האם הבנתי נכון...

basenew

New member
האם הבנתי נכון...

ההגדרה של נים היא "וריד", מכיוון שמבדילים בין וריד לעורק על-פי כיוון תנועת הדם, דהיינו זורם מהלב אל תוך איברי הגוף.

uzi2

Active member
הנימים יושבים כשלב בין העורק לוריד.

העורקים יוצאים מהלב. הדם מגיע מהעורקים לנימים ומשם חוזר דרך הורידים ללב.
הנימים הם מאוד דקים, ומאוד רבים ומגיעים לכל הרקמות החיות בגוף. מהירות התנועה של כדוריות הדם בנימים מאוד איטית, וזה מאפשר לתאים ולרקמות לקחת מכדוריות הדם את מה שהם צריכים ולהפריש לכדוריות את מה שהם "רוצים" להפטר ממנו.

basenew

New member
תוכל להסביר את התשובה המוקפת באדום

קישור:
https://hospitals.clalit.co.il/rabi...scular-surgery/Pages/blood_vessels_forum.aspx
תחת נושא הפורום:
נימים - משמעותם? ...
באתר כללית, מרכז רפואי רבין.
מה דעתך?

uzi2

Active member
לפעמים הניסוחים הם קצת סלנג, או לא זהירים.

אינני מומחה בתחום ובוודאי לא רופא, אבל זכרתי את מה שכתבתי, ולשם בטחון, לפני שהעליתי את תשובתי, בדקתי בוויקיפדיה באנגלית (שעליה אני סומך). גם בזו העברית כתוב אותו הדבר, אבל בוויקיפדיה שבעברית לפעמים, אם מישהו כותב משהו לא נכון לוקח הרבה זמן עד שזה מתוקן. באנגלית התיקון יבוצע במהירות הבזק.
כך או אחרת, בשתיהן כתוב את מה שאני כתבתי, ומכיוון שזה תואם גם את מה שזכרתי שלמדתי מלפני הרבה מאוד שנים, אני נשאר "נאמן" למה שכתבתי.

סיגלית 2014

New member
מנהל
לא רופאה אך למיטב הבנתי

נים הוא לא עורק ולא וריד. לכל צינור דם תפקיד שונה, מבנה שונה וקראו לו בשם אחר.
עורקים בגדול מובילים דם מהלב לכל הגוף, הם מתפצלים לעורקיקים ומסתעפים. הצינור בעל הקוטר הקטן ביותר בגוף הוא נים. נימים "עוטפים" תאים כדי לאפשר חילוף חומרים. ורידים מחזירים את הדם אל הלב למחזור השני (מחזור הריאה).

למעלה