי את השעות שלפני הצהריים, משעה 9:30 במטבח עם ננסי ותלמדי לבשל. בבקרים האחרים תתפרי יחד עמי. כך תשארנה שעות אחר הצהריים ללמוד מוזיקה. מובן שמיד אשכור מורה בשבילך." סיימה בהחלטיות וקמה מכסאה.

מפי פוליאנה פרצה קריאת צער:
"הו, דודה פולי, דודה פולי, לא השארת לי זמן בשביל סתם לחיות."

"לחיות, ילדה, למה כוונתך? וכי אינך חיה כל הזמן?"

"הו, כמובן, דודה פולי. אני אנשום בזמן שאעשה את כל הדברים האלה, אבל אני לא אחיה. גם כשישנים נושמים כל הזמן, אבל זה לא נקרא לחיות. לחיות - זאת אומרת לעשות את מה שרוצים לעשות: לשחק בחוץ, לקרוא (לעצמך, כמובן), לטפס על הגבעות, לשוחח עם אדון תום בגינה ועם ננסי, לגלות ולדעת את כל מה שאפשר על הבתים והאנשים וכל הדברים בכל המקומות לאורך הדרך, והרחובות הנחמדים שעברתי דרכם אתמול. לזה אני קוראת לחיות, דודה פולי, סתם לנשום זה לא נקרא לחיות!"

קישור: http://maritbenisrael.wordpress.com/2009/12/28/גיבורות-ילדות-פוליאנה-ואני/

אשליג

על הרעיון היפה קבלת האדמה .
ומוסיפה ספר בנושא "אימא שלי תמיד ממהרת " של הדסה יובל ובתכניו יש "תלונה "
כשאמא ממהרת,אני חושבת שכול האמהות הממהרות ימצאו בחלק זה או אחר ,בעלילה מקום להזדהות
אמליץ עליו כעת בהודעה חדשה .

אשלינג

New member
אני לא מכירה את הספר הזה

אבל יש ספר טוב עם ספור דומה על עכבר
העכבר של תמר וגאיה א ב יהשוע

דינה136

New member
ב"אריה בלילות" של מאיר שלו התנהגות ההורים

תמוהה ביותר, כי הם מפחידים את הילד לילה לילה. רק הפרשנות הידועה, שבעצם הילד שומע רת ההורים מקיימים יחסי מין בלילות, נותנת משמעות אחרת לספר.

טובה 53

על התמדתך והשתלבותך היפה ,מתכוונת בקרוב בעזרת 'מטה הקסמים' שלי להפוך אותך לאדומה .

zoraya

New member
בסיפור המקורי של האחים גרים, גם אביה של

לכלוכית לא היה זוכה בתואר "אב השנה"...

למעלה