איזה יתרון היה לעין הפרימיטיבית הראשונה שנוצרה ?

איזה יתרון היה לעין הפרימיטיבית הראשונה שנוצרה ?

שלום, יש לי שאלה: איזה יתרון היה בתקופה הקדומה לחיידק או לבקטריה הראשונים שהיו בעלי עין פרימיטיבית (תא רגיש לאור) שאיפשרה להם להבחין בין חושך לאור? זה לא שהיו בסביבה יצורים אחרים בעלי עיניים שיכלו להבחין בהם והם צריכים לברוח מהם לאיזור חשוך... אז איך בדיוק זה עזר להם? איזה יתרון היה לעין פרימיטיבית כזו? מדוע הם שרדו יותר טוב לעומת יצורים בלי עין פרימיטיבית?

Gidi Shemer

New member
שתי נקודות

אחד השימושים של בקטריורודופסין הוא כמשאבת פרוטונים שמנצלת את האור בסופו של דבר ליצירת אנרגיה.
שנית, אין בהכרח יתרון לכל אברון או חלבון או תכונה שהתפתחו באבולוציה. ברירה טבעית ו survival of the fitness היא לא המנגנון היחידי שפועל באבולוציה

MORGINSTERN

New member
היי גידי. שאלה:

תוספות הרות גורל מעין אלה מן הסתם לוו במוטציות שגרמו לתוספת לוקוסים חדשים לכרומוסומים או אף חלקי כרומוסומים.
&nbsp
יש הוכחות מן ההווה (עידן המדע המודרני) לכך שמוטציות אשר חוללו לוקוסים חדשים הגיעו לשכיחויות על-אפסיות באופן טבעי?
&nbsp

Gidi Shemer

New member
הייתי שמח לפתח את הדיון ה- 200 איתך

אבל היות ואני כהגדרתך אחד מאלו שהם בעלי ״עוד הזיה פרועה של הדוגל באבולוציה המוטציונית״, אני חושב שאני אוותר.
שנה טובה

MORGINSTERN

New member
שנה טובה.

כבר שנים שלא התעדכנתי בנוגע לחדשות בעולם הראיות לאבולוציה.
אני רק רואה בעיתון כל הזמן את אותה הידיעה: הממצע החדש שינה לחלוטין את
מה שהמדענים חשבו עד כה על מוצא האדם. פעם החדשות זה תזוזה של איזה שלב אלפי שנים אחורה או קדימה ופעם זה גדילה או צמצום של תקופת ההתפתחות של איבר כלשהו. המשותף לכל הפעמים הוא שהמדענים נרגשים ונרעדים. הפרדיגמות שלהם קורסות וקמות כל הזמן. עושה רושם שלא משעמם שם במדע האבולוציה. כל הזמן קורה משהו... נורא מרגש... מכיר את זה?
&nbsp
אולי אני טועה ויש עדויות להתפשטות על-אפסית של מוטציות שמחוללות כרומוסומים או חלקי כרומוסומים. תעיר אותי ידידי...
&nbsp

deathcaster

New member

למעלה