קרדיות ומיקרוסקופ

galigach

New member
קרדיות ומיקרוסקופ

שלום רב,

רציתי לדעת באיזה סוג מיקרוסקופ ובאיזה הגדלה אפשר לראות קרדיות אבק וקרדיות אחסון מזון כמו ACARUS SIRO , TYROPHAGUS.

כמו כן באיזה אופן צריך לשים במיקרוסקופ למשל גרגרי אבק או מזון כדי לראות.

תודה מראש,
גלי

deathcaster

New member
תשובה

בכדי לצפות ב-Acarus siro אין צורך במיקרוסקופ, גודל הקרדית הוא כחצי מ"מ, זכוכית מגדלת פשוטה תספיק (כך גם לגבי קרדית אבק הבית)
בכדי לצפות ב-Tyrophagus putrescentiae צריך הגדלה של כ-400x, אם אני זוכר נכון, כל מיקרוסקופ מעבדתי מאפשר לך לראות בהגדלה כזו, למשל:
http://www.alltech.co.il/product23850.aspx#mainPage
אבל! צריך לדעת שלא יהיה כ"כ פשוט לצפות במשהו כמו חרק במיקרוסקופ אור רגיל, ייתכן ויהיה צריך לשים אותו בזכוכית נושאת עם כיסוי וביניהן סוג של שמן בכדי שתוכל לראות תמונה ברורה.
גרגרי אבק/מזון- שאלה כללית מדי אבל בגדול המיקרוסקופ בקישור, לשימושים לא מקצועיים, אמור להספיק.

galigach

New member
צפייה בקרדיות

תודה רבה על התשובה.

האם במיקרוסקופ לילדים אפשר לראות קרדיות?

איך למשל אפשר לראות אם יש בכופתית מזון חתולים, או בפתית קורנפלייק, האם צריך לחתוך ולשים בין זכוכיות או שאפשר לשים כמו שזה?

תודה רבה,
גלי

deathcaster

New member
תשובה

ההגדלה במיקרוסקופ ילדים- אם היא X400, היא תספיק לראות קרדיות.

לגבי מזון חתולים או קורנפלייק, אני לא ממש יכול להגיד לך בשלט רחוק... את רוצה לוודא שאין בהם קרדיות?! זה לא קצת מוגזם? אם זה יוצא מאריזה סגורה, למה שיהיו שם קרדיות?!

ושוב, בקרדית אבק הבית ניתן לצפות על נייר שחור בזכוכית מגדלת, אין צורך במיקרוסקופ, למה סתם לסבך?

וסתם שאלה... אנחנו אוכלים כ"כ הרבה חרקים ויצורים אחרים קטנטנים במזון שלנו... אז?
אם יש מישהו אלרגי לקרדיות בבית, האלרגיה מתבטאת במגע בעור ובמערכת הנשימה, לא בבליעה.

[אלא אם כן יש בבית מישהו שמאובחן ב- Oral mite anaphylaxis ואז הסיפור שונה לגמרי]

galigach

New member
קרדיות

שלום רב,

לחתול שלי יש אלרגיה לקרדיות אבק וקרדיות אחסון מזון שכנראה נמצאות באוכל היבש שהוא אוכל.

באריזות סגורות יכולות להיות קרדיות, הן אוהבות גם אוכל כמו דגנים, קמח, גבינות, ביסקויטים, אוכל לתינוקות ואוכל יבש לחתולים וכלבים.
לא ידעתי על קיומן של קרדיות אלה, התמונות בקישור הזה מזעזעות:
https://www.vetknowhow.co.uk/blog/storage-mites

לא בדיוק בא לי לאכול את זה, במיוחד שזה מזיק לעור של החתול שלי, לכן חשבתי לראות באיזה אוכל יש חרקים כאלה.

גלי

deathcaster

New member
אוקיי

אז נניח ששמת פתית תירס או גוש מזון לחתולים במיקרסקופ וראית קרדית... האם זה אומר שבכל הפתיתים/ גושים יש קרדיות?
לחילופין- נניח ששמת פתית תירס או גוש מזון לחתולים במיקרסקופ ולא ראית קרדית... האם זה אומר שבכל הפתיתים/ גושים אין קרדיות?
מה הצעד הבא שלך? זה באמת מעניין אותי

galigach

New member
קרדיות

כמובן שאזרוק את האוכל אם הוא מזוהם.

אם יש סוגים מסוימים של אוכל שמגיעים ארוזים עם חרקים כאלה בתוך האריזה הסגורה, לא צריך לדעתי לקנות אותם.

גלי

למעלה