תואר שני?

MichaelH111

New member
תואר שני?

יש לי תואר ראשון במדעי החיים ועובד כבר 6 שנים בתעשיית התרופות. כרגע עובד בתפקיד מו"פ.
האם כדאי לי לעשות תואר שני בתחום של ביולוגיה/ביוטכנולוגיה/מדעי הרפואה? האם זה ירחיב את אפשרויות העסקה שלי?
זאת השקעה של שנתיים ואני לא רוצה לעשות אותה בלי תמורה.

תודה לעונים,

מיכאל

deathcaster

New member
תגובה

השאלה החשובה יותר היא האם אתה מסוגל להתנתק, כלכלית (נשוי? ילדים? משכנתא?), לשנתיים בשביל לעשות מסלול שלם של תואר שני מחקרי עם תזה ולזרוק שנתיים שלמות ללא זכויות סוציאליות ומשכורת?
לא בטוח היום שזה בכלל שווה לך, בפרט לאור העובדה שככל שאתה מתקדם מבחינת השכלה, היצע העבודות המתאימות לך הולך ויורד ולא הולך ועולה.

כך שלא, תואר שני לא ירחיב את עפשרויות התעסוקה שלך, הוא אולי יקנה לך משרות עם שכר גבוה יותר (למרות שבמצב של היום, ישראל 2016, זה גם לא בטוח כלל), אבל קח בחשבון שיש את הסיכון של זמן לא מבוטל כלל עד שתמצא עבודה שתתאים לך ואתה תתאים לה.

בנוסף, במצב כיום, ניסיון בתעשייה (על אחת כמה וכמה במו"פ) יותר שווה מתואר שני.
יש לי ידידה בוגרת תואר ראשון שעבדה במו"פ בחברה פרמצבטית, הרוויחה כ-6550 ברוטו. צברה ניסיון ולבסוף מצאה עבודה בחברה פרמצבטית אחרת בצוות TROUBLESHOOTING ומרוויחה כיום פי 2.
ההצעה שלי: תתאזר בסבלנות ותחפש עבודה מתגמלת יותר. (זה גם מה שאני עושה ואני כן בוגר תואר שני).

MichaelH111

New member
תואר שני

תודה רבה,

אני פשוט רואה שהרבה מבקשים תואר שני. השאלה היא האם הם יקבלו מישהו עם תואר ראשון ונסיון? האם הם בכלל יקראו קורות חיים כאלה?
אני לא נשוי ואין לי התחייבויות מקצועיות אז אין לי בעיה לעשות תואר בשלב הזה.

deathcaster

New member
התשובה היא מאוד פשוטה

כנס לאול-ג'ובס או לג'וב-מאסטר, תספור כמה משרות מוצעות לתואר ראשון + ניסיון ותשווה את זה למס' המשרות המוצעות לתואר שני. תעדכן.

MichaelH111

New member
לאחר בדיקה

יש כמובן יותר משרות עם דרישה רק לתואר ראשון ויש כמה משרות שרשום תואר ראשון או שני וממש קצת משרות שדורשות תואר שני.

אולי זה באמת לא שווה את זה...

למעלה