קושי בדיבור לילדה בת 4

shayli2or1

New member
קושי בדיבור לילדה בת 4

שלום רב! יש לי ילדה בת 4 , שהתחילה לדבר מוקדם, אוצר מילים מאוד עשיר, מאוד ברור, ביטחון עצמי עד ערב פסח. בערב פסח היא הייתה במרכז העניינים, ספרה את כל הסיפור יציאת מצרים, את כל האגדה. יום למחרת התחילו קשיים בלהתחיל משפט, היא החלה לגמגם, מאוד קשה לפתוח משפט, את המילה הראשונה, היא יכולה להתקע המון זמן על המילה הראשונה. מאז מאוד קשה לה לדבר, יש ימים שיותר קל לה ויש ימים שהיא לא מצליחה להשלים משפט. דיברתי עם כמה אנשי מקצוע ונאמר לי בינתיים לעזוב אותה ולא להתערב. מאוד קשה לי לראות אותה מתאמצת כל כך ולא תמיד מצליחה, לפעמים ילדים שגדולים ממנה, נגיד, בגינה מעירים לה והיא מתחילה לבכות. עוד משהו, שנה הבאה היא צריכה לעבור מגן פרטי לגן עירייה ועכשיו אני מתלבטת אולי בכל זאת כדאי להשאיר אותה עוד שנה עד החט"צ (אצלנו זה חט"צ מגיל 5) בגן פרטי. מה דעתך בבקשה על המצב הנוכחי והאם כדאי כבר לפנות לקלינאית תקשורת, אם לא כמה זמן להמתין עד הפנייה. אשמח מאוד לקבל גם המלצה על קלינאית באופן פרטי באזור המרכז. אני מאוד דואגת ואודה לך מאוד על ההתייחסות!!!

שלום לך,

יכול להיות שעוברת על בתך תקופה זמנית של גמגום. הייתי מציעה בינתיים, על אף הקושי שבדבר, להתעלם לגמרי מן הגמגום, לא להעיר לה ולהקשיב לדבריה כרגיל. אם לאחר תקופה של מס' חודשים אין שיפור בכלל- כדאי לקבוע תור לקלינאי תקשורת. לגבי שינוי הגן- איניחושבת שכדאי לשנות את תוכניותיכם לשנה הבאה רק בגלל הגמגום. סביר מאוד שהוא ייעלם עד אז, וגם אם לא, זו לא סיבה להשאיר אותה באותו הגן. בהצלחה.

למעלה